rond WW binnenland 15 Cel en jeugd-tbs Facebookmoord Nibud stelt dat het allemaal wel meeviel Zand erover Door de knieën Veel minder vacatures online dinsdag 13 november 2012 'Excuus aanvaard, zand erover en nu aan de slag. Dat dat onzalige idee van de inkomensaf hankelijke zorgpremie van tafel is, dat is winst Dat ze kiezen voor nivellering vind ik nog steeds jammer' D66-leider Alexander Pechtold regeerakkoord arbeidskorting stijgen met respec tievelijk 75 en 388 euro. O De algemene heffingskorting wordt met 3 procent afgebouwd voor inkomens tussen 20.935 euro en 62.941 euro. De arbeidskorting voor de hoogste inkomens wordt afgebouwd tot nul bij ruim 110.000 euro. Er komt 250 miljoen euro voor het verzachten van dë ingrepen in de WW en het ontslagrecht. Met de opbrengst van het beper ken van de hypotheekrente-aftrek wordt de derde belastingschijf ver lengd, waardoor het voor meer mensen langer duurt voordat ze het hoogste belastingtarief betalen 'De PvdA is door de knieën gegaan. Ze wilden de inkomensverschillen wat eerlijker maken, maar dat is een stuk minder geworden. Ze hebben de hele zorg aan de WD overgelaten' Emile Roemer, fractieleider van de SP door Annemieke Kooper DEN HAAG - Hadden WD en PvdA vastgehouden aan hun oorspronke lijke regeerakkoord, dan waren vooral alleenstaande bijstand- ouders met één kind en ouderen die vervroegd met pensioen gaan er in koopkracht 'relatief veel op achteruit gegaan. Dat blijkt uit be rekeningen die het Nationaal Insti tuut voor Budgetvoorlichting (Ni bud) gisteren heeft gepresenteerd. De koopkracht van een alleen staande bijstandsmoeder zou tus sen 2012 en 2017 met 6,4 procent zijn gedaald: ruim procent meer dan vorige week door minister van Sociale Zaken Lodewijk As- scher is voorgehouden. Wie geen kinderen heeft en vervroegd stopt met werken, zou er 15 tot 16 pro cent op achteruit zijn gegaan. Voor deze groep had Asscher geen voor spelling gedaan. Terwijl WD en PvdA naarstig al ternatieven bedachten voor de in komensafhankelijke zorgpremie, stelde het instituut verder dat de koopkrachtdaling, vooral voor de middeninkomens 'veel minder ri goureus is dan is gesuggereerd'. Dat komt doordat het Nibud ook de hüurtoeslag en inkomensafhan kelijke eigen risico heeft meegeno men. Asscher deed dat niet Nibud-directeur Gerjoke Wilmink wil niet met zoveel woorden zeg gen of de politieke onrust over de plannen in het regeerakkoord on nodig was geweest. „Maar we had den graag meegewerkt aan eerdere berekeningen." Hoewel de cijfers inmiddels achter haald zijn, stelde Wilmink dat het toch doorrekenen van de maatrege len 'een hele nuttige exercitie was, omdat de cijfers de basis vormen waarmee ook nieuwe scenario's zijn door te rekenen'. ARNHEM - Een 16-jarig meisje uit Arnhem en een 18-jarige jongen uit Rotterdam zijn samen schuldig aan uitlokking van de Facebook moord, op 14 januari, op de 15-jari ge Winsie Hau in Arnhem. Daar voor krijgen zij twee jaar jeugdde tentie en drie jaar jeugd-tbs opge legd, waarvan een jaar voorwaarde lijk. Dat is de maximale jeugdstraf voor 16- en 17-jarigen. Dat oordeel de de kinderrechtbank in Arnhem gistermiddag. De Facebookmoord werd uitge voerd door een toen 14-jarige jon gen uit Capelle aan den IJssel na aandringen, intimidaties en de be lofte van enkele tientjes. De Arn hemse wilde wraak op ex-harts vriendinnetje Winsie, die op Face- book haar escapades met jongens besprak. Vanwege de tienerhuur- moord eiste het OM dat het nu ver oordeelde duo volgens volwassen strafrecht vijf jaar cel en tbs zou den krijgen. De 14-jarige jongen kreeg begin september al een jaar jeugddeten tie en drie jaar jeugd-tbs, waarvan een voorwaardelijk: de maximale straf voor 14- en 15-jarigen. Hij ging niet in hoger beroep. Volgens de rechtbank is de Arnhemse de initiator en is zij X anderhalve maand kil en berekenend met het uitlokken van de moord bezig ge weest, samen met haar compaan. Dat de vriendschap met het slacht offer zo desastreus in haat om sloeg, noemt de rechtbank schok kend en nauwelijks te bevatten. Hoewel de ernstige zaak toepas- LELYSTAD Rechter verlengt tbs moordenaar Dirk Post De tbs-behandeling van een 18-jari- ge inwoner uit Urk is gisteren met anderhalf jaar verlengd. De 18-jari- ge werd in 2010 veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en jeugd-tbs voor de moord op de 14-jarige Dirk Post in 2009. Volgens de rechtbank werkt de jongeman mee aan de be handeling en gaat het de goede kant op. Hij wil zelf ook aan de be handeling blijven meewerken. HOEVELAKEN Man doodgereden bij verwisselen band Een 38-jarige automobilist uit Amersfoort is in de nacht van zon dag op maandag omgekomen toen hij op de vluchtstrook van de Ai een lekke band wilde vervangen. Ter hoogte van Hoevelaken werd hij plotseling geschept door een busje dat werd bestuurd door een 23-jarige man uit Zaandam. Vol gens de politie is het slachtoffer ter plaatse overleden. DEN HAAG RvS negatief over plan weigerambtenaar De Raad van State vindt dat alle homoparen overal moeten kunnen trouwen, maar dat van ambtenaren van de burgerlijke stand niet geëist kan worden dat ze altijd en overal zulke huwelijken sluiten. D66 is voor zo'n 'benoembaarvereiste'. Volgens de Raad worden daarmee mensen categorisch uitgesloten van 'gelijke benoembaarheid in de openbare dienst'. DEN HAAG EMMEN Olifanten maken veel ruzie in dierentuin Vier olifanten moeten weg uit het Dierenpark Emmen. Een moeder olifant, haar twee zonen en doch ter vechten al maanden met de rest van de kudde vanwege een machts strijd. Die begon toen eerder dit jaar de leidster van de groep over leed. „We hadden gehoopt dat het vanzelf weer rustig zou worden, maar dat gebeurt niet", zegt een woordvoerder van de dierentuin. HEERENVEEN Leraar op non-actief na pornofilm in les Het Friesland College in Heeren veen heeft een leraar per direct op non-actief gesteld omdat hij zijn leerlingen een pornofilm liet zien. De man liet tijdens de rekenles, die achter computers plaatsvond, het filmpje op internet zien. Na onder zoek van de school bekende hij. „Hij zal nooit meer bij ons voor een groep staan", aldus een woord voerder van de school. ALPHEN AAN DEN RIJN Meisje aangerand op schoolfeest Tijdens een schoolfeest van het Sca la College in Alphen aan den Rijn is een meisje door twee of drie leerlin gen onzedelijk betast. Zo'n elf jon gens dansten om het meisje heen. Ze grepen niet in. Dat meldde de schoolleiding maandag. De feest avond van de 2e en 3e klas werd ge houden op 1 november in een sport hal aan de Diamantstraat. Een aantal leerlingen is 1 tot 2 dagen geschorst De afgelopen twaalf maanden zijn de online-vacatures in Nederland het meest gedaald in vergelijking met de andere Europese landen. Sinds oktober vorig jaar is er via het internet 18 procent minder vraag naar personeel, in alle provin cies. Dat blijkt uit cijfers van onli- nevacaturebank Monsterboard. De Monster Employment Index zit met 73 punten op het laagste ni veau sind de maandelijkse onafhan kelijke barometer in 2005 met me tingen startte. De vraag naar perso neel via het internet daalde vorige maand in acht van de twaalf pro vincies ten opzichte van septem ber, in Zeeland het meest De groot ste daling was in de agrarische sec tor en de zorg. Alleen in het onder wijs en de consultancy namen ze toe. 2/3/4 dgn Ervaar DRENTHE sing van volwassen strafrecht wel kan rechtvaardigen, is volgens des kundigen specifieke behandeling van het veroordeelde duo nodig. Volgens de rechtbank kan dat be ter in een inrichting voor jeugd-tbs en niet in een tbs-kli niek. De Arnhemse wilde eerst dat Winsie nog voor de kerst van 2011 uit de weg werd geruimd, zodat ze na de vakantie geen last meer van haar zou hebben op school. De Rotterdammer regelde de 14-jarige jongen uit Capelle aan den IJssel, die tegen hem opkeek. De Arn hemse regelde het adres en de tij den dat Winsie thuis was. Samen oefenden ze via Facebook, Skype en sms druk uit op de uiteindelijke moordenaar. Winsie Hau stierf vijf dagen nadat ze was neergestoken. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn par persoon, tenzij anders vermeld, Prijzen zijn exclusjel reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5