Goudmijn Portret aan de muur Mozaïektegels sieren de buurt op 23 woensdag 14 november 2012 Het KRO-programma Goudmijn schenkt vanavond aandacht aan de speurtocht van Daan Dronkers (rechts) en Gerard Klaasen naar de lotgevallen van Klaasens grootvader; 19.20 uur, Nederland 2 Voor zijn kleinkinderen was Gerard Klaasen alleen een portret aan de muur van het ouderlijk huis. 'Gerardus Johan nes Klaasen, handelsreiziger uit Amsterdam, middelbare leeftijd, te herkennen aan klein baardje. Om trent de heer Klaasen is nog mee te delen dat hij slechthorend is en dat zijn verkoopartikel rookartike len is", zo omschreef zijn oudste dochter haar vader in een brief aan de commissaris van politie te Middelburg op 21 mei 1940 in een verzoek om inlichtingen. Wethouder Paul antwoordde tien dagen later dat 'Gerard Klaasen door een kogel is getroffen en on middellijk moet zijn overleden'. Een verzoek van de familie om de bezittingen van de handelsreiziger op te sturen werd op 12 juni door de gemeente Middelburg als volgt beantwoord: „Bij onderzoek is ge bleken dat wijlen heer Klaasen zonder koffer in het hotel van den heer Paelman alhier is aangeko men uit Terneuzen. De koffer is vermoedelijk in een der hotels daar aanwezig.' De hoek van de Markt en de Vlasmarkt in 1939. Voor het hoekpand De Roode Toren (met de tympaan, naast sociëteit De Vergenoeging), werd de handelsreiziger Gerard Klaasen op 12 mei 1940 neergeschoten door een Ne derlandse militair. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland VLISSINGEN Verkeerslichten nu alweer kapot De nieuwe verkeersregelinstallatie op de kruising van de Nieuwe Vlis- singseweg met de President Roose- veltlaan blijkt defect. Er zit een fa- bricagefout in de staander en deze moet daarom worden vervangen. Dat gebeurt donderdag tussen 20.00 uur en middernacht. Het ver keer wordt dan omgeleid via de Keersluisbrug, de Sloebrug of via de Sloeweg en Koudekerkseweg. Het karwei wordt uitgevoerd in op dracht van de Provincie Zeeland. MIDDELBURG St Willibrord beloond voor Buddyproject Zorgcentrum Sint Willibrord in Middelburg heeft 2500 euro gekre gen van het Oranjefonds als blijk van waardering voor het Buddypro ject: de wekelijkse activiteiten van studenten van de Roosevelt Acade mie met en voor de bewoners. Sa men worden boodschappen ge daan, terrasjes gepikt of attracties bezocht. Regelmatig ook verzorgen de studenten optredens voor de ouderen. Daardoor zijn hechte ban den ontstaan. VLISSINGEN Kerk houdt markt voor tehuis Westerhof In kerkgebouw De Schaapskooi aan de Papegaaienburg in Vlissin- gen wordt vrijdag een cadeau- markt gehouden. Op deze markt worden uitsluitend nieuwe, zelfge maakte artikelen verkocht. Verder is er een kraam met bloemen. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar het gezinsvervangend tehuis De Westerhof in Vlissingen. De markt duurt van negen uur 's ochtends tot twee uur 's middags. SEROOSKERKE Steun aan Israël houdt verkoopdag De Zeeuwse Stichting Steun aan Is raël verkoopt vandaag Israëlische producten. Dat gebeurt van 10.00 tot 21.00 uur bij Martine van der Meule, De Meijstraat 32 in Seroos- kerke (W). De opbrengst is voor het Jafïa-project. Behalve de beken de producten als wijn, speelgoed, dekbedovertrekken, cosmetica, kaarten en sieraden, is er ook dadel siroop. Voor kleuters zijn er leerza me kleurboekjes met opdrachtjes. door Maurits Sep VLISSINGEN - Na drie hinkelbaan- tjes hebben ouders en kinderen uit de Vlissingse binnenstad hun buurt weer wat leuker gemaakt om te spelen. Met mozaïektegels op hun schoolplein en in de stra ten tussen huis en school. Net als de hinkelbaantjes zijn ook de mozaïektegels door ouders, kin deren en andere bewoners van de binnenstad zelf gemaakt. En ook nog eens op eigen kosten, zij het dat ze nu wel een bijdrage van 475 euro kregen van Jantje Beton. „We hebben er al een paar keer over gepraat met de gemeente dat er te weinig speelvoorzieningen zijn in de binnenstad, maar de ge meente heeft het geld niet om er iets aan te doen", vertelt Agnes van der Veen. Zij heeft kinderen op de Ichtusschool en nam samen met Inge van Herpen, die een dochter heeft op de Frans Naere- boutschool, het initiatief voor de mozaïektegels. Die 52 tegels zijn wel door de gemeente beschikbaar gesteld en zijn ook door stratenma kers van de gemeente op de juiste plekken gelegd. „Het is een ruil ge worden: de gemeente gaf ons ge wone stoeptegels en krijgt er mo zaïektegels voor terug." De tegels zijn gemaakt in de foto studio van Van der Veen in de Pa lingstraat. Van Herpen hielp als mozaïekdeskundige met het ma ken van de tegels. Behalve ouders en kinderen betrokken Van der Veen en Van Herpen er ook buurt genoten bij die in een isolement le ven. „Het is een sociaal project ge worden." Zo'n veertig tegels liggen op het schoolplein, de andere op routes die de kinderen lopen van huis naar school. Hoewel de mozaïekte gels gisteren pas zijn gelegd, heeft Van der Veen alweer 'een volgen de kriebel': het voetbalplein bij de school tegen de muur van het poli tiebureau aan. „Ik denk aan een muurschildering met zeezicht: on der water en boven water." Toestemming moet zij nog krij gen, maar ze is alvast op zoek naar kunstenaars die twee uur creativi teit willen schenken om die schil dering te maken. Die kunnen zich melden op kunstenaars- voorstadskinderen@hotmail.com. Gerard Klaasen, de Amsterdamse handelsreiziger die op 12 mei 1940 door een Nederlandse militair in Middelburg werd neergeschoten. De mozaïektegels zijn dinsdag gelegd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23