s zeeland! 25 ca IJls Fair Familie maakte langste reis van haar leven m Dezelfde regels voor anti-hagelkanon Vondst 21 22 23 24 woensdag 14 november 2012 verhuurden." Het werd het begin van Pension La Bonette, een voorziening die Cor en Lietie van der Neut op het lijf geschreven bleek. Lietie: „Ik ga graag met mensen om en maak het ze graag naar de zin. En toen onze vier kin deren de deur uitgingen om te gaan studeren kon ik toch blijven zorgen." Het stel omschrijft hun huis en pension als het tweede hoogtepunt in hun leven. „Het huis had geen naam toen we het kochten. Door het La Bonette te noemen hebben we beide hoogte punten gekoppeld." Via een verbouwing, die de voor malig technisch Rijkswater staatambtenaar grotendeels zelf uitvoerde, ontstond logies voor dertien gasten en een luxe ontbijt en relaxruimte. De logies is in middels teruggebracht tot vier bedden want Cor en Lietie bouwen hun activiteiten wat af nu ze ouder worden. „Maar onze oudste zoon, Cor ju nior, wil het pension overnemen. Dan gaan wij verhuizen. Wel moeilijk, want naar ons gevoel heb ben we hier iedere steen zelf ge metseld." Ze zijn niet zulke reizigers. Maar in 1986 maakten Lietie en Cor van der Neut met hun vier kinderen de langste reis van hun leven. Vijf weken met auto en tent door Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Duitsland. „De kinderen moch ten om de dag kiezen wat we gin gen doen. De andere dagen maak ten we vaak een tocht om de om geving te verkennen." Zo reed het gezin vanuit het Fran se Gap via Digne terug naar de Ita liaanse grens over de Col de la Bo nette, de hoogste Europese berg pas. Een rit die nog altijd in hun geheugen gegrift staat. „Heel eng, maar het landschap was ongeloof lijk mooi." Volgens het Office de Tourisme de Barcelonnette is de naam La Bonette afgeleid van 'Bon' ('de mooie hoek') of van 'L' Abonette, in het Nederlands de 'overdadige hoek'. Cor van der Neut geeft de voorkeur aan de Ne derlandse lezing: „Ik houd het op L'Abonette omdat de omgeving daar zo overdadig is." MIDDELHARNIS Verfilming 'We need to talk about Kevin' Filmhuis Middelharnis vertoont donderdagavond de film We need to talk about Kevin van regisseur Lyn- ne Ramsay. Het is een verfilming van het gelijknamige boek van Lio nel Shriver. Het verhaal gaat over Kevin en de moeizaam verlopende communicatie tussen hem en zijn moeder Eva en over de zoektocht naar antwoord op de vraag of het karakter van Kevin is aangeboren of aangeleerd. Aanvang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Besloten presentatie boek over duindorpen Tijdens een bijeenkomst voor geno digden wordt zaterdagmiddag het boek Trugkieke in de historie van de bij zondere duindorpen Burgh Haamste de gepresenteerd. Dat gebeurt in Lunchboerderij Molenberg in Burgh-Haamstede. Het boek, sa men gesteld en geschreven door Wim en Ana Maria de Vrieze en Bas Bijkerk en is vanaf zaterdag te koop in de boekhandel. MIDDELBURG St Willibrord beloond voor Buddyproject Zorgcentrum Sint Willibrord in Middelburg heeft 2500 euro gekre gen van het Oranjefonds als blijk van waardering voor het Buddypro ject: de wekelijkse activiteiten van studenten van de Roosevelt Acade mie met en voor de bewoners van het zoregcentrum. VLISSINGEN Verkeerslichten nu alweer kapot De nieuwe verkeersregelinstallatie op de kruising van de Nieuwe Vlis- singseweg met de President Roose- veltlaan blijkt defect. Er zit een fabricagefout in de staan der en deze moet daarom worden vervangen. Dat gebeurt morgen tus sen 20.00 uur en middernacht. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Keersluisbrug, de Sloebrug of via de Sloeweg en Koudekerkse- weg. TERNEUZEN Proeverij en demo van vergeten groenten Groei 8c Bloei houdt vanavond een demonstratie én een proeverij van en over vergeten groenten. Tijdens een verloting zijn deze groenten ook te winnen. De bijeenkomst is bij Het Boertje aan de Guido Gezel- lestraat 21-23 in Temeuzen. Aan vang 19.00 uur, toegang gratis. door Frank van Cooten NISSE - Zeeuwse gemeenten waar fruittelers actief zijn, moeten de zelfde regels hanteren voor de an ti-hagelkanonnen. Deze apparaten zijn vanaf 1 januari vergunning- plichtig. Fruitteelt-voorman Rinus van 't Westeinde pleit hiervoor. „Dat schept duidelijkheid voor alle fruittelers in Zeeland." Wethouder Conny Miermans van de gemeen te Borsele zei eerder al dat Borsele de regelgeving regionaal wil af stemmen met Reimerswaal, Hulst, Sluis, Kapelle en Tholen. Van 't Westeinde hoopt dat deze samen werking bewaarheid wordt. Omdat er nu geen juridische basis is voor het wel of niet toestaan van anti-hagelkanonnen voeren ge meenten hun eigen beleid. De rechtbank in Middelburg legde de anti-hagelkanonnen onlangs het zwijgen op in Borsele door een be roep van de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) ge grond te verklaren. De apparaten zorgen volgens de rechter voor te veel herrie in de omliggende wo ningen. De rechter liet in zijn oor deel meewegen dat hij niet weet of de apparaten een hagelbui wel of niet 'wegschieten'. Van 't West einde vindt een dergelijke uit spraak volkomen zinloos. „Een rechter moet kijken of de juiste procedures zijn gevolgd. Het wel of niet werken is niet aan de rech ter. Ik verbaas me over een dergelij ke uitspraak. Dat wekt de schijn dat de rechter partijdig is." Achter één van de dertien binnenmuren, die ze in hun huis aan de Hogezoom in Burgh-Haamstede uitbraken, vonden Liekie en Cor van der Neut een plankje. Daarop staat in potlood het jaartal 1932 en de namen van de bouwers, M. Padmos, J. Padmos mz. en P.J. van Bloois uit Eikerzee. Lietie en Cor van der Neut: „Het huis aan de Hogezoom had geen naam toen we het kochten. Door het La Bonette te noemen hebben we de twee hoogte punten in ons leven gekoppeld." foto Dirk-Jan Gjeltema -GOES HARTJE ZEELAND Magdalenakerk A way of life Mooie materialen, niet alledaagse producten en creativiteit dat is Scaldis Fair. Hier tref je regionale en landelijke exposanten. Kijk voor meer info en het boeken vaneen workshopopwww.scaldisfair.nl. t O* ,eV-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69