Rawidjan is helemaa l niet met WK bezig 19 I snort Schaker Bas van de Graaf loopt weer verder uit op concurrentie TAHITI 2013 kpn woensdag 14 november 2012 ZIERIKZEE - De achtste ronde in de Zierikzeese schaakcompetitie was er één vol partijen van de waar heid. Veel toppers traden tegen el kaar in het strijdperk en moesten diep gaan voor hun partij. Bas van de Graaf kwam het best uit deze slagen en liep uit op de concurren tie. Hans Aangeenbrug sloop weer iets dichter naar de top. Van de Graaf leek het in het begin moeilijk te krijgen tegen de nog ongeslagen Kees van den Nieuw- endijk. Laatstgenoemde zette met zwart een centrumdoorbraak op en leek de openingskeuze van wit, The Grand Attack, te weerleggen. Van de Graaf slaagde er als ge woonlijk in zijn stelling netjes te houden en verjoeg de vijand uit zijn centrum. Na een verkeerde zet van zwart voelde de witspeler de adrenaline door zijn aderen stromen en besliste de partij toch nog niet een beslissende aanval. Hans Aangeenbrug leek in de ope ning een beetje vast te lopen, maar had heel slim zijn pijlen op de koningsstelling van Kedem Gut- Uitslagen en stand Zierikzeese schaakcompetitie. Achtste ronde: Mamix den Boer-Sjaak Spiegels remise; Kedem Gutkind-Hans Aangeenbrug 0-1; Peter de Vrieze-Pang Yuen 0-1 Peter Verkaart- Fokko Baakman 0-1; Marco Vieveen-Paul Greef- horst 0-1; Kees Bimmel-John van Dalsen 1-0; Teun Brouwer-Aat Bra- kel 1-0; Martin Krijger-Piet de Vree- de remise; Dick Doeswijk-Jan Heili gers 1-0; Chris van Eldik-Frans Nij- kind gericht, waarin de zwarte vel den behoorlijk verzwakt waren. Hij opende langzaam maar zeker steeds meer de stelling, waarna Gutkind weinig meer kon uitrich ten tegen de steeds groeiende mat- dreiging. Koploper van het eerste uur Mar nix den Boer leek een moeilijk speelbare stelling te hebben met een opgesloten loper en tegenstan der Sjaak Spiegels voerde de druk steeds meer op. Den Boer verde digde zich met hand en tand en kreeg kansjes. Het evenwicht werd uiteindelijk niet echt verstoord waarop beiden tevreden bleken met remise. Martin Krijger offerde in de ope ning een pion voor een sterke aan val. Net op het moment dat de stel ling van Piet de Vreede leek te be zwijken, liet deze een aangevallen toren gewoon staan en speelde een fantastische paardzet. Krijger antwoordde met een tegenaanval, waarop de dames van het bord gin gen. In het resterende eindspel re kende De Vreede beter dan Krijger man 0-1; Frans Jansen-Johan van de Velde 1-0; Bas van de Graaf-Kees van den Nieuwendijk 1-0. Stand aan kop: 1Bas van de Graaf 264; 2. Sjaak Spiegels 226; 3. Hans Aangeenbrug 212; 4. Mar nix den Boer 207; 5. Kees Bimmel 204; 6. Kees van den Nieuwendijk 204; 7. Kedem Gutkind 192; 8. Martin Krijger 159; 9. Pang Yuen 153; 10. John van Dalsen 149. en sleepte een verdiende remise uit het vuur. John van Dalsen speelde met zwart zijn bekende Bracksand-va- riant, een egel-stelling, die moei lijk is open te breken. Kees Bim mel kon tussen de stekels van de egel een vrijpion op de zesde rij plaatsen, maar zwart verdedigde zich nauwkeurig waardoor wit voorlopig geen gebruik kon maken van deze vrijpion. Met zijn 46e zet kon wit uiteindelijk toch een door braak forceren door het plaatsen van zijn toren op de zevende rij. Er volgde een listige aftrekaanval met dubbel schaak, die leidde tot promotie van de witte vrijpion. Zwart gaf op. Paul Greefhorst slaagde erin met zwart tegen Marco Vieveen einde lijk weer eens een partij te win nen. Na een opening die gelijk op ging sloeg Vieveen na een lange ro- kade van Greefhorst met zijn lo per de pion op a7, waarna deze na b6 ingesloten stond en uiteindelijk verloren ging. Nadat Greefhorst zijn toren ver in de vijandelijke stelling wist te krijgen brak het spel open waarbij zwart na wat schaakjes de pionnenbalans in evenwicht kon brengen. Met een stuk voordeel sloeg zijn aanval door en Vieveen gaf op. Fokko Baakman liet er geen gras over groeien tegen Peter Verkaart, die niet veel kon uitrichten. Toen hij ook nog een foutje beging rond de Baakman de snelle partij op fraaie wijze af. Volgende week is er geen competi tie, maar een snelschaaktoernooi, wat voor iedereen, ook niet-leden, toegankelijk is. Zie ook de website www.zierikzeeschaakt.nl Daryl Rawidjan denkt voorlopig niet aan voetbal. De internatio nal van het Nederlands Beach Soccerteam concentreert zich de komende maanden op de re validatie van een zware kniebles sure. Het WK in Tahiti? „Ik wil eerst fit worden. Daarna ga ik kij ken hoe ik ervoor sta." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De bondscoach werd er even stil van. Niels Kokmeijer werd onlangs gebeld door Daryl Rawidjan, die hem vertelde dat hij op 9 januari, bij de eerste training van Oranje in 2013, niet aanwezig zou zijn. Door een late tackle van een Belgische verdediger scheurde de Zeeuws-Vlaming zijn achterste kruisband af. Voor het herstel staat drie tot vier maanden. Rawidjan voetbalt op het veld al enkele jaren in België. Sinds dit sei zoen komt hij uit voor Waar schoot, waar voormalig Hoek-spits Rieno van Oost zijn trainer is. Ra widjan, die sinds kort ook in Bel gië woont en werkt, kwam voor dit seizoen over van Zelzate en kende bij tweede-provincialer Waarschoot een prima start. In de vierde competitiewedstrijd tegen concurrent Drongen sloeg het noodlot echter toe. „Eén van de centrale verdedigers speelde hun linksback in en ik zat ertussen", kijkt Rawidjan terug. „Die linksback kwam in met een tackle op mijn enkel en was te laat. Ik viel, maar mijn linkerbeen bleef staan. Ik voelde meteen dat het mis was. Ja, ik dacht ook met een aan het Beach Soccerteam." Daarmee kreeg hij afgelopen zo mer landelijke bekendheid dankzij zijn prestaties in Moskou. Bij het WK-kwalificatietoernooi in de Russische hoofdstad verkeerde Ra widjan in bloedvorm en werd hij topscorer van Oranje. Zijn schitte rende omhaal tegen Noorwegen werd een hit op YouTube en in de beslissende poulewedstrijd tegen Wit-Rusland kopte Rawidjan de winnende treffer binnen. Oranje eindigde daardoor als tweede in de poule, plaatste zich zo voor de halve finales en nog belangrijker: het Nederlands team sleepte met een ook een ticket voor het WK Gijs Baan met zijn kampioensduif. De Middelburger mag zich dit jaar Gene raal kampioen hok en Generaal kampioen duif noemen, foto Lex de Meester Nu 9 maanden van 30,- voor 10,- /mnd Bij een 2-jarig KPN Mobiel Internet abonnement van 2 CB /mnd* Gratis docking station t.w.v. 29,- wmm kpn winkel kpn.com 0800 0115 •Korting op de tabiet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 GB/mnd. Na 9 maanden betaal je de reguliere abonnementskosten van 30,- /mnd, of je past je abonnement gratis omhoog of omlaag aan. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com doet 't gewoon BEACH SOCCER WORLD CUP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72