Aandacht voor jeugd in Zuid Arnemuiden decor lipdub fe. WALCHEREN Vertraging door asfalteringswerk op A58 Distributiecentrum Zeeland in Zierikzee failliet almanak Verkeerd verbonden WOENSDAG 14 november 2012 21 Na zeventig jaar op speurtocht 22 en 23 Blikje meel in een kwartier 24 en 25 Gemeente Middelburg en SWM richten zich ook op jongeren vanaf veertien jaar door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil dat er meer te doen is voor de oudere jeugd in de wijk Zuid. Hiervoor heeft het college van burgemeester en wethouders ruim vijftienduizend euro uitge trokken. Aanleiding om extra aandacht aan deze groep jongeren te besteden zijn klachten over overlast in de buurt van het winkelcentrum. Hierdoor zijn de verhoudingen tus sen de jongeren en oudere wijkbe woners verslechterd. De Stichting Welzijn Middelburg (SWM) heeft geconstateerd dat voor jongeren vanaf een jaar of veertien weinig te doen is in deze Middelburgse wijk. Morgen wordt op het Meiveld een ontmoetingsplek voor de jeugd ge opend. In de wintermaanden wor den activiteiten opgezet in het Pa let. Onder begeleiding van een jon gerenwerker kan op zondagmidda gen zaalvoetbal worden gespeeld. Aansluitend zijn in het Grandcafé van het Palet activiteiten als voet- bal- en films kijken, gamen en der gelijke. Voor de zomermaanden worden sportmaterialen aange schaft. Hiervoor is 250 euro be schikbaar. De jongeren mogen meedenken over de spullen die voor dit bedrag gekocht worden. Om het project te laten slagen wordt elke week twee uur een jon gerenwerker ingezet. Voorlopig gaat het om een eenmalige extra inspanning van de Stichting Wel zijn Middelburg. Maar op den duur moet het werk voor de jeugd in de leeftijd van veertien tot acht tien jaar deel uit gaan maken van het gewone werk van SWM in Middelburg- Zuid. Dit alles zal uiteindelijk moeten lei den tot minder overlast en een ver betering van de verhoudingen tus sen jong en oud. ZIERIKZEE - Het Stadsdistributie centrum Zeeland, aan de Industrie weg in Zierikzee, is dinsdag failliet verklaard door de rechtbank in Middelburg. Het faillissement was aangevraagd door FNV Bondgeno ten in een poging de achterstallige salarissen van elf chauffeurs en één monteur betaald te krijgen. Volgens de bond neemt het UWV de loonbetaling over nu het be drijf failliet is verklaard. Negen chauffeurs konden aan de slag bij Troost Transport in Middelharnis. LEWEDORP - Rijkswaterstaat vervangt de ko mende twee nachten het asfalt op de noord- baan van de A58, ter hoogte van de Sloedam, in de richting van Vlissingen. Over een lengte van twee kilometer wordt de weg voorzien van zogeheten Zeer Open Asfalt Beton (zo- ab). Ook afgelopen nacht is al gewerkt. De werkzaamheden leiden tot vertragingen voor automobilisten. De vertraging kan oplopen tot dertig minuten. Het verkeer moet name lijk de A58 al ter hoogte van Heinkenszand verlaten en kan er pas bij Middelburg weer ARNEMUIDEN - In Arnemuiden wordt zaterdag een zogeheten 'lip dub' opgenomen: een videoclip waarop een grote groep mensen danst en playbackt op een be staand nummer. De gemeente Middelburg organiseert de lipdub ter gelegenheid van de officiële heropening van de doorgaande route door Arnemuiden en de ont hulling van kunstwerk De Buuzen. De opening en onthul ling zijn op vrijdag 23 november. De lipdub wordt dan vertoond. De gemeente roept iedereen in Ar nemuiden op om zaterdag mee te doen aan de opnamen. Deelne mers kunnen 'gewone' kleren aan, maar sportkleding, visserskleding of klederdracht kan ook. Het liedje op. Vandaag en morgen wordt er gewerkt van 20.00 tot 06.00 uur. Uiteindelijk moet het he le Zeeuwse traject van de A58 zijn voorzien van zoab. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl waarop gedanst en geplaybackt wordt is 'Dancing in the street' van Mick Jagger en David Bowie. Verzamelen om 9.30 uur in de trouwzaal van 't Stadhuys in de Langstraat. Na de repetities en de lunch wordt de lipdub tussen 14.00 en 15.00 uur opgenomen. Aanmelden kan via: info@middelburg.nl o.v.v lipdub. Het valt niet mee, voor die mede werkster op dat Goese kantoor, bel len. Ze heeft ze heus wel op een rij tje, maar haar vingers toetsen soms zomaar iets wat haar hersens niet in gedachten hadden: een verkeerd num mer. Zoals laatst. - „Hallo!!!", schalde het door de hoorn. - „Dag, ik ben op zoek naar me vrouw die- en-die", begon ze. - „Ik versta u niet!!!", brulde de man aan de andere kant. - „Ik zoek mevrouw die-en-die!!!", schreeuwde de medewerkster in de te lefoon. - „Ik kan u niet verstaan!!!" bulderde de opnemer verontwaardigd. „Want ik ben doof.!! - tuut, tuut, tuut...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21