Praathuisje op Ring of muziekinstallatie Barre rit over bergpas La Bonette 241 zeeland Huisnaam intratuin Nog ruimte voor strandpaviljoens Zeldenrust-Steelant wint landelijke CanSat Boerenzoon naar Rijkswaterstaat Reddingshonden woensdag 14 november 2012 ExcLusief pot. ^499 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Kunstkerstboom Ashley Spruce 180 cm. 0095 Nu slechts I I geeft aan groen Dorpsraad Ouwerkerk moet keuze maken door Ton van den Nouweland OUWERKERK - De dorpsraad van Ouwerkerk staat voor een luxe probleem. Er komt geld voor een praathuisje op de Ring. Maar een muziekinstallatie waar alle ver enigingen gebruik van kunnen ma ken is ook erg aantrekkelijk. De dorpsraad mag vijfduizend euro tegemoet zien van het Nuts- fonds en waterschap Zeeuwse Stromen die een 'leuk bedrag' willen besteden aan de gemeen schap als vergoeding voor het leed door de algenbesmetting in de kreek afgelopen zomer. Een idee is het bouwen van een praathuisje, annex bushokje aan de Ring. Dan kunnen meteen de resten van het oude schoolpleintje worden verwijderd. Ook het beeldje dat stichting Renesse elk dorp aan biedt, zou hier een plek kunnen krijgen. Het andere idee behelst de aan schaf van een geluidsinstallatie die elke verenging bij haar activiteiten kan gebruiken. „Probleem is dat de voetbalvereniging recent een muziekinstallatie heeft aange schaft. We weten niet of die ook voor andere clubs beschikbaar is", legt secretaris Tilly Boogerd-De Vrieze van de dorpsraad uit. De raad hakt op 4 december de knoop door, want de aanvraag bij het Nutsfonds moet vóór 1 januari de deur uit. OOSTBURG - Aan het West- Zeeuws-Vlaamse strand is voorlo pig plaats voor twee nieuwe strandpaviljoens: bij 't Killetje en op een nog onbekende bestem ming. Dat blijkt uit de aanpassing van het bestemmingsplan voor het strand, dat het Sluise college wil doorvoeren. B en W zouden ook graag zien dat bij Cadzand-Bad paviljoens bij el kaar komen te staan, maar daar BEVEILIGING I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I TOEGANGSCONTROLE Sr <$*- CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING 4-uurs meldkamer-service ^k, If-! LEWESTRAAT43 SUU GOES/KLOETINGE Erkend Branddelectiebedrip Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. door Marijke Vael Ze koesteren de foto van hun vier kinde ren op de Col de la Bo nette. Maar ze hebben dat plaatje niet nodig om zich het fascinerende land schap te herinneren, daar in zuid oost Frankrijk, èn de barre tocht over die col. Lietie van der Neut-van Velden: „Ik zie het na 26 jaar nog altijd als een film voor me. We begonnen argeloos aan die autorit om de omgeving te verkennen. Maar het werd de ergste route die we ooit re den. Een smalle weg vol haar speldbochten langs een diepe afgrond zonder vangrails. Ik ben niet gauw misselijk, maar dit voelde alsof ik in een achtbaan zat." Toch herinneren Lietie en haar man Cor van der Neut (68) uit Burgh-Haamstede zich die ervaring als een hoogtepunt in hun leven. Cor: „Het laatste stukje moesten we lopen omdat je met de auto niet verder kon. Daar, op 2802 meter hoogte, hadden we rondom uitzicht op een adembe nemend landschap. Woest en le dig. Ik had nooit gedacht dat we zoiets zouden meemaken. Terug op de camping, las ik in de ANWB reisgids dat de Col de la Bonette de hoogste passage van Europa is." De ervaring maakt zo'n indruk op het stel, dat ze de naam La Bo nette enkele jaren later verbonden aan dat andere hoogtepunt in hun leven: hun huis aan de Hogezoom. „Dat ontdekten en kochten we op een bijzondere manier. Lietie zag het tijdens een krantenwijk die ze met de kinderen deed en werd direct verliefd, want we droomden al jaren van een huis waar we omheen konden lopen. Maar ons pand aan de Bernhardstraat moest eerst worden verkocht en er wa ren twee gegadigden voor het huis aan de Hogezoom. Daarom diende het bod te worden uitgebracht in een gesloten enveloppe en zonder voorwaarden." Gecompliceerd, omdat ook toen de huizenmarkt in een diep dal zat en de andere gegadigde aan vankelijk een hoger bod uitbracht Maar mét een voorwaarde en dus ongeldig. Na een spannende pe riode, waarbij opnieuw mocht worden geboden, werden Cor en Liekie, met hulp van makelaar Adams die zelfs een deel van zijn courtage beschikbaar stelde, eige naar van het in 1932 gebouwde huis. Een pand dat zich 'als vanzelf tot pension ontwikkelde. „Terwijl we nog aan het klussen waren om eigen kamers te creëren voor onze vier kinderen, meldden zich recreanten aan de voordeur met de vraag of we misschien kamers Hij werd in het Utrechtse Wil- leskop geboren als zoon van een boer, maar werkte altijd bij Rijkswaterstaat. Toen zijn Delftse kantoor, vanwege de bouw van de stormvloedkering, op Neeltje Jans een dependance opende, sollici teerde Cor van der Neut. Hij werd in 1981 adviseur asfaltbekledingen. Hij betrok met zijn gezin een nieuwbouwwoning in Burgh-Haamstede, maar hield hun huis in het Zuid-Hollandse Bent huizen aan. „Om terug te gaan als de kering klaar was." Mede omdat hun vier kinderen het in Zeeland geweldig vonden kwam dat er nooit van. stak de gemeenteraad vorig jaar een stokje voor. Wel wordt de hui dige minimum afstand van 600 meter deels losgelaten: bij 't Kille tje en op één andere plek mag een paviljoen komen. SINT MAARTENSDIJK - In het bos van de Pluimpot op Tholen is don derdagavond een training van de Reddingshonden Werkgroep Wes tervoort. De oefening is met acht mensen, acht honden die worden ingezet en drie jonge honden, die het redden nog moeten leren. Aan vang 19.00 uur. TERNEUZEN - Leerlingen van het Zeldenrust Steelant College in Ter- neuzen hebben de eerste plaats ge haald in de landelijke CanSat-com- petitie. Voor de wedstrijd bouwden de middelbare scholieren een satelliet (Sat) ter grootte van een frisdrank blikje (Can). Die moest van een ki lometer hoogte opdrachten uitvoe ren. Daar hebben de zeven middel bare scholieren van 6-vwo, vol gens het juryrapport, uitstekend aan voldaan. Zij hadden hun 'can- sat' een dubbele parachute meege geven, waardoor hij langer op hoogte bleef De ploeg van het Zel denrust Steelant College versloeg vijftien andere teams. CanSat wordt jaarlijkse georganiseerd door de Technische Universiteit Delft en ruimtevaartbedrijf Isis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68