Rutte verkoopt (Slis 50% korting Samsom paait oppositiepartijen T0©S 41 binnenland Speciale aanbieding Gratis! 24 maanden op een abonnement én een gratis HTC One V Vodafone Voordeel Web Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc I Earcelo PW-leider Geert Wilders spreekt in de Tweede Kamer tijdens het debat over Het kabinet-Rutte II vraagt om begrip, maar schildert geen duidelijk toekomst beeld. De samenleving staat echter te springen om een duidelijke visie. Wie het regeerak koord en de rege ringsverklaring van het kabinet-Rutte II naast elkaar legt, ziet wat twee we ken negatieve publiciteit kunnen aanrichten. Het regeerakkoord ademde nog optimisme en enthou siasme uit, in elk geval in de inlei ding. Die verwoordde het positie ve gevoel en het onderlinge ver trouwen dat de onderhandelaars hadden opgebouwd. Maar na het oproer over de inkomensafhanke lijke zorgpremie en de knieval die jFA ANALYSE door Frits Bioemendaal de nieuwe coalitie vervolgens moest maken, lijkt daar weinig meer van over. De regeringsverklaring die pre mier Mark Rutte gisteren in de Tweede Kamer voorlas, was aan zienlijk zwaarmoediger dan het re geerakkoord. Rutte grossierde in termen als 'pijnlijk', 'offers', 'cri sis', 'ingrijpend' en 'rekening', en gebruikte negatieve formuleringen zoals 'niet weglopen' en 'zonder ta boes'. De verklaring kwam koel en zake lijk over en wekte de indruk dat Rutte na de commotie van de afge- 1 VEEL &AÖR HARI-SRAPJES IN OMLOOP PAUL KUSTERÏ toosenhenk.nl DE vodafone HTC Sense 4.0 5 megapixelcamera Beats Audio Hoogwaardig design Android 4.0 besturingssysteem Min SMS Internet Normaal Actieprijs 180 120 300Mb €0- €20,- 240 180 360 240 400 Mb - 400 Mb €>ST- €0- €22,50 €27,50 Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! woensdag 14 november 2012 'Dit is niet wat linkse kiezers hebben gewild' Elkaar wat gunnen, heeft er voor gezorgd dat het kabi net gebutst aan de slag is ge gaan. In het Kamerdebat moesten WD en PvdA zich gisteren verdedigen. door Laurens Kok en Lianne Sleutjes Na dik anderhalf uur beu ken tegen PvdA-leider Diederik Samsom ver zucht Alexander Pecht- old (D66): „Je kunt niet blijven wegkruipen dat je niets beloofd hebt in de verkiezingen. Welke principes heeft u nog?" SP-leider Emile Roemer riep eerder uit: „U bent niet over uw schaduw heen gestapt maar over uw principes." In het debat over de regeringsver klaring verdedigt Samsom wat zijn partij heeft ingeleverd om met de WD een coalitie te kunnen vor men: het miljard eraf van Ontwik kelingssamenwerking ('ja, fatsoens norm is gepasseerd'), de korte WW-duur, het strafbaar stellen van illegaliteit ('wel ongelooflijk blij met het kinderpardon voor 8oo kinderen). De oppositie krijgt geen vat op Samsoms herhaalde re pliek: „Ik heb geen verkiezingsbe lofte gedaan." Tegelijkertijd is hij Strenge voorzitter oogst kritiek Tweede Kamer-voorzitter Anousch- ka van Miltenburg heeft gisteren kritiek gekregen op haar strenge aanpak tijdens het debat Volgens Marianne Thieme (PvdD), Alexan der Pechtold (D66) en Arie Slob (CU) belemmerde Van Miltenburg het debat door rigide spreektijd te hanteren. Thieme reageerde fu rieus toen zij niet meer dan drie keer mocht reageren op de ant woorden van Halbe Zijlstra (WD). Ook Pechtold meldde zich bij de voorzitter toen hem het woord werd ontnomen. Van Miltenburg: „Ik wil voorkomen dat we hier om drie uur vannacht nog zitten." behendig genoeg om met halve toezeggingen de oppositie niet van zich te vervreemden. Als Roemer zijn zorgen uit over hervorming van de sociale werkplaatsen, no digt Samsom hem prompt uit sa men langs werkgevers te gaan om 'echte banen af te dwingen'. De PvdA'er doet het voorkomen alsof het regeerakkoord heus niet is dichtgetimmerd, maar stelt tegelij kertijd: de bezuinigingen van 16 miljard zijn onwrikbaar. Voor wat hij moest inleveren, kreeg hij het verkleinen van de inkomensver schillen terug en wist hij de scherpste kantjes van andere moei lijke maatregelen af te slijpen, zegt Samsom. Roemer schudt mismoe dig het hoofd. „Dit is niet wat link se kiezers hebben gewild." Waar Samsom op al zijn conces sies wordt afgerekend, krijgt coali tiepartner WD maar één verwijt naar het hoofd geslingerd: de belas tingverhogingen voor hogere inko mens. „Wat heeft u nou binnen ge haald?" vraagt CDA-voorman Sy- brand Buma zich af Wat helpt het verkleinen van inkomensverschil len nu bij het terugdringen van het overheidstekort en het vermin deren van de staatsschuld, gaat Pechtold verder. En PW-leider Geert Wilders concludeert dat de WD geen fundamenten meer heeft. „Premier Rutte heeft het he le WD-imago te grabbel gegooid om op het pluche te blijven." Omdat Rutte pas vandaag rea geert, voert WD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra het woord. Die zegt ronduit dat zijn partij niet van ni velleren houdt „Maar als we al leen bezuinigen en niets doen met de belastingen dan gaan de lage in komens er op achteruit en de hoge op vooruit. Dat is geen boodschap in deze crisis." pagina 10 en 11: Ietsje naar links, beetje naar rechts, ja ho maar! CURVEN ZE WEL MU HIJ (3EEN1 UIT SMIJTER MET KMOKWORST... Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 '.«Wew Kijk op tie website ooit voor aanbiedingen net toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben eencontractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. 7yp:. druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4