Rutte II koerst af op rel 41 binnenland Coalitie koopt wat tijd jaöc paul klisters Wachtwoord vaak op briefje bewaard Na alle commotie over de inkomensafhankelijke zorgpremie namen WD en PvdA het regeerakkoord op de schop. Gisteren bleek dat het belastingstelsel wordt gewijzigd. dinsdag 13 november 2012 I toosenhenk.nl GO DEN HAAG - Een op de vijf mensen (19 procent) schrijft de wachtwoor den voor de computer op een briefje en verstopt dat. Ook komt het voor dat mensen wachtwoor den aan zichzelf e-mailen of de computer de codes laat onthou den. Dat blijkt uit een onderzoek van Motivaction, dat minister Ivo Opstelten (Veiligheid) heeft laten uitvoeren. Van alle ondervraagden geeft 61 procent aan de wachtwoorden zelf te onthouden. Jongeren onthou den hun wachtwoord vaker dan ouderen, respectievelijk 82 en 43 procent Ouderen schrijven hun wachtwoorden relatief vaak op een briefje: 28 procent. Ongeveer 20 procent van de Nederlanders wisselt nooit van wachtwoord, een minderheid van 11 procent wisselt regelmatig alle wachtwoor den. Daarnaast zijn er mensen die af en toe wachtwoorden verande ren bij belangrijke accounts (16 procent) en mensen die dat doen als ze een melding krijgen (ook 16 procent). Slechts 7 procent ge bruikt overal hetzelfde wacht woord. Uit het onderzoek blijkt verder dat veel Nederlanders (44 procent) vooral bang zijn dat hun persoonlijke informatie van hun computer wordt gestolen. De kans dat er via cybercrime geld van de rekening wordt afgehaald, wordt door 69 procent van de onder vraagden ingeschat als klein of zeer klein. Ook de kans dat crimi nelen inkopen doen op naam van de computergebruiker, wordt klein ingeschat. Veel mensen (47 procent) zijn nog niet bekend met het fenomeen cyber security (digi tale veiligheid). Er wordt bij deze term veel gedacht aan virusscan ners (20 procent) en firewalls (12 procent). Ook weet meer dan de helft van de ondervraagden (52 procent) niet hoe er misbruik van de computer gemaakt kan wor den. De meest bekende vormen zijn phishing en virussen (beide 13 procent), daarna volgt hacken (9 procent). Opstelten heeft maandag het startsein gegeven voor de cam pagne Alert Online, waarmee men sen bewuster worden gemaakt van de risico's van internetgebruik. Er worden onder meer tips gegeven over hoe het internet veilig kan worden gebruikt. Regeerakkoord door Laurens Kok en Lianne Sleutjes DEN HAAG - Het nieuwe kabinet heeft een dreigende crisis afge wend. WD en PvdA kopen tijd door de omstreden inkomensaf hankelijke zorgpremie te schrap pen uit het regeerakkoord, maar zijn daarmee allerminst uit de zor gen. In het alternatief dat de coalitie gis teravond presenteerde, blijven de tarieven van de belastingschijven overeind. Wel wordt de algemene heffingskorting voor hogere en middeninkomens iets terugge schroefd, en vervalt de arbeidskor- ting uiteindelijk voor hogere inko mens. Daardoor worden de inko mensverschillen minder groot, valt het begrotingstekort in 2017 0,1 procent hoger uit en loopt de werkloosheid met 0,3 procent op. Minister-president Mark Rutte er kende ten overstaan van de pers dat hij als WD-onderhandelaar een fout heeft gemaakt door in te stemmen met een inkomensafhan kelijke zorgpremie. „Die maatregel is verkeerd en wordt in mijn ach terban niet gedragen." Rutte bood daarvoor zijn veront schuldigingen aan. Volgens de pre mier had hij aan de onderhande lingstafel 'beter door moeten vra gen' wat de inkomensafhankelijke zorgpremie zou betekenen voor in komens van 60.000 tot 70.000 eu ro. Die bleken tot wel 450 euro per maand extra te moeten gaan bijbe talen. In het nieuwe plan gaan de hoog ste inkomens er volgens Rutte 2,5 in plaats van 4 procent op achter uit. Als tegenprestatie heeft de PvdA gedaan gekregen dat 250 mil joen euro bestemd voor infrastruc tuur wordt gereserveerd om de ver sobering van de WW te verzach ten. Volgens PvdA-leider Diederik Samsom kan met dat geld een WW-uitkering met zes maanden worden verlengd. Het kabinet wil de WW-duur verkorten van 38 tot maximaal 24 maanden. Dat zou nu 36 maanden kunnen worden. Nu de storm rond de zorg premies geluwd is, slijpen de vakbonden de messen om de WW-plannen van het nieuwe kabinet te lijf te gaan. DEN HAAG - De geste van WD en PvdA aan de sociale partners in de vorm van 250 miljoen om de gevol gen van de WW-versobering te verzachten, komt op het moment dat de vakbeweging zich schrap zet. FNV en CNV luidden gisteren ge zamenlijk de noodklok. Volgens de vakcentrales betekent de voorge nomen verkorting van de duur van de WW en de verlaging van de uitkering een 'enorm' koop krachtverlies, vooral voor jonge ren. Ook prominente politici als Jacques Wallage (PvdA) en Hans Wiegel (WD) zijn tegen de WW-maatregel, omdat de werk loosheid de komende tijd oploopt. Daarmee lijkt het kabinet zich na het 'zorgpremie-oproer' op te kun nen maken voor een 'WW-op- roer'. Samsom maakte gisteravond korte metten met de gedachte dat het regeerakkoord opnieuw open gebroken kan worden. 'Nee', was zijn duidelijke antwoord. FNV-voorzittter Ton Heerts vindt het extra geld voor de 'sociale agen da' een kleine stap in de goede richting. „Maar 250 miljoen euro zal niet alle problemen van de de sastreuze arbeidsmarktvoorstellen- kunnen oplossen", aldus Heerts. Rutte en Samsom schroefden de verwachtingen omlaag van men sen die denken financieel de dans te kunnen ontspringen. Omdat er tussen 2010 en 2017 46 miljard eu ro bezuinigd wordt, 10.000 euro per gezin, is het onvermijdbaar dat iedereen dat gaat voelen, bena drukten zij. Dat zal vandaag ook de boodschap zijn bij het debat over de regeringsverklaring die pre mier Rutte zal uitspreken. Intus sen ligt het probleem dat WD en PvdA geen meerderheid hebben in de Eerste Kamer nog steeds le vensgroot op tafel. De coalitie heeft daar de steun van oppositie partijen nodig om het nivellerings plan door de senaat te loodsen. Partijen als het CDA en D66 vin den het niet de tijd om inkomens verschillen te verkleinen, laat staan dat zo'n operatie wenselijk is. De SP daarentegen wil juist wél WD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra, PvdA-leider Diederik Samsom en premier Mark Rutte (vlnr) presente ren het aangepaste regeerakkoord. foto Phi! Nijhuis/ANP nivelleren via de zorgpremies. SP-leider Emile Roemer was dan ook teleurgesteld. „De PvdA is door de knieën gegaan. Ze wilde de inkomensverschillen wat eerlij ker maken maar dat is een stuk minder geworden." Aanpassingen in het WD en PvdA hebben de inkomens afhankelijke zorgpremie ingeruild voor een ander belastingstelsel. De zorgtoeslag, een tegemoetko ming in de zorgkosten, blijft daarin gehandhaafd. De tarieven van de belastingschij ven blijven gelijk. De algemene heffingskorting en de SPOOK HOSE ZORGPREMIE VAN &E BAAN f ALLEEN VER SETEN OM OOK t>E ACHTER DEUR AF TE SLUITEN..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4