Cadzand-Bad wil echte badstatus Eerste paal zwembad De Vogel ZEEUWS-VLAANDEREN 'Kennisinstituut onontbeerlijk voor toekomst van Zeeuws-Vlaanderen' DINSDAG 13 november 2012 17 PZC 'Rede' traint voor bergrit 18 en 19 Titel vooral waardevolle toevoeging voor Duitse toeristen door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Cadzand-Bad hoopt vanaf 2014 officieel een 'bad status' te hebben. De officiële toe voeging 'Bad' (nu is dat woordje al leen nog maar onderdeel van de naam) heeft vooral voor Duitse toeristen veel aanzien. Het predikaat moet niet gezien worden als signaal dat ter plaatse slechts een omvangrijk kuuroord of spa te vinden is, zoals in veel Duitse of voormalige Oostblok- plaatsen, benadrukken wethouder Peter Ploegaert en ambtenaar Tiny Maenhout. „Wij betrekken de hele omgeving erbij", verklaart Ploeg aert. Er wordt dan ook niet ingezet op het binnenhengelen van zie ken, op zoek naar genezing. In het gemeentehuis wordt liever de titel 'vitaliteitsbadplaats' gebruikt. Ie dereen die een vakantie zoekt in de categorie 'gezond lichaam, ge zonde geest' moet Cadzand-Bad en omgeving in overweging kun nen nemen. Om de status te verkrijgen, moet aan voorwaarden van de ESPA (de Europese 'kuuroordbond') worden voldaan. Voor een flink aantal daarvan kan Cadzand-Bad uitgaan van de huidige kracht: de weids heid, de frisse lucht, het water. Voor andere is wetenschappelijk onderzoek vereist. „De kwaliteit van het zeewater wordt bijvoor beeld onderzocht", legt Maenhout uit. Ook moet duidelijk gemaakt worden wat nu het aanbod aan 'vi- taliteitsmogelijkheden' is. „Tot on ze eigen verbazing kwamen we al tot dertig aanbieders", zegt Maen hout. „Van voedingadviseurs tot de kruidenboerderij en van de sau na tot de paardenmelkerij." Als de titel eind 2013 binnen is, kunnen er concrete stappen gezet worden. Ondernemers kunnen sa men arrangementen aanbieden of zich individueel op de doelgroep richten. „Hotels kunnen ruimten aanbieden voor yoga of therapie, of een bezinningstuin aanleggen, en de bakker kan gezonde brood jes verkopen", geeft Maenhout wat voorbeelden. De gemeente kan een steentje bijdragen door bij de aankleding van de openbare ruim te rekening te houden met de sta tus. „Er zou een trimbaan of fit- nessparcours in de duinen kunnen komen, en we willen een blote voetenpad realiseren", legt Maen hout uit. De gemeente Sluis trekt in het proces op met de gemeente Veere, dat eenzelfde traject volgt voor Domburg. De kosten voor het verkrijgen van de status bedra gen 137.500 euro. Daarvan wordt 50.000 euro door de ondernemers betaald, 50.000 euro komt uit het Investeringsfonds Cadzand-Bad en de rest van de provincie. door Eugène Verstraeten HENGSTDIJK - Als alles volgens de planning loopt kunnen in juni vol gend jaar de eerste zwemmers een duik nemen in het overdekte zwembad bij recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk. Gisteren sloeg wethouder Diana van Damme-Fas- saert officieel de eerste van meer dan 160 heipalen. Behalve een zwembad met superglijbaan krijgt de 'plaza' ook een overdekte speel tuin en een nieuw restaurant Exploitanten Mieke van den Bosch en Jimmy van Wabeke wil len met deze investering de cam ping klaar maken voor de toe komst. „Want de recreanten stel len steeds hogere eisen", weten ze. „We denken dat in de toekomst voornamelijk grote campings met veel voorzieningen het hoofd bo ven water kunnen houden." Het zwembad en de speeltuin zijn er niet alleen voor de campinggas- ten maar ook voor de streek. Ieder een mag er straks gebruik van ma ken. „We zijn natuurlijk afhanke lijk van het weer, maar we willen toch per 1 juni open gaan. Wethou der Diana van Damme-Fassaert vindt het project een verrijking voor de gemeente Hulst. „Het is positief dat er in deze moeilijke tijd nog jonge ondernemers zijn die dit in gang durven zetten." TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen gaat zijn best doen om de kennis over de ar beidsmarkt, de demografische ont wikkelingen en de behoefte aan opleidingen in Zeeuws-Vlaande- ren te bundelen. Wat hem betreft komt er een soort kennisinstituut, waardoor be ter kan worden geanticipeerd op de specifieke ontwikkelingen in de regio. „Er is veel informatie, maar mijns inziens is die te versnipperd en vaak niet regiospecifiek genoeg om er voor hier een bruikbare ana lyse mee te maken", stelt hij. Lonink denkt dat daarmee zowel het openbaar bestuur, als onderwijsinstellingen en het be drijfsleven, inclusief midden- en kleinbedrijf, geholpen zijn bij hun 'agenda's voor de toekomst'. OOSTBURG Auto belandt op z'n zijkant op de weg Op de Margarethaweg in Oostburg vond maandag om 04.30 uur een eenzijdig verkeersongeval plaats. Een 29-jarige automobilist uit Sluis verloor de controle over zijn voer tuig, reed de sloot in en kwam met zijn auto op de zijkant op de weg tot stilstand. De auto raakte totaal vernield, maar de automobilist was niet gewond. De man bleek te veel te hebben gedronken. HULST Vestrock bij beste tien festivals in Europa Het festival Vestrock in Hulst be hoort volgens European Festival Awards tot de tien beste Europese festivals. Vestrock dingt mee naar een award in de categorie 'beste kleinschalige festivals'. Ook Vest rock Junior (voor kinderen) be hoort in haar categorie tot de top-tien. Op 9 januari, tijdens het Eurosonic Festival in Groningen, wordt de winnaar bekendgemaakt WESTDORPE Verdachte moord op Ten Napel langer vast De nu 42-jarige man uit Sas van Gent, die wordt verdacht van be trokkenheid bij de moord op de 30-jarige Michaël ten Napel in Westdorpe zit zeker nog tot eind van deze maand vast. Dat heeft de Raadkamer van de rechtbank in Middelburg besloten. Ten Napel werd op 4 juli vermoord gevonden in een poldersloot aan de Kapittel straat in Westdorpe. de grond voor de bouw van het foto Peter Nicolai Vanachter het bedieningspaneel in de heimachine slaat wethouder Diana van Damme-Fassaert officieel de eerst paal in overdekte zwembad, kinderspeeltuin en nieuwe restaurant van recreatiecentrum De Vogel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53