Rawidjan is helemaal niet met WK bezig Samsung Galaxy Tab 2 10.1 32 Politiebewaking MW-voorzitter Rinkens na stadionverboden Van Nistelrooij wil trainer worden woensdag 14 november 2012 door Roel Wiche MAASTRICHT - Agenten hebben vier dagen het huis van MW-voor- zitter Paul Rinkens bewaakt in de aanloop naar de wedstrijd tegen Sparta, vorige week maandag. De politie had aanwijzingen dat een groep MW-fans van plan was om verhaal te gaan halen bij Rinkens, nadat de KNVB een aantal stadion verboden had uitgedeeld. De Maas trichtse preses zegt strijdbaar te blijven en niet te willen wijken voor dreigementen. De politiebewaking is het voorlopi ge dieptepunt in een langslepende kwestie, waarin de MW-top lijn recht staat tegenover een aantal fans. Het begon allemaal met hevi ge rellen voor de oefenwedstrijd NAC-MW, begin augustus. Naar aanleiding daarvan werden enkele weken later, aan de vooravond van de bekerwedstrijd MW-NAC, ze ventien Maastrichtse fans en zes aanhangers van de eredivisionist uit Breda opgepakt. De politie vreesde opnieuw een massale knokpartij. Op dringend verzoek van Justitie vaardigde MW zeventien tijdelij ke stadionverboden uit. Dit tot woede van een deel van het Maas trichtse legioen, dat meent dat de MW-fans in Breda in het nauw gedreven werden. Toen op de vrij dag voor het duel met Sparta de KNVB een aantal definitieve en langdurige stadionverboden had uitvaardigd, kreeg de politie signa len dat Rinkens bedreigd werd. „Van vrijdag tot zondag is er gesur veilleerd bij mijn woning", beves tigt de voorzitter, die even buiten Maastricht woont. „Bovendien heeft er tijdens de wedstrijd tegen Sparta ook een politiewagen in on ze straat gestaan. Er was vrees dat mensen dat duel zouden gebrui ken om naar mijn huis te gaan. Heel triest dat het zover moet ko men, zeker ook voor mijn gezin." Volgens Rinkens hebben gebrek aan kennis van zaken en 'het el kaar ophitsen via de sociale me dia' een grote rol gespeeld bij het escaleren van deze zaak. „Mensen denken dat MW voor rechter heeft gespeeld, maar dat is hele maal niet het geval. Het is de KNVB die de definitieve stadion verboden heeft uitgedeeld. En het is Justitie die zich bezighoudt met de strafrechterlijke kant van de zaak." Een deel van de fans heeft de sta dionverboden aangevochten. De rechtbank zal zich hier volgende maand over buigen. De MW-preses zegt zich grote zor gen te maken over intimidatie van bestuurders in de voetbalwereld. Recent stapte De Graafschap-voor- zitter Clemence Ross op, onder druk van de supporters. Directeur Henk Bloemers deed aangifte van bedreiging. Beiden kregen politie bewaking. Niettemin weigert Rin kens om het hoofd te laten han gen. Tijdens de wedstrijd MW-FC Den Bosch afgelopen vrijdag ging hij zelfs hoogstpersoonlijk de tri bunes op om te voorkomen dat er een dreigende sfeer zou ontstaan tussen beide supporterskampen. „Het kan niet zo zijn dat de vrij dagavond een verzamelpunt wordt voor maatschappelijke frustratie", zegt de voorzitter. „Ik hoop dat ie dereen dat nu eindelijk eens gaat beseffen. MW staat bovenaan, we draaien een geweldig seizoen. En dan zijn er toch dit soort toestan den. Je zou er bijna een psycho loog op loslaten." MARBELLA - Ruud van Nistelrooij hoopt volgend jaar de speciale trai nerscursus te kunnen volgen voor ex-voetballers met meer dan veer tig interlands. Die opleiding leidt direct tot het diploma 'coach be taald voetbal'. De 36-jarige ex-voet baller weet nog niet of er voldoen de overige ex-internationals geïnte resseerd zijn voor het vormen van een nieuwe cursusgroep. „Ik wil sowieso mijn papieren halen, sta ge lopen en kijken of het iets voor mij is", aldus Van Nistelrooij. Hij is vandaag bij de interland tegen Duitsland eregast, samen met Pa- trick Kluivert, Edgar Davids en Mi chael Reiziger. Het viertal wordt officieel uitgeluid als international. Van Nistelrooij gaat als tv-analist voor het Britse Sky Sports werken. Daryl Rawidjan denkt voorlopig niet aan voetbal. De internatio nal van het Nederlands Beach Soccerteam concentreert zich de komende maanden op de re validatie van een zware kniebles sure. Het WK in Tahiti? „Ik wil eerst fit worden. Daarna ga ik kij ken hoe ik ervoor sta." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De bondscoach werd er even stil van. Niels Kokmeijer werd onlangs gebeld door Daryl Rawidjan, die hem vertelde dat hij op 9 januari, bij de eerste training van Oranje in 2013, niet aanwezig zou zijn. Door een late tackle van een Belgische verdediger scheurde de Zeeuws-Vlaming zijn achterste kruisband af. Voor het herstel staat drie tot vier maanden. Rawidjan voetbalt op het veld al enkele jaren in België. Sinds dit sei zoen komt hij uit voor Waar schoot, waar voormalig Hoek-spits Rieno van Oost zijn trainer is. Ra widjan, die sinds kort ook in Bel gië woont en werkt, kwam voor dit seizoen over van Zelzate en kende bij tweede-provincialer Waarschoot een prima start. In de vierde competitiewedstrijd tegen concurrent Drongen sloeg het noodlot echter toe. „Eén van de centrale verdedigers speelde hun linksback in en ik zat ertussen", kijkt Rawidjan terug. „Die linksback kwam in met een tackle op mijn enkel en was te laat. Ik viel, maar mijn linkerbeen bleef staan. Ik voelde meteen dat het mis was. Ja, ik dacht ook met een aan het Beach Soccerteam." Daarmee kreeg hij afgelopen zo mer landelijke bekendheid dankzij zijn prestaties in Moskou. Bij het WK-kwalificatietoernooi in de Russische hoofdstad verkeerde Ra widjan in bloedvorm en werd hij topscorer van Oranje. Zijn schitte rende omhaal tegen Noorwegen werd een hit op YouTube en in de beslissende poulewedstrijd tegen Wit-Rusland kopte Rawidjan de winnende treffer binnen. Oranje D eindigde daardoor als tweede in B de poule, plaatste zich zo voor de halve finales en nog belangrijker: b het Nederlands team sleepte met- v een ook een ticket voor het WK,p Gijs Baan met zijn kampioensduif. De Middelburger mag zich dit jaar Gene raal kampioen hok en Generaal kampioen duif noemen, foto Lex de Meestei S/IMSUNG Nu 9 maanden van 30,- voor 10,- /mnd Bij een 2-jarig KPN Mobiel Internet abonnement van 2 GB /mnd' Gratis docking station t.w.v. 29,- GA1AXV Tab 2 (10.11 Ie multimedia ervaring inkel kpn.com 0800 0115 e "ablet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 GB /mnd. ïp. betaal je ce reguliere abonnementskosten van 30,- /mnd, of je past je abonnement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32