'Rede' traint voor bergrit i8l zeeland Wethouder in overleg met kunstcursisten Bij Bram en Janneke is altijd iedereen welkom Bijna zeven ton voor aanpak 'Gat van Axel' EP Zestien leerlingen en vier docenten be klimmen in mei 2013 de Mont Ventoux. Ze steunen daarmee de strijd tegen MS. almanak Gijs EP dinsdag 13 november 2012 OBSSBHSSttSSSSBSenSSSC Janneke de Feijter en Bram de Hullu mochten zich gisteren al zeventig jaar een paar noemen. foto Peter Nicolai door Wilma Valk OOSTBURG - Diamant en briljant hadden Bram de Hullu (93) en Jan neke de Feijter (92) al, maar sinds gisteren mogen ze hun huwelijk ook platina noemen. Zes jaar geleden verruilden ze hun monumentale woning in Ret- ranchement voor een apparte ment in het vroegere Koningin Wilhelmina Lyceum in Oostburg. Desondanks is er in het vieren va- van hun huwelijksjubilea niet veel veranderd. Zo stond er tien jaar ge leden in de krant: 'Campinggasten vieren mee'. Zij waren er gisteren op de receptie ook weer. En vijf jaar geleden was te lezen: 'Paar ge niet nog volop.' Dat doen ze nog steeds, samen met hun drie zo nen, hun schoondochters, de vijf klein- en tien achterkleinkinde ren. Met de hele familie hebben ze hun zeventigjarig huwelijk tijdens een lang weekend op een woon boerderij gevierd. Een foto in de kamer getuigt hiervan: „Een ca deau van de kinderen", aldus Jan neke. „Daar zijn we heel blij mee, we hebben verder niets meer no dig." Heel bijzonder is hun gastvrij heid", weet schoondochter Ria de Hullu-Cijsouw. „Iedereen is altijd welkom. Mijn schoonmoeder houdt vooral van regelen. Nu ze iets ouder wordt heeft ze de orga nisatie dit feest aan mij moeten overlaten. Moeilijk, ze blijft vragen of ik overal aan heb gedacht." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het 'Gat van Axel' wordt in de loop van volgend jaar aangepakt. Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen het braakliggende gebied rond de Zee straat en de voormalige C1000 ver fraaien. Op welke manier is nog onderwerp van gesprek met onder meer de stadsraad, maar het colle ge heeft er wel al 675.000 euro voor gereserveerd. Aanvankelijk was dat overigens veel meer. De oppositiepartijen in de gemeen teraad vinden dat gereserveerde be drag veel te hoog, temeer daar er nog helemaal geen concrete plan nen liggen. Ze steunden tijdens de begrotings vergadering van afgelopen week een amendement van D66'er Char les ten Hengel, die voor de invul ling van Het Gat niet meer dan 50.000 euro opzij wilde zetten. Ten Hengel: ,„Er is geen enkele re den te verzinnen waarom een der gelijk budget voor dit Gat gereser veerd dient te worden. Zeker in vergelijking met Gaten in andere kernen is deze investering buiten alle proporties." Ten Hengel kreeg steun van Groen- Links, SP, SGP en Christenunie. De coalitiepartners TOP/GB, PvdA en CDA wilden wethouder Frank van Hulle de kans geven met een goede invuloefening te komen. Frank Deij (TOP/GB): „Er hebben zich verschillende ondernemers ge meld voor het gebied. Geef die een kans." Tip? redactie@pzc.nl Dolgelukkig waren ze in dat Goese huis met Gijs. Nu was hij nog een klein konijn, maar binnen een paar maanden zou hij (letterlijk) uit groeien tot een joekel van een beest. Formaat teckel. Met de reputatie van konijnen in het achterhoofd leek het de vrouw des huizes wel een goed idee om Gijs te ontdoen van zijn mannelijkheid. Daarvoor moest de blauwgrijze haarbal een dagje naar de dieren arts. Na een paar uurtjes belde de dierenarts. „Ja mevrouw, verzin maar een andere naam voor Gijs, want Gijs is helemaal geen Gijs." Pardon? „Gijs is een vrouwtje." Zo werd Gijs gered van een onnodige operatie. En for the record: Gijs heet nog steeds Gijs. door Pascalle Cappetti Als het onderwerp in de Engelse les van leraar Jan van Gulick op fiet sen komt, vergeet hij al les en gaat het gesprek 'alleen nog maar' over fietsen. De zestienjari ge Larissa Gelderland, Sander Fer- mont en Bas Goethals - leerlingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen - vinden dat hele maal niet erg. Ze zijn inmiddels net zo enthousiast als hij. Het drietal is afgelopen week sa men met dertien medeleerlingen en vier docenten begonnen aan het trainingsprogramma voor de beklimming van de Mont Ventoux in de Provence, Frankrijk op 20 mei volgend jaar. De komende maanden worden ze intensief be geleid door Robert de Moor van het sportcentrum in Terneuzen om straks in mei de berg één, twee of drie keer te bedwingen. Die dag wordt voor de derde keer het evenement Klimmen voor MS gehouden. Dan wordt er geld bij een gebracht voor de bestrijding van Multiple Sclerose, een ziekte van het centraal zenuwstelseL Leraar Jan van Gulick had aanvan kelijk het plan om met zijn leerlin gen de Alpe d'Huez te beklimmen, nadat hij dit vorig jaar met duizen den anderen deed. „Dit was zo'n geweldige happening, dat is niet te omschrijven. Het geeft zo'n gewel dige kick. Ik wilde de leerlingen de zelfde ervaring geven." De school wilde direct meewer ken, vertelt hij. „Ze hebben beslo ten om ieder jaar een goed doel te steunen." Het werd de Mont Ven toux, niet alleen omdat het evene ment Alpe d'HuZes - om geld in te zamelen voor de strijd tegen kanker - wel erg massaal was ge worden; de kans was bovendien groot dat de groep leerlingen zou worden uitgeloot. Daar kwam bij dat een collega en een partner van een collega met de ziekte MS wer den geconfronteerd. De ziekte kwam dus erg dichtbij. Larissa (vwo 5) uit Sluiskil, Bas (ha vo 4) uit Zandstraat en Sander (ha vo 4) zijn alledrie behoorlijk spor tief Larissa zwemt veel, Sander doet aan spinning en Bas heeft de nodige ervaring met langeafstands- fietstochten. Toch wordt er, zeker in de maanden vooraf de 'nodige inzet van ze verwacht, zo kregen ze bij de voorlichtingsavond en bij de bespreking in de sportschool té horen. „Onderschat het niet", waarschuwde ook coach De Moor hen. De deelnemers houden een logboek bij, op basis waar van een individueel trai ningsprogramma wordt vastge steld. Dit komt al gauw neer op zo'n drie keer per week spinning en krachttraining. Ook op de voe ding wordt gelet. „Het is een kwes tie van plannen", zegt Jan van Gu lick. „We gaan niet picknicken on derweg", geeft hij aan. De drie leer lingen beseffen dat maar al te goed: „Het is geen wedstrijd hoe vaak we de berg op komen, maar het wordt wel een persoonlijke prestatiewedstrijd." De school sponsort een deel van de reis en stelt een busje beschik baar. Ook krijgen de deelnemers een abonnement om een halfjaar lang elke dag naar de sportschool te kunnen. Larissa: „Na de winter gaan we ook buiten trainen. Mis schien een keer naar Limburg of de Veluwe. De Mont Ventoux staat bekend om onvoorspelbare wind en regen. Nou, die hebben we hier ook genoeg." door Martijn de Koning OOSTBURG - Wethouder Jan Schaal- je gaat toch overleggen met cursis ten van het kunstonderwijs voor volwassenen in West-Zeeuws- Vlaanderen. De cursisten kwamen afgelopen week in actie. Ze zijn boos dat de gemeente de subsidie voor het kunstonderwijs aan stichting Wel zijn stopzet. Daardoor stoppen ook de lessen. Het college wil vraag en aanbod van kunstcursus sen overlaten aan de markt. Stich ting Welzijn speelt daar nog wel een bemiddelende rol in. Schaalje gaf eerder aan dat er niet te tomen Mont Ventoux De top van de Mont Ventoux - de reus van de Provence - ligt op 1912 meter. De 'kale berg' is een bekende col in de Tour de France en dankt zijn naam aan het maanachtige land schap. De Mont Ventoux is van drie kan ten te beklimmen. De zwaarste via Bédoin kent stukken met hellings percentage van 10 en 11 procent. SSG De Rede heeft voor deze actie de website www.deredevoorhet- goededoel.nl gemaakt. Bedrijven, familie, kennissen en me deleerlingen kunnen de deelne mers sponsoren. valt aan dat besluit, dat overigens vorig jaar al door de gemeenteraad werd genomen. De wethouder zegt verbaasd te zijn over de actie van de cursisten. „Dit is allemaal gecommuniceerd door stichting Welzijn. Ik heb hier over zelfs al lang geleden een ge sprek gehad met een andere groep cursisten. Ik begrijp niet waar dit nu opeens vandaan komt." Schaalje toont zich nu wel bereid in overleg te gaan met de cursis ten. „Praten kan altijd." Het gaat dan vooral om bijpraten, geeft Schaalje wel aan. „Er is blijkbaar nog enige uitleg nodig. Die wil ik wel geven." MEEST GELEZEN 1Braakman sluit gas, water en licht.. 2. Scheldorado sluit plots de deuren 3. Gasten Braakman woedend om ZEEUWSE KELDER Voetballen in de krochten van de Zeeuwse Kelder is volgens René een feest: www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54