tube Informatiebord 23 De Haarzaak winnaar eerste MVO-prijs Hulst H iii p p - Lage palingstand is gedeelde verantwoordelijkheid Werken aan sluis Deurganckdok goed op schema woensdag 14 november 2012 facll I J*K«l€iï >H i IU „Langs de uitwateringen hebben we informatieborden geplaatst. Het is van belang dat de mensen weten wat er speelt in de omgeving en waar wij mee bezig zijn, namelijk het herstel van de aalstand." - Eddy de Potter Beroepsvissers, sportvissers, waterschappen en provin cies hebben de handen in een geslagen om een reddingsplan voor de aal in het leven te roepen. Zij zijn bezorgd over de lage paling stand in de Nederlandse binnen wateren. Met het project Paling Over De Dijk wordt de groei van de paling stand in Nederland weer gestimu leerd. Met behulp van fuiken wor den geslachtsrijpe palingen gevan gen en over de dijk terug in zee ge zet. Waterbarrières als stuwen en gemalen vormen vaak een sta-in- de-weg voor de trekkende paling. Het uiteindelijke doel is dat de pa lingen in de Sargassozee voor het nageslacht zorgen en dat de jonge paling weer naar Nederland komt. Begin september vond de officiële starthandeling van het project plaats in Kerkwerve op Schouwen- Duiveland Duiveland bij de Pom- pesluis. In de maanden september, oktober en november wordt bij vier gemalen in Noord-Holland en zeven locaties in Zeeland paling te rug over de dijk gezet. Het project, dat wordt gecoördineerd door de stichting Duurzame Palingsector Nederland (Dupan), wordt breed gedragen door de gebruikers en be heerders van de Nederlandse bin nenwateren. Provincies, water schappen en regio-afdelingen van Sportvisserij Nederland onderstre pen het belang van goede migratie mogelijkheden voor de trekkende vissen om van zoet naar zout wa ter te kunnen zwemmen. In Zeeland is er financiële steun door subsidies van de provincie Zeeland en Waterschap Schelde- stromen. De stichting Dupan levert even eens een financiële bijdrage. Sport visserij Zuidwest Nederland draagt 75 procent van de controle- kosten. Overige partners bij dit pi- lotproject zijn de Federatie van Be roepsvissers Zuidwest Nederland, het ministerie van EL&I en de Ne derlandse Voedsel en Warenautori teit (NVWA). TERNEUZEN Diabetes van alle kanten belicht Het 'diabetesteam' van ziekenhuis ZorgSaam houdt morgen, donder dag, een bijeenkomst over diabe tes. Die vindt plaats in het Churchillhotel aan de Churchill- laan in Terneuzen. Verpleegkundigen en een diëtiste gaan in op onder meer hemodialy- se, soorten insulines, diabetes bij kinderen, nieuwe (genees)midde- len en voeding. De voorlichtingsbijeenkomst be gint om 19.30 uur. SINT JANSTEEN Prinsen Pim en Marnix gaan nog jaartje door De carnavalsverenigingen in Sint Jansteen en Philippine hebben hun prins voor het komende seizoen ge presenteerd. In het Rattenrijk Sint Jansteen gaat prins Pim de Eerste (Patrick Hemelaar) zijn derde rege ringsjaar in. De presentatie vond plaats tijdens een leutfeest in café Lazarus. Bij de Mosselkrauwers (Philippine) plakt prins Marnix (Marnix Jurriëns) er nog zeker een jaar aan vast De feestneuzen kwa men hier bijeen in café Marinet. ZAAMSLAC De Molenhof breit mutsjes voor Azië Bewoners en bezoekers van zorg centrum De Molenhof in Zaamslag gaan babymutsjes breien voor kin deren in Centraal-Azië. Daarmee doet het centrum mee aan een actie de organisatie Save the Children. In Azië gaan 's win ters veel kindjes dood aan de gevol gen van extreme kou. Zelf mutsjes maken of wol inleve ren kan ook, tot eind februari vol gend jaar. HULST Toeristenbelasting gaat niet omhoog De toeristenbelasting gaat niet om hoog in Hulst. Dat heeft de ge meenteraad besloten. Om de begro ting voor 2013 sluitend te krijgen, lanceerden burgemeester en wet houders het voorstel om de toeris tenbelasting met 10 eurocent te ver hogen naar 75 eurocent per over nachting. Dat zou de gemeentekas 10.000 euro extra opleveren. De ge meenteraad sprak zich echter una niem uit tegen de verhoging. door Eugène Verstraeten HULST - De Haarzaak in Koewacht is winnaar van de eerste MVO-prijs van de gemeente Hulst. MVO staat voor Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. De uit slag werd gisteravond bekendge maakt tijdens de jaarlijkse bedrij vendag van de gemeente Hulst. De Haarzaak kreeg de MVO trofee die gemaakt is door kunstenaar Guus Voermans. De andere finalisten waren Elek tromotoren Bracke uit Clinge en De- Reyngaard Biologische Fruitteeltbedrijf/De Meigaard zorg boerderij uit Hulst. De tweejaarlijk se MVO-prijs is een initiatief van de gemeente Hulst, Rabobank Hulst en COS Zeeland. Omdat Koewacht deel uitmaakt van het werkgebied van de Rabobank Hulst konden ook bedrijven uit dit dorp meedoen. Over De Haarzaak zegt de vakjury dat de bedrijfvoering in balans is met de omgeving en transparant is voor wat betreft kwaliteit en her komst van gebruikte materialen. Ook is er lof voor de opleiding van het personeel. Het bedrijf is gespe cialiseerd in haarproblematiek en is bedoeld voor iedereen die te ma ken heeft met blijvende of tijdelij ke kaalheid. ANTWERPEN - Het werk aan de 'grootste sluis ter wereld' vordert gestaag. Nog geen jaar nadat Hilde Crevits de eerste schep zand voor aanleg van de Deurganckdoksluis bij Doel uit de grond groef, begin nen de sluizenbouwers met de be tonconstructies voor de sluis. De Vlaamse regering en het ge meentebestuur van Antwerpen zijn blij dat het werk aan de sluis mooi op schema ligt. In de loop van 2016 moet het scheepvaartver keer de nieuwe sluis op Linkeroe ver kunnen passeren. De Deurgan ckdoksluis moet Antwerpens posi tie als grote zeehaven ook in de toekomst garanderen. Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 Beroepsvisser Bout uit Tholen licht wekelijks de fuiken in de Otheense en in de Hoekse Kreek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83