zeeland27 brieven Herdenking Nutsbedrijf Delta verlaagt variabele Man°en gepakt slachtoffers j. voor zeventien verkeersongeval energieprijs en handhaaft vast tarief inbraken woensdag 14 november 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Afscheid In het commentaar van de PZC van 10 november staat: 'De Staten vonden dat Peijs het geredetwist over de kosten van haar afscheid niet heeft verdiendPraten over een doelmatige aanwending van belas tinggeld kan nooit penibel zijn. Het wordt pas echt gênant als dat niet meer mag.' Aansporingen tot open baar debat zijn altijd welkom, deze verdient echter nuancering: Het be stuur is open en de burger rea geert. Dat is niet penibel, dat is de mocratie! Het wordt gênant zodra er personen bij betrokken zijn. Het is niet gebruikelijk in het openbaar bestuur over personen te spreken. Dat gebeurt als een bestuurder ver antwoording aflegt over het gevoer de beleid. Hier was dat niet het ge val. De betrokkenen krijgen iets aangeboden, dat voor hen is be dacht. Nu raakt de kwestie buiten propor ties: Een halve pagina over een af scheid en een bescheiden artikel over de rest van de begroting waar heel veel over te zeggen viel. Alex Hijgenaar Grevelingenhout 4, Bruinisse Facade Nu de kunst/architectuur tentoon stelling Fagade in Middelburg ten einde loopt, wil ik de organisatie bedanken voor de verschillende ob jecten, die de afgelopen maanden Middelburg mochten verfraaien. Ik heb een kunstenaar zijn werk deze zomer tegenover mijn huis op het Seisbolwerk met veel liefde zien opbouwen. Toen de Proftmdis van Renato Nicolodi klaar was, heb ik genoten van het uitzicht en met veel voorbijgangers erover ge praat. lammer vind ik het daarom dat Fagade in november stopt. Nog vervelender vind ik dat de Profun- dis waarschijnlijk wordt gesloopt wordt. Ik heb inmiddels met een aantal 'Singelbewoners' gesproken, die deze mening met mij delen. Ik vraag dan ook om het werk nog en kele maanden te laten staan. S.F. Gideonse Seissingel 42, Middelburg 'Onze missie is om in 2016 honderd miljoen haantjes te redden van de dood' Wouter Bruins en Wil Stutterheim Genomineerd met negen finalisten voor Herman Wijffels Innovatieprijs Wil Stutterheim: „De seksebepaling van de kuikens kan al gebeuren in het ei." foto In Ovo ken naar onze uitvinding, omdat het milieuvriendelijker is, maar ook omdat de C02-uitstoot wordt verminderd en het apparaat de sec tor veel energie kan besparen." En worden de mannetjes-eieren in de vuilcontainers gegooid of is er nog een andere bestemming? „Er wordt gewerkt aan de moge lijkheid om de eieren te gebruiken in de cosmetica-industrie en ze kunnen dienen als product voor de griepvaccin." Van de 577 ingestuurde ideeën voor de Herman Wijffels Innovatie prijs, nomineerde de jury 10 pro jecten. De innovaties zijn langs de meetlat gelegd van: 'people, profit, planet*. Met andere woorden: levert het ini tiatief een bijdrage op voor een be ter milieu voor mens en dier, is het duurzaam en efficiënt en levert het economische winst op. Een vakjury kiest de winnaars van de Herman Wijffels prijs. De bekendmaking is 14 november in het Evoluon in Eindhoven. De hoofdprijs is 50.000 euro. De deelnemers maken ook kans op de publieksprijs van 5000 euro. Om deze te winnen dienen stem men verzameld te worden. Tot 14 november kan via de Face- book-pagina van de Rabobank ge stemd worden: http://inovo.nl/hwip Wil Stutterheim en Wouter Bruins zijn finalist met het In Ovo-pro- ject Een test waarmee halverwege het broedproces het geslacht van het kuiken in het ei wordt bepaald. Door op dat moment de mannelij ke eieren weg"te nemen, hoeven geen kuikens meer te worden ge dood. Mannelijke eieren worden gebruikt voor het maken van vac cins. Missie in 2016 is 100 mil joen haantjes redden van de dood. Nederland produceert 10 miljard eieren. Die worden gelegd door 30 miljoen kippen. MIDDELBURG - Slachtofferhulp Ne derland, regio Zuidwest houdt zon dag 18 november een herdenkings bijeenkomst 'Luisteren is meer dan horen' voor verkeersslachtof fers. Hier kunnen slachtoffers, na bestaanden, getuigen, hulpverle ners en politici de Zeeuwse ver keersslachtoffers herdenken. Daar naast is de bijeenkomst bedoeld als steun voor hen die in het ver keer gewond raken. De organisatie wil aandacht vragen voor de verbe tering van de verkeersveiligheid en vooral ook voor de impact van een ernstig verkeersongeval. De her denking is om 14.00 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Nutsbedrijf Delta verlaagt de energieprijzen voor klanten die een variabel tarief beta len voor gas en elektriciteit. De daling zal gemiddeld 12 euro per jaar bedragen. Klanten die een doorlopend contract met vaste le ver ingspr ij zen hebben, betalen vol gend jaar hetzelfde als dit jaar. De tariefswijziging gaat per 1 januari 2013 in. Delta, als energieleverancier markt leider in Zeeland, heeft gisteren de nieuwe energietarieven bekendge maakt. Op de website www.del- ta.nl zijn ze te vinden. De gemid delde daling van de energiereke ning is gebaseerd op een gemid deld verbruik van 3500 kilowatt uur elektriciteit (enkeltarief) en 1800 kubieke meter gas, inclusief 21 procent btw en exclusief ener giebelasting, netwerkkosten en me- terkosten. Hoewel voor vaste klanten van Delta niks verandert, kunnen ze via het pluspuntensysteem wel een bonus van gemiddeld 50 euro verdienen. Delta zegt dat ze als één van de eerste energieleveranciers elk jaar de nieuwe leveringsprijzen publi ceert. De klant heeft daardoor 'vol doende tijd om een weloverwogen keuze te maken'. Delta stelt dat het de afgelopen jaren voordeliger is geweest dan grote concurrenten als Nuon, Eneco en Essent. Ook per 1 januari 2013 verwacht de Zeeuwse energieleverancier goed koper te zijn dan deze aanbieders. Behalve met een laag tarief wil Del ta ook plussen met een goede ser vice. Uit een recent onderzoek van Intomart GfK blijkt dat de klanten service van het nutsbedrijf prima scoort, met name omdat Delta een gratis telefoonnummer combi neert met de kortste telefonische wachttijd van alle energieleveran ciers. www.delta.nl KLOOSTERZANDE - De buit van een inbraak in Kloosterzande, afgelo pen zaterdag, is teruggevonden tij dens een verkeerscontrole op de A16 bij Breda. De mannen die de Koninklijke Marechaussee vervol gens aanhield, blijken verantwoor delijk voor minstens vijftien ande re inbraken in Zeeuws-Vlaanderen en één in Goes. Die vonden plaats sinds oktober vorig jaar. De ver dachten zijn een 34-jarige man zonder vaste woonplaats en een 35-jarige Rotterdammer. Ze zijn overgedragen aan de Zeeuwse poli tie. Die sluit niet uit dat de man nen voor meer inbraken verant woordelijk blijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27