tube zeeland 123 Slecht geluid Weinig likes' voor W.F. Hermans Onderzoek naar opzet stichting voor sportvelden woensdag 14 november 2012 Maarten van Sorge (links) en Robbert Visser op het scherm in de Zierikzeese bibliotheek tijdens Nederland Leest Live. „Het repteren ging goed, het uitvoeren voor camera niet. Het geluid was ook slecht We konden het slecht horen." Havoleerlingen van Pontes Pieter Zeeman kijken in de bibliotheek mee met de livestream. foto Dirk-Jan Gjeltema door Claudia Sondervan GOES - W.F Hermans had als face- booker weinig 'likes' gekregen: daar was hij te streng voor, zei schrijver/cabaretier Arjen Lu bach gisteren. Hij deed het zelf niet be ter met het gesprek dat hij via een livestream hield vanuit Amster dam over het boek van Nederland Leest 2012, De Donkere Kamer van MEEST CELEZEN 1. Faillissement districentrum 2. Boogert bouwt brede school 3. J.L.de Jongeschool even dicht EN VERDER Is er van alles té zien en te lezen op het klassenfotoblog Kiek Noe! Ga naar: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Damokles. Hij sparde met schrij ver Ernest van der Kwast en havo- leerlingen over het boek dat zij alle maal gelezen hadden. Via Twitter kon met de hashtag, het herken ningsteken #nllive, gevolgd wor den wat de leerlingen allemaal in te brengen hadden over het initia tief van Nederland Leest. Veel ge- twitterd: '...booooring'. De discus sie van een uur kon de leerlingen, ZIERIKZEE - Het college van B en W wil alle sportvelden onderbren gen in een stichting. Deze stich ting moet de sportvelden gaan ex ploiteren. Dat betekent dat zaken als verhuur aan verenigingen en onderhoud door de stichting wor den geregeld en niet meer door de gemeente. Het 'op afstand' zetten van de sportvelden levert de ge meente financieel voordeel in ver band met BTW-aftrek. Of de stich ting realiteit wordt is nog onzeker. Daarvoor moet nog overleg wor den gevoerd met alle verenigingen, de belastingdienst en ook de ge meenteraad moet hiermee instem- die in het hele land met beamers meekeken in onder meer de biblio theken in Goes en Zierikzee, niet boeien. Enkel wanneer zij zelf hun inbreng konden laten zien, was er interesse. Gelukkig voor Zeeland waren er leerlingen van twee scho len vertegenwoordigd in de uitzen ding: het Goese Lyceum en het Pontes Pieter Zeeman. Jesper Pries ter van het Goese Lyceum ver scheen virtueel, via een skypever- binding vanuit de bieb in Goes, waar hij met zijn havo4-klas de li vestream bekeek. Hij dankte zijn inbreng aan een affiche dat hij ont wierp: een collage van een kruis woordpuzzel van steekwoorden uit de roman, geprojecteerd op de samengesmolten gezichtshelften van de Mona Lisa en de maker van het schilderij: Leonardo da VincL Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 ZIERIKZEE Lezingen over mythe van heilige Nicolaas Over de heilige Nicolaas van Myra gaan meer dan honderd Oosterse en Westerse legenden: over de om zwerving van zijn gebeente, de wonderolie uit zijn botten en over hoe de heiligman in het Westen be kend werd als Sint Nicolaas. De Zie rikzeese kunstenares Margreet Leij- dekker vertelt erover op de maan dagavonden van 19 en 26 november bij haar thuis aan de Weststraat. Aanvang 20.00 uur en de kosten zijn 25 euro voor twee lezingen met koffie en lekkers. Reserveren: 0111-417839 of 415317. RENESSE Brabantse kijk op Schouwse duinen De Brabantse fotograaf Geert van Eekelen exposeert vanaf zondag fo to's van duinlandschappen in ate lier Ja Mar Natuurlijk aan de Zeea- nemoonweg 11 in Renesse. In zijn jeugd bezocht Van Eekelen Schouwen-Duiveland regelmatig met zijn vader, die hem ook de grondbeginselen van de fotografie bijbracht Rust, stilte en de indruk wekkende ruigte van de duinen zijn te zien in zijn werk. Geert van Eekelen maakt ook portretten. www.m-schellekens.nl ZIERIKZEE Opnieuw L'Amour des Moules en Zilte Klei In samenwerking met Het Wel zijnshuis heeft fiZi een extra voor stelling ingelast van de fraaie Zeeuwse documentaires L'Amour des Moules en Zilte Klei rondom Slijkplaat. Deze extra voorstelling is te zien op zaterdagmiddag 17 no vember om 14.00 uur. L'Amour des Moules was een groot succes op Film by the Sea. Zilte klei is een ode van Edwin Vinke, chef-kok van restaurant De Kromme Water gang, aan Zeeuws-Vlaanderen. Reserveren kan via www.fizi.nl NOORDGOUWE Dorpsraad praat over bouw en vandalisme De dorpsraad van Noordgouwe houdt woensdag 21 november een openbare vergadering in het plaat selijke dorpshuis. Aan de orde ko men onder meer de bouwplannen Brouwerijstraat en Pauwstraat en zaken als veiligheid, vandalisme en hardrijden op het dorp. Ook het wmo-beleid van de gemeente en de nieuwe werkwijze van de afde ling openbare werken komen aan bod. De wijkagent en medewer kers van de gemeente zijn present om tekst en uitleg te geven. Aan vang 20.00 uur. MIDDELBURG Jongen op schoolplein met mes gestoken De Christelijke Scholengemeen schap Walcheren is opgeschrikt door een vechtpartij, waarbij met een mes is gestoken. Een 16-jarige leerling raakte licht gewond. Het incident vond maandag plaats op het schoolplein van de vestiging aan de Eisenhowerlaan in Middel burg. Het slachtoffer werd in de pauze aangevallen door een 16-jari- ge leerling van een andere school. Die was het schoolplein opgelopen om een ruzie uit te vechten. De da der is aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67