Dezelfde regels voor anti-hagelkanon Arnemuiden decor lipdub BEVELANDEN/THOLEN Vertraging door asfalteringswerk op A58 almanak Verkeerd verbonden WOENSDAG 14 november 2012 pzc 21 Weinig'likes'voor W.F. Hermans 22 en 23 Fruitteelt-voorman Rinus van 't Westeinde wil duidelijkheid voor alle fruittelers door Frank van Cooten NISSE - Zeeuwse gemeenten waar fruittelers actief zijn, moeten de zelfde regels hanteren voor de an- ti-hagelkanonnen. Deze apparaten zijn vanaf 1 januari vergunning- plichtig. Fruitteelt-voorman Rinus van 't Westeinde pleit hiervoor. „Dat schept duidelijkheid voor alle fruit telers in Zeeland." Wethouder Conny Miermans van de gemeente Borsele zei eerder al 5SSS8SS55K^5'2%a^ASSaSS!KK!5{a!S55S«S^StS5KÏ-rvr dat Borsele de regelgeving regio naal wil afstemmen met Reimers- waal, Hulst, Sluis, Kapelle en Tho- len. Van 't Westeinde hoopt dat de ze samenwerking bewaarheid wordt. Omdat, er nu geen juridische basis is voor het wel of niet toestaan van anti-hagelkanonnen voeren ge meenten hun eigen beleid. De rechtbank in Middelburg legde de anti-hagelkanonnen onlangs het zwijgen op in Borsele door een be roep van de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) ge grond te verklaren. De apparaten zorgen volgens de rechter voor te veel herrie in de omliggende wo ningen. De rechter liet in zijn oordeel mee wegen dat hij niet weet of de appa raten een hagelbui wel of niet 'wegschieten'. Van 't Westeinde vindt een dergelijke uitspraak vol komen zinloos. „Een rechter moet kijken of de juiste procedures zijn gevolgd. Het wel of niet werken is niet aan de rechter. Ik verbaas me over een dergelijke uitspraak. Dat wekt de schijn dat de rechter een beetje partijdig aan het worden is." Volgens Van 't Westeinde zor gen de anti-hagelkanonnen nauwe lijks voor overlast. „En ze worden slechts tien uur per jaar gebruikt. Waar praten we over. We moeten eens stoppen met deze flauwekul" Borsele en landbouworganisatie ZLTO praten met enige regelmaat over het gebruik van anti-hagelka nonnen. De BZZB stapte vorig jaar uit dit overleg. Van 't Westein de hoopt dat de stichting toch weer wil aanschuiven. „Ik denk echter dat de stichting wat koud watervrees heeft. De BZZB denkt dat de telers zo maar wat doen. Wij houden echter nieuwe ont wikkelingen nauwlettend in de ga ten. Maar je koopt ook geen nieu we auto als er een nieuwe uitlaat op de markt is." Voorzitter Rinus Antonisse van de BZZB gaf dinsdag geen commen taar op de mening van Van 't Westeinde. LEWEDORP - Rijkswaterstaat vervangt de ko mende twee nachten het asfalt op de noord- baan van de A58, ter hoogte van de Sloedam, in de richting van Vlissingen. Over een lengte van twee kilometer wordt de weg voorzien van zogeheten Zeer Open Asfalt Beton (zo- ab). Ook afgelopen nacht is al gewerkt. De werkzaamheden leiden tot vertragingen voor automobilisten. De vertraging kan oplopen tot dertig minuten. Het verkeer moet name lijk de A58 al ter hoogte van Heinkenszand verlaten en kan er pas bij Middelburg weer op. Vandaag en morgen wordt er gewerkt van 20.00 tot 06.00 uur. Uiteindelijk moet het he le Zeeuwse traject van de A58 zijn voorzien van zoab. foto Willem Mieras /^■ssm-sssssess^essssea Tip? redactie@pzc.nl ARNEMUIDEN - In Arnemuiden wordt zaterdag een zogeheten 'lip dub' opgenomen: een videoclip waarop een grote groep mensen danst en playbackt op een be staand nummer. De gemeente Middelburg organiseert de lipdub ter gelegenheid van de officiële heropening van de doorgaande route door Arnemuiden en de ont hulling van een kunstwerk. De opening en onthulling zijn op vrij dag 23 november. De videoclip wordt dan vertoond. De gemeente roept iedereen in Ar nemuiden op om zaterdag mee te doen aan de opnamen. Deelne mers kunnen 'gewone' kleren aan, maar sportkleding, visserskleding of klederdracht kan ook. Het liedje waarop gedanst en geplaybackt wordt is 'Dancing in the street' van Mick lagger en David Bowie. Verzamelen om 9.30 uur in de trouwzaal van 't Stadhuys in de Langstraat. Na de repetities en lunch wordt de lipdub tussen 14.00 en 15.00 uur opgenomen. Aanmelden kan via info@middelburg.nl o.v.v lipdub. Het valt niet mee, voor die mede werkster op dat Goese kantoor, bel len. Ze heeft ze heus wel op een rij tje, maar haar vingers toetsen soms zomaar iets wat haar hersens niet in gedachten hadden: een verkeerd num mer. Zoals laatst. - „Hallo!!!", schalde het door de hoorn. - „Dag, ik ben op zoek naar me vrouw die-en-die", begon ze. - „Ik versta u niet!!!", brulde de man aan de andere kant. - „Ik zoek mevrouw die-en-die!!!", schreeuwde de medewerkster in de te lefoon. - „Ik kan u niet verstaan!!!" bulderde de opnemer verontwaardigd. „Want ik ben doof!!! - tuut, tuut, tuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75