Personeel Thermphos emotioneel en gelaten 21 zeeland Vanaf morgen nieuwe website PZC Thermphos PZC Directeur Rob de Ruiter woensdag 14 november 2012 Thermphos-directeur Rob de Ruiter kwam opmer kelijk opgewekt op mijn camera aflopen. Ik had toch een meer aangeslagen man verwacht. Faillissement, och het klinkt zo beladen. Dat moest ik niet zo zien. Het is niet meer dan een ge bruikelijke stap in het proces naar overname. En die vrolijke pose, die gemakke lijke tred naar de wachtende pers aan de poort Tja, dat hoort er ook een beetje bij. Want wat voor indruk geeft het bij potentiële kopers als de direc teur zelf als een geslagen hondje bij de pers staat uit te huilen. Positief blijven. Dat geeft een veel betere indruk van het bedrijf Zijn werknemers waren minder vrolijk. Zij maakten zich zorgen over de praktische zaken. „Krijg ik straks nog mijn salaris betaald?" „Hoe lang werk ik hier nog?" „Wie wil mij straks nog hebben? Ik ben al 52 jaar. Ik maak geen kans op de arbeidsmarkt." Zeeland krijgt klap na klap. De dreun van Zalco is nauwelijks op gevangen of we krijgen een nieu we opdoffer. Weer honderden mensen met hypotheken, stude rende kinderen en rekeningen op straat. Als het tegenzit Als de optimistische directeur het mis heeft. Maar niet iedereen is er rouwig om wanneer Thermphos de poor ten moet sluiten. Lees je de arti kelreacties op de nieuwssites dan zie je ook mensen die zielsgeluk kig zijn dat die vieze stinkfabriek eindelijk gesloten wordt. Mensen met nepnamen. Mensen die ook nooit voor mijn camera iets wilden zeggen over het bedrijf als ik er naar vroeg. Zouden deze mensen in deze da gen misschien heel even hun ge mak kunnen houden? Even niet schrijven dat ze blij zijn met een mogelijk massa-ontslag van hon derden onschuldigen? Misschien even zelf geen vuilig heid uitstoten Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T; 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De krant 6 weken voor 18 euro! Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazs) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal ina28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar; PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. P.ekenmgnummerHandtekening 0e PZC Bast rorgvuldig om m In (iet colofon treft u nadere informatie na 'Een faillissement klinkt zwaar, maar ik hoop de medewerkers zo snel mogelijk perspectief te bieden met een doorstart.' Medewerkers van fosforfabriek Thermphos reageren aangesla gen op het aankomende faillisse ment van hun werkgever. Ze ver keren in grote onzekerheid, en hopen vurig op een doorstart. Want kans op een andere baan, die is heel klein, zeggen ze. door Cornelleke Blok en Frank Balkenende De rook komt dinsdag middag gewoon uit de schoorstenen, de waakvlam brandt en de Thermphos-vlag- gen wapperen. Maar voor het per soneel van de fosforfabriek is alles anders. Rond half vier passeren medewerkers haastig de slagboom. De meesten hebben geen zin in vragen over het faillissement. „Het is al moeilijk zat", zegt de één. „Ik ben niet zo in de stemming", mompelt een ander. Piet van Eenige uit Goes blijft wel even staan. De tranen staan in zijn ogen. Het was een moeilijke dag, vertelt de medewerker van het ovenhuis. „Ik loop hier al dertig jaar rond, en dan is het van de ene op de andere dag afgelopen. Mis schien dat ik hier nog een paar we ken werk. We weten het niet wat er gaat gebeuren." Die onzekerheid, daar hebben de meesten grote moeite mee. „We weten dat er onderhandeld wordt, maar we kunnen er alleen maar over speculeren. Het is afwach ten", zegt operator Ronald Swager uit Oost-Souburg. Hij beschrijft de sfeer op de werkvloer als 'emotio neel' en 'gelaten'. „Collega's zijn bang dat ze hun huis moeten ver kopen." Swager heeft hoop. „Mis schien worden we overgenomen. We zijn immers de enige fosforpro- ducent in Europa." Paul 't Gilde uit Middelburg denkt daar anders over. „Ik weet dat het afgelopen is. Een doorstart? Ik moet het nog zien. Dan moet er wel een overnamekandidaat zijn." Over zijn kansen op de arbeids markt is hij ook somber. „Ik ben 52. Dat ga ik niet redden." Thermphos-directeur Rob de Rui ter lichtte gisterochtend het perso neel in over het nakende faillisse ment, dat de rechtbank naar ver wachting begin volgende week uit spreekt. „Een faillissement klinkt zwaar, maar ik hoop de medewer kers zo snel mogelijk perspectief te bieden met een doorstart." Hoe wel de Ondernemingsraad (OR) wist dat dit kon gebeuren, sloeg het bericht bij het personeel toch in als een bom, zegt OR-voorzitter Ewout Sichterman. „Iedereen leef de hier de laatse weken van dag tot dag, maar wel met de hoop dat Thermphos tot februari uitstel van betaling zou krijgen. Dat is helaas niet gebeurd." Er is nog wel steeds hoop op een overname, want de gesprekken met gegadigden voor de fosforpro- ducent lopen door. Dat is de stro halm waar het personeel zich aan vastklampt. „Het mooiste zou zijn i als binnen zes weken, de opzegter mijn voor de werknemers, zicht komt op verkoop van het bedrijf." Net als bij de eind vorig jaar failliet gegane aluminiumfabriek Zalco is de gemiddelde Thermphos-werk- nemer 45-plusser. Vaak heeft die wel goede papieren om als proces- operator elders - onder meer in j Moerdijk en Rotterdam - aan de slag te komen. FNV Bondgenoten licht morgen werk nemers van Thermphos voor over de gevolgen van het aanstaande faillisse ment Koos Jansen, jurist van de vak bond, beantwoordt vanaf 14.00 uur in het bedrijfsrestaurant vragen. De sfeer onder het Thermphos-personeel is emotioneel en gelaten. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De website van de PZC heeft vanaf morgenochtend vroeg een ander aanzien. Op de ho mepage en de achterliggende pagi na's staan meer nieuwsberichten dan op de huidige pagina's, fotoal bums en video's komen beter tot hun recht en de website past zich automatisch aan aan het apparaat waarop hij wordt bekeken. Het maakt dus niet uit of de site wordt bezocht met een computer, een tele foon of een tablet. De website wordt een stuk overzich telijker en gebruiksvriendelijker. Zo komt bovenaan de homepage een nieuwscarrousel die doet denken aan de etalage bovenaan de voorpa gina van de PZC, alleen is het karak ter veel dynamischer. In de carrou sel kunnen vijf onderwerpen wor den uitgelicht, in één of meerdere berichten. De zoekfunctie van de site is aan merkelijk verbeterd. De snelheid is toegenomen en de zoekresultaten zijn veel completer. De indeling van het Zeeuwse nieuws in een algeme ne sectie en vijf regio's blijft, maar nieuwsberichten worden ook per ge meente gepresenteerd. Nieuw is de rubriek 112, met nieuws over bran den en ongelukken. De PZC-coium- nisten krijgen een prominente plek op de site en uiteraard zijn de goed bezochte biogs ingebouwd. Toch richt de site zich vooral op kor te nieuwsberichten die snel worden geplaatst. Achtergronden en be schouwingen presenteert de PZC in de krant en de iPad app, voor abon nees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2