mmami 119 Gemeente en hsv Hoek praten over garantie Bezuiniging op RPZC gehalveerd Mogelijk behoud preventiebureau Gesprek over problemen in Kapellebrug dinsdag 13 november 2012 z 'Alpe d'HuZes was zo'n ervaring, die ik ook aan de leerlingen wilde meegeven' Jan van Gulick, docent Engels HULST Bibliotheek krijgt 18.000 euro minder Hoewel alle Hulster raadsfracties het bibliotheekwerk 'heel belang rijk' vinden krijgt de bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen volgend jaar toch 18.000 euro minder van de ge meente Hulst. De gemeentelijke subsidie blijf wel hetzelfde, maar de rijksbijdrage die de bibliotheek via de gemeente krijgt wordt flink gekort. Een voorstel van de opposi tiepartijen om dat geld bij de pas sen haalde het niet. CLINGE Film over het 'Geheim van de Bierkaai' In zaal Malpertuus wordt op don derdag 15 november door Caritas een soos gehouden. Dan wordt de film 'Het geheim van de Bierkaai' gedraaid, die is op genomen tijdens de recente Ves- tingdagen in Hulst. Na de pauze zijn er cabaretopna men te zien uit vroeger tijd. Deze middag is voor iedere 6o-plusser gratis toegankelijk. Ook de koffie is gratis. Aanvang 14.00 uur. Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Tack Schilders en Afwerkingsbedrijf Badhuisweg 52 4506 BC Cadzand Tel. 0117-391426 info@tack-schilders.nl Hermans Schilderwerk v.o.f. Koninginnestraat 15 4515 CH IJzendijke Tel. 0117-301282 www.hermans-schilderwerk.nl Kuijcks Schilders, Meesters In Afwerking Kleine Bagijnestraat 25 4561 CN Hulst Tel. 0114-313200 kuijcks@xs4all.nl DDG Schilderwerken Alvarezstraat 2 4554 CR Westdorpe Tel. 06-10965983 www.ddgschilderwerken.nl In sportcentrum Delta in Terneuzen kregen leerlingen hun eerste spinningles ter voorbereiding van de beklimming van de Mont Ventoux. Ook leraar Jan van Gulick (in Rabobank-shirt) trainde mee. foto's Mark Neelemans Larissa Gelderland (16) uit Sluiskil: 'Het is geen kwestie van even de berg beklimmen. Dat besef ik goed'. Sander Fermont (16) uit Terneuzen: 'Mijn ouders zagen het eerst niet zit ten dat ik ging koersen. Nu wel'. HULST - De gemeente Hulst kort de schoolbegeleidingsdienst RPCZ volgend jaar niet met 35.000 maar met 17.500 euro. De gemeenteraad heeft dat besloten. De oppositie partijen wilden de gehele bezuini ging op het RPCZ ongedaan ma ken en daarvoor de cultuurmenu's voor het basisonderwijs schrap pen. Dat zien de coalitiepartijen niet zitten. Het gat in de gemeente begroting van 17.500 euro wordt nu gedekt uit de post 'nader te con cretiseren beleidsvoornemens'. Bas Goethals (16) uit Zandstraat: 'Je mag onderweg niet naar de anderen kijken. Dan blaas je jezelf op'. TERNEUZEN - Wethouder Cees Lief- ting van de gemeente Terneuzen gaat proberen om het bureau Pre- ventie4U overeind te houden. Het bureau verzorgt voorlichtingsles sen op scholen over onder meer geweld, pesten, sociale media, vuurwerk en loverboys. Dat doet het namens de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Op aandrin gen van het CDA en de PvdA in de gemeenteraad gaat Liefting op zoek naar een alternatieve bezuini gingspost door Wout Bareman TERNEUZEN - Sportwethouder Pim Broekhuysen van Terneuzen gaat praten met het bestuur van de voetbalvereniging Hoek over reno vatie van de verouderde accommo datie. Dat doet hij op het dringen de verzoek van de CDA-raadsle- den Jack Begijn en Henk Siersema. Die noemen de huidige voorzie ningen bij Hoek 'beschamend'. Broekhuysen gaat, op aangeven van de CDA'ers, met Hoek praten over een gemeentegarantie voor nieuwe kleedlokalen, een kunst grasveld en renovatie van het hoofdveld. De gemeente en het Hoek-bestuur zaten een paar jaar 'geleden ook al om de tafel. Dat leidde tot een goed onderbouwd plan, dat door de bezuinigingen nu echter weer dreigde te worden doorgeschoven naar 2014 of later. Hoek kan zo lang niet wachten en wil nü geld lenen op de kapitaal markt, maar heeft daar wel een ge meentegarantie voor nodig. Het gaat om een totaalbedrag van maximaal acht ton. Broekhuysen toonde zich, tijdens de begrotings- raad, bereid te toetsen of het ver zoek van de voetbalvereniging aan alle criteria voldoet. Is dat het ge val dan staat niets een garantie in de weg. KAPELLEBRUG - De gemeente Hulst gaat in gesprek met de bewoners en supermarkten langs de Gentse vaart in Kapellebrug over de ver keersproblemen. Op drukke dagen is het een groot probleem om op en van hun terrein en erf te ko men. Als er straks bij de grensover gang een rotonde wordt aangelegd wordt de situatie nog erger, zo vre zen ze. Tijdens een raadsvergade ring beloofde burgemeester Jan-Frans Mulder dat er wordt ge keken naar oplossingen. Onder zoek wijst overigens wel uit dat het voor de verkeersstroom weinig uitmaakt of er een rotonde komt of'slimme' verkeerslichten. Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55