Handiger naar meer nieuws A internet 113 donderdag 15 november 2012 Website pzc.nl ingrijpend vernieuwd De website pzc.nl is ver nieuwd. Er is nog meer ruimte voor regionaal nieuws en de si te past zich aan elk apparaat aan: smartphone, tablet en pc. door Ernst Jan Rozendaal fgelopen nacht is de knop omgegaan. De website van de PZC is vernieuwd. Niet zomaar een nieuw jasje, maar een complete make-over. De belang rijkste veranderingen zijn: er is nog meer ruimte voor regionaal nieuws, de zoekfunctie is flink ver beterd, fotoalbums en video's ko men beter tot hun recht en de website past zich aan aan het appa raat waarop hij bekeken wordt: computer, tablet of telefoon. Elke nieuwspagina bevat veel meer berichten. Dat zorgt voor een betere ordening en meerdere ingangen naar actuele nieuwsfei ten. De van de krant bekende edi- tionering, met algemeen Zeeuws nieuws en nieuws uit de regio's Schouwen-Duiveland, Tholen, Be- velanden, Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen is gehandhaafd, maar er zijn ook nieuwsblokken en pagi na's voor elke gemeente en bijvoor beeld berichten over ongelukken en branden (112). Het design van de site is gemaakt door internetbureau Mirabeau, dat onder meer heeft gewerkt voor KLM en ING. Dat kwam met het idee van een nieuwscarrousel bo venin de homepage en een (dyna mische) landkaart op de pagina's met regionaal nieuws. Eelco van Collenburg, art-director bij Mira beau, en Paul Versteeg, creatief consultant: „We hebben de krant als uitgangspunt genomen. Daarin wordt gewerkt met trailers boven in de pagina's, de webvertaling daarvan is de carrousel." In de carrousel staat een selectie van het belangrijkste nieuws uit Zeeland en binnen- en buiten land, de column van de dag en en kele uitgelichte onderwerpen. Van daag zijn dat de vernieuwing van de website en de verkiezing van de Zeeuwse leraar van het jaar. De landkaart op de regiopagina's bena drukt de regionale uitstraling. Het site-ontwerp is, zoals dat heet, adaptief. De breedte van de site past zich aan aan het apparaat waarmee hij wordt bekeken. Wat naast elkaar staat op een breed computerscherm, wordt deels on der elkaar gezet op het scherm van een tablet. Op een smartphone worden alle onderdelen onder el kaar gezet en verandert de naviga tie in een uitklapvenster. Voor bezoekers van de site blijft het mogelijk om reacties achter te laten. De drempel is wel enigszins verhoogd, omdat een woordcon trole wordt gevraagd. Verder heeft de redactie de criteria om reacties toe te laten aangescherpt. Reacties zijn welkom, maar alleen als ze bij dragen aan een interessante discus sie over actuele onderwerpen. Scheldwoorden, beledigingen, be dreigingen en valse beschuldigin gen worden niet geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13