zeeland 23 100 klassen De donkere kamer van Damoklesrap 's-Heer Hendrikskinderen pleit voor aanpak Nieuwe Rijksweg in eerste Wijkverkeersplan woensdag 14 november 2012 Honderd klassen door heel Nederland dede mee aan de creatieve opdrachten waarmee de leerlingen een plek, lijfelijk of via skype, in de OBA-studio in Amsterdam konden winnen voor een gesprek rond Hermans' boek. Leerlingen van het Pieter Pontes Zeeman kijken naar Jesper op de livestream in de bibliotheek Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeliema Maarten van Sorge en Rob bert Visser, studenten uit havo 5 van het Pontes Pieter Zeeman College in Zierik zee, vertaalden het boek van W.F. Hermans in een eigentijdse rap. Ze wonnen daarmee een optreden tijdens de livestream op internet. Vandaag is het programma als vi deo te zien op: www.nederlandleest.nl/school. door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een herinrichting van de provinciale Nieuwe Rijksweg (N664) langs 's-Heer Hendrikskinderen kan veel verkeersknelpunten in en rond het dorp oplossen en boven dien is de tijd er rijp voor. Dat staat in het Wijkverkeersplan 's-Heer Hendrikskinderen, dat de ze week bij inwoners in de bus valt De Nieuwe Rijksweg is een druk ke verkeersroute langs het dorp. Verkeersonveiligheid en geluidso verlast zijn veelgenoemde klach ten. Volgens de Vereniging Dorps- Hier volgt de tekst van de LitRap: Aw, yeh, mijn naam is Henri Ose- woudt Maar op een dag kwam Dorbeck en alles ging fout Hij zei: 'hier neem dit geweer Ga mee en schiet de mensen neer' 'Doe wat ik zeg, vergeet je vrouw Ik ga nu weg maar blijf me trouw' vasseaaxims&uws&sesBmsssBSBStxeses&sseezissgeu belangen is de tijd rijp om de weg te herschikken, aangezien de func tie ervan door de aansluiting van de Drieweg op de A58 en de 'knip' van de N664 bij 's-Heer Arendsker- ke enorm zal veranderen. 'Een enorme uitdaging en kans', aldus de vereniging, verwijzend naar de Postweg door Lewedorp. Die heeft een metamorfose ondergaan van provinciale 8o-kilometerweg tot dorpse 30-kilometerlaan. Aange zien het om een provinciale weg gaat, is bestuurlijke actie vanuit de gemeente samen met het dorp no dig, zegt Dorpsbelangen. 's-Heer Hendrikskinderen is het eerste dorp in de gemeente Goes Je moet nu werken voor het ver zet Labare heeft je in een donkere ka mer gezet Neem de fotorol en wees niet bang Maar pas op, dit is van groot be- lang Je werd je van je taak steeds be wuster Je werd gezocht en verkleedde je ssssasoneessasse^essieessssase^esmsa^osceassx dat een verkeersplan heeft. Het is tot stand gekomen door nauwe sa menwerking tussen de Vereniging Dorpsbelangen, inwoners en ge meente. De gemeenteraad heeft in april 2011 besloten om wijkverkeer- splannen op te stellen, als onder deel van het verkeersveiligheidsbe- leid. Doel is om uiteindelijk om voor elk dorp tot een gezamenlijk gedragen visie te komen. Die moet weer leiden tot een maatregelen- lijst waarmee de gemeente (of an dere wegbeheerders) aan de slag kunnen. Het verkeersplan voor 's-Heer Hendrikskinderen is on derdeel van het in mei verschenen dorpsplan 'Schreinskinders kijkt als zuster De oorlog ging voorbij en je werd gevangen genomen En Dorbeck zag je enkel nog in je dromen Ze zagen je aan als verklikker 'Kijk, aardbeien met suiker, maar jij krijgt lekker niks vuile flikker!' (De laatste regel is een quote uit de film 'Als twee druppels water') vooruit'. Het zou daar eigenlijk ook integraal in worden opgeno men, maar het was toen nog niet klaar. Gedurende het traject zijn 41 verkeersknelpunten genoemd, die als basis voor het wijkverkeer splan dienden. Ze liepen uiteen van veelomvattende problemen tot 'kleine ongemakken'. Uiteinde lijk is een groslijst met veertien punten overgebleven. Afgezien van de Nieuwe Rijksweg zijn andere aandachtspunten in het wijkverkeersplan onder meer landbouw- en vrachtverkeer door het dorp, (het ontbreken van) fiets routes, en parkeren bij het dorps huis en kerkhof BIEZELINGE Informatieavond over veilig ondernemen In partycentrum Heijzon in Bieze- linge wordt vanavond vanaf 19.00 uur een informatiebijeenkomst ge houden over criminaliteit en veilig heid bij bedrijven. Centraal bij de bijeenkomst staat een presentatie van een trainer cri minaliteitspreventie. Verder spre ken Johan Kasse van de politie en burgemeesters Stapelkamp en Huis man van Kapelle en Reimerswaal. HEINKENSZAND Bijeenkomst over landbouwbeleid In De Stenge in Heinkenszand is vanavond om 19.30 uur een bijeen komst over het nieuwe landbouw beleid van de Europese Unie. Vanaf 2014 gaat het nieuwe Gemeen schappelijk Landbouwbeleid gel den. Tijdens de bijeenkomst wordt uitgelegd wat de gevolgen daarvan zijn voor akkerbouwers. HEINKENSZAND/KLOET INGE Inbraken in twee woningen Tussen zaterdagmiddag 17.00 uur en maandagochtend 10.00 uur is er ingebroken in een woning aan de Strandloperstraat in Heinkens zand. Uit de woning zijn sieraden weggenomen. Tussen vrijdagmiddag 14.00 uur en zondagmiddag 14.30 uur is er inge broken in een woning aan de Ko ningin Wilhelminastraat in Kloe- tinge. Het is nog niet bekend wat er uit de woning is weggenomen. Bij beide inbraken werd een deur opengebroken. RILLAND Auto gestolen van carpoolplaats Tussen vrijdagavond 19.00 uur en maandagmiddag 14.00 uur is, vanaf de carpoolplaats aan de Westelijke Schelderijnweg in Rilland, een per sonenauto weggenomen. Het gaat om een zwarte Alfa Ro meo, type Spider cabrio met het kenteken 60-PS-RS. 'S-GRAVENPOLDER Aanvullende subsidie voor de Korenhalm Het bestuur van de Stichting Be houd Borselse Molens krijgt van de provincie het resterende subsidie bedrag voor de restauratie van mo len de Korenhalm in 's-Gravenpol- der. Het gaat om een voorschot Voor de restauratie is een provin ciale subsidie beschikbaar van maximaal 16.306 euro. De stichting ontving al 12.230 euro, en heeft het aanvullende voorschot nodig om facturen te betalen. MIDDELBURG Jongen op schoolplein met mes gestoken De Christelijke Scholengemeen schap Walcheren is opgeschrikt door een vechtpartij, waarbij met een mes is gestoken. Een 16-jarige leerling raakte licht gewond. Het incident vond maandag plaats op het schoolplein van de vestiging aan de Eisenhowerlaan in Middel burg. Het slachtoffer werd in de pauze aangevallen door een 16-jari- ge leerling van een andere school. De dader is aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77