1936 zeeland19 Wellness Goes opent Zevende Winter Fair 'Dorpshuis Yerseke gaat pas tegen de vlakte als nieuwbouw zeker is' tUDG Tei: °113"323484 a dinsdag 13 november 2012 Jaar waarin Clashandel en Glasslijperij Melieste is opgericht Sinds een jaar of vijftien is het bedrijf gevestigd aan de Livingstoneweg op bedrijventerrein De Poel. Wellness Goes opent zaterdag 24 november officieel haar deuren aan het Geldeloozepad. Het exclusieve wellnessresort met vele splinternieuwe sauna- en beauty faciliteiten is onderdeel van Fitland XL met een groot sportcentrum, fysiotherapie en kinderdagverblijf, verschillende saunacabines, stoombaden, zwem baden, massages en schoonheids behandelingen en een afdeling fy siotherapie van Fysio For You. Ook is er een restaurant. Voor gas ten die liever naar een spa gaan in badkleding, hanteert Wellness Goes op dinsdag badkle- ding-mag-dagen. Voordat het com plex in gebruik wordt genomen, staan er 16,17 en 18 november nog uitgebreide test- en open dagen op het programma voor leden. Winkelcentrum Heinkenszand houdt van 23 tot en met 25 novem ber voor de zevende keer de Win ter Fair in de hallen van Bloemiste rij Wisse aan de Zwake 7 in hein kenszand. Het thema is dit keer Winter Won derland en dat uit zich onder meer in de aankleding van de aan wezige stands en kramen, maar ook in de kleding van de deelne mers. Dit jaar is er ook een schaats baan, waarop kinderen voor twee euro een half uur mogen schaat sen, inclusief huur van de schaat sen. De winter fair -is op vrijdag 23 november van 13.30 tot 21..00 uur geopend, op zaterdag 24 novem ber van 09.30 tot 17.00 uur en op zondag 25 november van 10.30 tot 17.00 uur. www.winkelcentrumheinkenszand.nl OVEZANDE Schenk slaat eerste paal voor huizen Wethouder Ad Schenk van de ge meente Borsele sloeg maandagmid dag de eerste paal van een rijtje van vijf woningen in Ovezande. De huizen worden gebouwd aan de Padwei in bestemmingsplan Ove zande 'Plataanweg Noordwest'. De eerste paal werd voorzien van de handtekeningen van de toekom stige bewoners. Het rijtje van vijf woningen wordt ontwikkeld door AM Zeeland bv en Zeeuwse project bouwmaatschappij Fraanje. GOES Weer lezen met baby's in bibliotheek In de bibliotheek in Goes is woens dag 21 november om 10.00 uur weer een boekstart koffieochtend. Tijdens deze ochtend worden tips gegeven over hoe ouders kunnen lezen met heel jonge kinderen. Zo laten de medewerkers van de bieb zien welke verschillende boek jes er zijn en welke het best passen bij de leeftijd van het kind. Claudia Kooiman-Hagenaar van de Zeeuw se Muziekschool verzorgt de work shop 'Muziek op schoot'. GOES Najaarsbeurs in buurthuis de Pit In buurthuis De Pit in Goes-Zuid is zaterdag een creatieve najaarsbeurs van 09.30 tot 14.30 uur. Diverse standhouders laten hun creativiteit zien. Ook zijn diverse lekkernijen te koop waaronder cup-cakes. Tevens zijn kerstspullen op de na jaarsbeurs te vinden. Voor deze hobbybeurs zijn nog tafels te huur. De huurprijs bedraagt vijf of 8,50 euro (afhankelijk van de grootte). Info: 0113-230590. WESTDORPE Verdachte moord Ten Napel langer vast De nu 42-jarige man uit Sas van Gent, die wordt verdacht van be trokkenheid bij de moord op de 30-jarige Michael ten Napel in Westdorpe zit zeker nog tot eind van deze maand vast. Dat heeft de Raadkamer van de rechtbank in Middelburg besloten. Michaël ten Napel werd op 4 juli vermoord gevonden in een polders loot aan de Kapittelstraat in West dorpe. door Nadia Berkelder YERSEKE - Dorpshuis De Zaete in Yerseke gaat pas tegen de vlakte als het zeker is dat er een nieuw dorpshuis komt. Daarvoor moet een fiks aantal appartementen (die onderdeel zijn van de nieuw- bouwplannen) worden verkocht. Dat zegt Jan Sips van projectont wikkelaar Top Level Development. „Het gaat super de goede kant op." Volgens Sips is voor zeventig pro cent van de 36 appartementen be langstelling. Op 8 december gaan de woningen in de verkoop. „Maar als het niet loopt, gaan we natuur lijk De Zaete niet slopen." Sips voert gesprekken met een mo gelijke exploitant van wat nu een 'onthaalcentrum' wordt genoemd, een ruimte waar ook activiteiten als in een dorpshuis kunnen plaatsvinden. „We kijken hoe we het moeten indelen, er moet een zaal in voor drie- tot vierhonderd man, maar ook bijvoorbeeld een kleine vergaderruimte." Bij gebruikers van De Zaete, zoals de toneelvereniging, is nu veel on duidelijkheid over de nabije toe komst. Het is niet helder waar de vereniging vanaf volgend jaar te recht kan. Sips zegt daar begrip voor te hebben, maar verwijst naar de gemeente Reimerswaal, die met de gebruikers van De Zae te zou moeten communiceren. Sips wil op 1 april met de bouw be ginnen. „We hopen dat de men sen die toegezegd hebben ook daadwerkelijk hun handtekening zetten. Op het moment dat er zicht is op. een goede ontwikke ling, slopen we De Zaete." Overigens is de actiegroep voor be houd van een dorpshuis in Yerse ke nooit opgeheven, maar in ruste, meldt de voormalige actieleidster - en nu gemeenteraadslid - Thea La- ban. „We krijgen straks iets schitte rends terug. Maar als de beloften niet worden nagekomen, dan ko men we 'uit ruste'." Grote Kade 40-42 Goes 1-8^2^5 De computergestuurde CNC glasbewerkingsmachine, die in twintig minuten een complete deur maakt van een glasplaat. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49