Verhuizing sportclubs kost 1,8 miljoen Distributiecentrum failliet SCHOUWEN-DUIVELAND Leerlingen maken van nood deugd almanak Verkeerd verbonden WOENSDAG 14november 2012 21 PZC W.F. Hermans via livestream 22 en 23 Gemeente Schouwen-Duiveland concentreert sportactiviteiten Zierikzee aan Lange Blokweg door Melita Lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland investeert 1,8 miljoen euro in de verhuizing van drie sportclubs van sportcomplex Bannink naar de Lange Blokweg in Zierikzee. De helft daarvan - 900.000 euro - gaat naar de bouw van een nieuw clubgebouw. De andere helft is voor de velden. ■MMOTBMMHBHHMMMMSMNBMMMMBMi De verhuizing heeft voor de vere nigingen ook financiële gevolgen. Zij moeten samen 100.000 euro opbrengen voor het clubhuis en krijgen te maken met een verho ging van de erfpacht én van de huur van de velden. De verhogin gen worden wel geleidelijk doorge voerd. Naast de kosten die gemaakt moe ten worden op de nieuwe locatie, heeft de gemeente ook te maken met kosten op de oude locatie. Zo zijn er afspraken gemaakt met de hockeyvereniging over de investe ringen die de club in het verleden heeft gedaan voor verlichting. Ook moeten de gebouwen afgebroken worden. Ondanks de hoge investeringen voor de verhuizing, vallen de struc turele (de jaarlijks terugkerende) lasten voor de gemeente mee, zegt wethouder Ad Verseput. „We zijn 25.000 euro meer kwijt op jaarba sis, maar dat komt omdat we een tweede veld voor de hockeyvereni ging aanleggen. Zou je dat extra veld niet meetellen, dan zijn we op de nieuwe locatie zelfs iets goedkoper uit." De gemeente wil graag dat hockeyvereniging HSD, korfbalvereniging All-Ready en handbalvereniging Delta Sport gaan verhuizen. „Het is voor ons van belang voor een goede invul ling van het gebied", zegt wethou der Ad Verseput Op het terrein van de sportverenigingen komt een brede school. Daarnaast wil de gemeente de sportvoorzienin- gen zoveel mogelijk concentreren op één locatie aan de Lange Blok weg. Daar komt ook het nieuwe sportcentrum en zijn de voetbal velden. De in 2009 helemaal gere noveerde atletiekbaan blijft wel op sportpark Bannink. ZIERIKZEE - Leerlingen van de tijdelijk geslo ten Johan Louis de Jongeschool uit Zierikzee maakten gisteren van de nood een deugd. Op grote doeken verfden zij, in woord en beeld, hun beleving neer van de plotselinge school- sluiting. Vrijdag besloot het schoolbestuur de deur dicht te houden nadat onderzoek wees op mogelijke overschrijding van de asbestnor- men in één van de werkruimten. Dit besmette deel wordt nu hermetisch van de rest van de school afgesloten waarna de sanering kan be ginnen. Vandaag worden ook de lessen weer hervat. De doeken komen te hangen op het hekwerk dat voor de betreffende lokalen is neergezet. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Stadsdistributie- centrum Zeeland, aan de Industrie weg in Zierikzee, is dinsdag failliet verklaard door de rechtbank in Middelburg. Het faillissement was aangevraagd door FNV Bondgeno ten in een poging de achterstallige salarissen van het personeel be taald te krijgen. Het is nu aan de curator om te kijken welke schuld eisers nog betaald kunnen wor den. Het gaat om twaalf perso neelsleden: elf chauffeurs en één monteur. Ze hebben allemaal nog anderhalve maand salaris te goed over de periode dat het bedrijf werd beëindigd (4 augustus) tot de datum waarop zij ander werk Tip? redactie@pzc.nl kregen, dan wel een uitkering ont vingen. Drie van de twaalf hebben de afgelopen drie maanden hele maal geen inkomsten gehad. Vol gens vakbondsman Toine van Lies hout neemt het UWV de loonbe- taling over nu het bedrijf failliet is verklaard. Negen chauffeurs kon den aan de slag komen bij Troost Transport in Middelharnis. Het valt niet mee, voor die mede werkster op dat Goese kantoor, bel len. Ze heeft ze heus wel op een rij tje, maar haar vingers toetsen soms zomaar iets wat haar hersens niet in gedachten hadden: een verkeerd num mer. Zoals laatst. - „Hallo!!!", schalde het door de hoorn. - „Dag, ik ben op zoek naar me vrouw die - en - die", begon ze. - „Ik versta u niet!!!", brulde de man aan de andere kant. - „Ik zoek mevrouw die - en -die!!!", schreeuwde de medewerkster in de te lefoon. - „Ik kan u niet verstaan!!!" bulderde de opnemer verontwaardigd. „Want ik ben doof.!! - tuut, tuut. tuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65