Personeel Neckermann in grote onzekerheid Nieuwe weg 20[ zeeland Districentrum op rand faillissement HSV Hoek wil geld voor renovatie sportterrein dinsdag 13 november 2012 Mensen moeten solliciteren naar hun eigen baan door Henk Boot SINT JANSTEEN - Bij Necker- mann.com in Sint Jansteen en Ter- neuzen hebben 262 personeelsle den te horen gekregen dat ze 'po tentieel boventallig' zijn. Dat wil niet zeggen dat ze ook alle maal zonder werk geraken. Ze kun nen namelijk solliciteren naar 41 volletij dsfiincties bij het voormali ge postorderbedrijf. Daardoor zou het banenverlies tot 172 medewerkers (130 volletijdsba- ben) 'beperkt' kunnen blijven, zo als de directie eerder had aange kondigd. Niet uit te sluiten valt, zo vrezen personeelsleden, dat som mige medewerkers in hun nieuwe functie minder uren krijgen of aan de slag kunnen blijven in een lage re loongroep, omdat de 41 banen goeddeels parttime worden inge vuld. De bonden zijn niet blij met deze gang van zaken. „Want in fei te zitten er nu meer mensen in on zekerheid dan strikt genomen, noodzakelijk is", aldus Peter Rosen- daal van De Unie. Er blijven bij Neckermann een kleine 300 man werken, die met zijn allen 251 volletijdsbanen bezet ten. „Er is sprake van gelatenheid dat het zo loopt De financiële po sitie van Neckermann.com is zwak. Het heeft dringend een kapi taalsinjectie nodig, anders ziet het er voor de overblijvende perso neelsleden ook slecht uit. Sommi gen werken hun hele werkzame le ven bij het bedrijf Maar elders in de regio zijn de kansen op ander werk helaas klein", aldus Unie-be stuurder Rosendaal. Neckermann.com is in gesprek met een Nederlands bedrijf, dat de aandelen wil overnemen. Het voor malige postorderbedrijf kan het volgens directeur Kurt Staelens fi nancieel uiterlijk tot eind decem ber uitzingen. „Maar hoe eerder we een deal hebben, des te beter het is." Personeelsleden krijgen na ontslag, afhankelijk van de duur van hun dienstverband, enige tijd een aanvulling tot honderd pro cent op hun ww-uitkering. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - FNV Bondgenoten vraagt vandaag bij de Middelburg se rechtbank het faillissement aan van het Stadsdistributiecentrum (SDC) Zeeland in Zierikzee. De bond probeert hiermee de achter stallige salarissen van de chauf feurs betaald te krijgen. „Waarschijnlijk doet de rechter meteen na de zitting uitspraak", zegt Toine van Lieshout van FNV Bondgenoten. De chauffeurs van het SDC hebben nog anderhalve maand salaris tegoed. De FNV vraagt vandaag namens nog eens twee bondsleden het faillissement aan. Acht ongeorganiseerde chauf feurs stapten vorige week op eigen houtje naar de rechter. Volgens Van Lieshout doet de rechter ook in hun zaak vandaag uitspraak. Het gaat om de salarissen over de periode tussen de bedrijfsbeëindi ging en het verlenen van de ont slagvergunning door het UWV. Van Lieshout: „De chauffeurs kre- gen zaterdag 4 augustus te horen dat ze 's maandags niet meer hoef den te komen. Op ons advies zijn ze die dag toch gewoon naar hun werk gegaan. Vervolgens hebben ze anderhalve maand niets ge hoord. Toen de ontslagvergunning er lag, zei de jurist van het SDC dat de chauffeurs 'materieel' ak koord waren met ontslag omdat ze zich 's maandags niet hadden ge meld. Ik vind het schandalig zoals hier met mensen wordt omge gaan." Fietsers schieten schielijk de stoep op als de grote rode peeënrooier het winkelcentrum in Tholen passeert. Kinderen van de scholen Regenboog en Ter Toine zwaaien naar de stoet landbouwmachines die voor het laatst de stad doorkruisen. door Claudia Sondervan Per vandaag is zwaar landbouwver- keer in de bebouwde kom van Tholen verboden. Maar gisteren mocht zelfs de 3,5 meter brede bie- tenrooimachine met ontheffing meedoen aan de optocht van tien trekkers en ander agrarisch materiëel, die voor het laatst het verkeer in Tholen dwars zat, ter ere van de opening van de eerste landbouwroute in Nederland. Het unicum, 2,4 kilometer asfalt exclu sief voor landbouwvoertuigen, ver lost Tholen-stad van de door- door Wout Bareman kpn winkel kpn.com/zeeland 0800 0776 W-:'< - C '"N' doet 't gewoon TERNEUZEN - Sportwethouder Pim Broekhuysen van Terneuzen gaat praten met het bestuur van de voetbalvereniging Hoek over reno vatie van de verouderde accommo datie. Dat doet hij op het dringen de verzoek van de CDA-raadsle- den Jack Begijn en Henk Siersema. Die noemen de huidige voorzie ningen bij Hoek 'beschamend'. Broekhuysen gaat, op aangeven van de CDA'ers, met Hoek praten over een gemeentegarantie voor nieuwe kleedlokalen, een kunst grasveld en renovatie van het hoofdveld. De gemeente en het Hoek-bestuur zaten een paar jaar geleden ook al om de tafel. Dat leidde tot een goed onderbouwd plan, dat door de bezuinigingen nu echter weer dreigde te worden doorgeschoven naar 2014 of later. Hoek kan zo lang niet wachten en wil nü geld lenen op de kapitaal markt, maar heeft daar wel een ge meentegarantie voor nodig. Het gaat om een totaalbedrag van maximaal acht ton. Broekhuysen toonde zich, tijdens de begrotings- raad, bereid te toetsen of het ver zoek van de voetbalvereniging aan alle criteria voldoet. Is dat het ge val dan staat niets een garantie in de weg. Bestuurders van de gemeente Tholen, Waterschap Scheldestromen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50