n baalt van afzeggingen bij Oranje sport S31 Nederland is volgens Van Gaal slachtoffer van het eigen succes woensdag 14 november 2012 Eén olympische gouden medaille: 4x100 m vrije slag (2008 Peking) „Ik noemde hem altijd een geniale gek. Hij bleef me al die jaren ook iedere training verrassen. Hij wist een zwemmer volwassen te maken.' Pieter van den Hoogenband jacco heeft het mij uitgelegd en ik heb alle begrip voor zijn keuze. Ik heb ook niet geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen.' Ranomi Kromowidjojo Verhaerens gouden zwemmers Marleen Veldhuis Pieter van den Hoogenband Drie olympische gouden medailles: 100 meter en 200 meter vrije slag (2000 Sydney) 100 meter vrije slag (2004 Athene) r. -AJr"-* mm jacco Verhaeren Geboren: 4 april 969. Olympisch zwemcoach voor de Spelen van: 1996,2000,2004, 2008 en 2012. m Stond aan de basis van 10 gouden medailles op de Olympische Spelen. infögraphic. Rolant Quist foto's: ANP Inge de Bruijn Vier olympische gouden medailles: 50 meter en 100 meter vrije slag (2000 Sydney) 100 meter vlinderslag (2000 Sydney) 50 meter vrije slag (2004 Athene) Ranomi Kromowidjojo Drie olympische gouden medailles: 4x100 meter vrije slag (2008 Peking) j 50 meter en 100 meter vrije slag (2012 Londen) wes&'sssswsasxsBssxa Champions League? Waren Van Persie, Özil, Strootman en Klose dan ook afwezig geweest? De kans is groot dat ze komend weekend gewoon voor hun clubs kunnen spelen. Het heeft er alle schijn van dat er vanuit die clubs lichte dan wel zware druk op de spelers wordt uitgeoefend. Robben knikL „Ik baal van de afzeggingen, maar aan de andere kant is het ook weer lo gisch en begrijp ik de clubs wel. Het is de periode van de kleine blessures. We spelen allemaal drie zware wedstrijden in de week en dan komt een vriendschappelijke interland slecht uit De clubs zijn de controle kwijt als ze de spelers kwijt zijn." De Duitse bondscoach Joachim Löw, die maandag de training schrapte omdat hij te weinig spe lers had, kijkt zelfs in een beladen wedstrijd als tegen Oranje verder dan het resultaat. „In dit soort wedstrijden neem ik geen risico met de gezondheid van de spelers. Als er problemen zijn, blijven ze aan de kant." Het Nederlandse voetbal is het slachtoffer van zijn eigen succes ge worden, vindt bondscoach Louis van Gaal. „Wij hebben iedereen in onze keuken laten kijken." Van Gaal is daar zelf misschien wel het beste voorbeeld van. Hij was het die de speelwijze van Duits land ooit introduceerde bij Bayern München. „Vanwege de crisis kun nen wij niet meer investeren", al dus Van Gaal. „Andere landen nog wel, dus dan lopen we het risico dat we worden ingehaald. Volgens mij hebben ze dat probleem bij Louis van Gaal vindt het deson danks niet terecht om van een ge devalueerde wedstrijd te spreken, nu de Duitsers met een ander, vrij NOCNSF ook. Toen ik nog tech nisch directeur bij de KNVB was, wisten we ooit tien miljoen euro los te krijgen bij het ministerie van VWS. Dat geld hebben we onder meer besteed aan coaches die in de verschillende buurten functioneer den. Dat geld is nu op, dus de coaches zijn er ook niet meer." Duitsland heeft Nederland inmid dels ingehaald, vindt ook Van Gaal. „Zij hebben de betere spelers. Om over twee jaar de Cup te kunnen winnen moeten wij zorgen dat we het betere team krijgen." nieuw elftal, gaan spelen. „Het team is minder voorspelbaar, om dat wij de spelers niet zo goed ken nen. Maar het is zeker geen twee derangselftal. Duitsland komt met allemaal spelers die al twee jaar in de Champions League spelen." Toeval of niet, alle Nederlandse in ternationals uit de Bundesliga (Robben, Rafael van der Vaart, Ibrahim Afellay, Klaas Jan Hunte- laar, Bas Dost en Eljero Elia) zijn in de Amsterdam Arena wel van de partij. Robben staat in elk geval te trappelen van ongeduld. „Deze oefenwedstrijd is voor ons misschien wel belangrijker dan een kwalificatieduel. Duitsland is een tegenstander van wereldfor maat en naar dat niveau willen wij over twee jaar op het WK ook naar toe. Daar ontbreken de Est- lands van deze wereld. Duitsland is op dit moment een paar stap pen verder dan wij zijn. Daarom is dit ook een mooie test voor ons." AIGLE Dopinghotline UCI geopend voor renners Wielrenners kunnen binnenkort met al hun vragen, opmerkingen en zorgen over doping terecht bij een speciale en vertrouwelijke 'hot line'. Voorzitter Pat McQuaid van de internationale wielerunie UCI heeft het peloton onlangs van zijn plan op de hoogte gebracht per e-mail. Aanleiding is het onthullen de dopingdossier over Lance Armst rong. „De UCI wil voor jullie, de renners, zo bereikbaar mogelijk zijn als jullie met vragen over do ping zitten", schrijft McQuaid. LONDEN Djokovic wint en staat stevig op eerste plaats De Servische tennisser Novak Djo kovic heeft door zijn triomf in de ATP World Tour Finals zijn eerste positie op de wereldranglijst verste vigd. Hij sluit het tennisjaar 2012 af met 12.920 punten en dat zijn er ruim 2600 meer dan de Zwitser Ro ger Federer (10.265), die maandag avond de finale verloor van Djoko vic: 7-6 (6) 7-5. Robin Haase eindigt als beste Nederlander op de 56e plaats. De Haagse prof stond in juli nog op de 33e plaats. Igor Sijsling is de andere Nederlander in de top honderd, op de 69e plaats. AMSTERDAM Babel maand aan de kant met blessure Ajax mist Ryan Babel in de slot- duels van de groepsfase van de Champions League. De aanvaller moet minimaal een maand rust houden om zijn gekwetste schou der te ontlasten. Het gewricht schoot zondag in de openingsfase van het duel met PEC Zwolle (2-4) uit de kom. Babel mist door de blessure de res terende wedstrijden met Borussia Dortmund en Real Madrid in de Champions League. Hij ontbreekt op 1 december ook tijdens de thuis wedstrijd van zijn club tegen PSV. KAAPSTAD Scheidsrechters Afrika Cup in afzondering De scheidsrechters tijdens de Afri ka Cup van volgend jaar worden tij dens het toernooi in Zuid-Afrika weggehouden bij het publiek. Het organiserend comité (LOC) hoopt op die manier het zogeheten match-fixing te voorkomen. De ar biters worden onder beveiliging van het hotel naar de stadions en terug geëscorteerd. Tijdens het WK 2010 in Zuid-Afrika werden de scheidsrechters ook al in een apart hotel gestopt. Ook toen had nie mand toegang tot dat hotel. De Afrika Cup begint op 19 januari. NIEUWEGEIN Hockeyster Goderie niet meer in Oranje Maartje Goderie blijft wel hock eyen bij haar club Den Bosch, maar zal niet meer uitkomen voor het Nederlands team. De 28-jarige mid denveldster maakte bekend dat ze haar carrière bij Oranje beëindigt. Goderie veroverde als internatio nal de nodige prijzen met Oranje, onder meer twee olympische ti tels, één wereldtitel, twee Europe se titels en drie Champions Trop hy's. Ook Marilyn Agliotti heeft be dankt voor Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71