'Niet langer wachten op supermarkt' Gildefeesten in Sluiskil op de tocht ZEEUWS-VLAANDEREN Drie tweelingen in een klas Zeldenrust-Steelant wint CanSat WOENSDAG 14 november 2012 21 PZC Mensenhanden helpen paling op reis 22 en 23 Ondernemers Hulst willen voorkomen dat andere investeerders in Nieuwe Bierkaai afhaken door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet niet langer wachten op een kandi daat die in de binnenstad een su permarkt wil beginnen, maar snel doorgaan met de volgende fase van het plan de Nieuwe Bierkaai. Dat is de mening van de onderne mersvereniging Hulst Vestingstad. Die is bang dat straks gegadigden voor een non-foodvestiging afha ken. „Ik wil wel opmerken dat de komst van een buurtsuper naar de binnenstad een meerwaarde kan zijn voor het winkelaanbod", be nadrukt voorzitter Ed Peerbolte. „Wat we echter menen te merken is dat er niet of nauwelijks gegadig den zijn en dat het vinden van een supermarktexploitant de bouw van twee deelgebieden in de Nieuwe Bierkaai te lang ophoudt." Volgens het bestemmingsplan kan de ontwikkeling van de omgeving van het 's Gravenhofplein pas wor den gestart als aan de voorwaarde van de komst van een supermarkt wordt voldaan. In een brief aan de raadscommissie Ruimte adviseert Peerbolte de politiek om van die voorwaarde af te zien. „Het is trek ken aan een dood paard en ver traagt alleen maar." Peerbolte wijst er op dat de vier su permarkten in de omgeving van het Stationsplein onder druk van een veranderende markt in Vlaan deren staan. Hij verwacht dat bin nen acht jaar de prijzen in België op gelijke hoogte liggen als in Ne derland en dat de winkels ook op zondag open gaan. Peerbolte: „Juist een kwaliteitswinkel als Al- bert Heijn gedraagt zich daar als prijsbreker. De eerste reacties van Colruijt en anderen dienen zich al aan. De gevolgen voor het Stations plein laten zich raden. Nóg een su permarkt erbij past niet in dit beeld." Volgens Peerbolte staat of valt de aantrekkingskracht van de Bier kaai met een spoedige invulling van het nieuwe gebied met win kels. „Langer uitblijven daarvan kan de toekomst van de Nieuwe Bierkaai en van de gehele binnen stad negatief beïnvloeden." Hulst Vestingstad maakt zich al langer zorgen over de toekomst van on dernemers in de binnenstad en over de groeiende leegstand. „Als er retailketens zijn die zich nü wil len vestigen, is het onverantwoord om dat met zo'n 'buurtsupervoor- waarde' tegen te houden." De Hulster gemeenteraad blijft voorlopig echter vasthouden aan een supermarkt in de binnenstad. TERNEUZEN - De Irisschooi in Terneuzen heeft een wel héél bijzondere samenstelling van groep 1. Eenderde van de achttien leerlingen is er één van een tweeling. Robert, Justin, Louis en Alexander zaten al even in de klas van juf Saskia, maar dinsdag ochtend voegde zich daar nog een tweeling bij: Dylan en Tycho, die op hun vierde verjaar dag hun eerste echte schooldag hadden. De ui terlijke gelijkenissen zorgen soms voor ver warring bij de juf, die daarom de ouders heeft verzocht om elke tweeling dagelijks een ver schillend paar schoenen aan te doen. Dat is nog niet altijd een garantie voor herken ning. Zeker niet als de tweelingen zelf de boel een beetje voor de gek houden. Zo staken Ty cho en Dylan balorig allebei hun vinger op, toen de juf vroeg wie van de twee Tycho was. Video op www.pzcnl/video foto Peter Nicolai door Raymond de Frel SLUISKIL - De Gildefeesten in Sluis kil staan op de tocht. Als de organi satie eind van deze maand nog steeds geen alternatieve locatie heeft voor de huidige plek op Groenoord, viert Sluiskil volgend jaar augustus geen feest. Op Groenoord komt de brede school Het Mozaïek. De stichting diende een zienswijze in over de bouw van de school. „Daardoor lijkt het alsof wij tegen de brede school zijn. Onzin. De papieren die ter inzage lagen, klopten niet met de plannen die de gemeente ons had gepresenteerd", aldus voorzitter Marc Gijsel van de Gilde feesten. De communicatie met Ter- neuzen verliep ook daarna moei zaam, stelt Gijsel. „Wethouder Van Schaik deed ons voorstel voor het terrein achter het Meulengat als te duur af, wij vonden zijn sug gestie (het Lelieplein) te beperkt en nu wachten we op zijn ant woord om de hoek van de Haven straat-Leidinglaan te gebruiken. Als het weer negatief is, houdt het voor ons op. We moeten eind van dit jaar artiesten boeken. Zonder goede locatie heeft dat geen zin." TERNEUZEN - Leerlingen van het Zeldenrust Steelant College in Ter- neuzen hebben de eerste plaats ge haald in de landelijke CanSat-com- petitie. Voor de wedstrijd bouwden de middelbare scholieren een satelliet (Sat) ter grootte van een frisdrank- blikje (Can). Die moest van een ki lometer hoogte opdrachten uitvoe ren. Daar hebben de zeven middel bare scholieren van 6-vwo, vol gens het juryrapport, uitstekend aan voldaan. Zij hadden hun 'can- sat' een dubbele parachute meege geven, waardoor hij langer op hoogte bleef Daarom konden Kris tel Rodsvik Kolloen, Jorine Geert- sema, Lisanne Vermeer, Zillah Cal- le, Sara Ordanovski, Lennert Aerts en Martin Langevelde de eerste prijs mee naar huis nemen. Zij ver sloegen vijftien andere teams. Can Sat wordt jaarlijkse georganiseerd door de Technische Universiteit Delft en ruimtevaartbedrijf Isis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81