Glashandel Melieste groeit ondanks crisis Mi i8l zeeland Dorpshuis Ritthem komt weer tot leven Overeenstemming over perceel nieuw ziekenhuis Graffiti in de tunnel O CG-trofee 1 Jaarvergadering dorpsraad Ovezande dinsdag 13 november 2012 :»S5S5C£!J5K£43£Si5!05>5^2Sa2aSBSSSS25ESS5^ SINT LAURENS - De leerlingen Luka Joos en Amber Boone van basisschool De Palmenhof mochten maandag beginnen met het opfleuren van de voet gangerstunnel onder de Noordweg in Sint Laurens. Ze kregen hulp van wet houder Johan Aalberts en graffiti-artiest Nick Lubbersen. Tijdens besprekin gen met de dorpsvereniging Sint Laurens was al vaker aangegeven aangege ven dat het tunneltje eens moest worden opgeknapt. foto Lex de Meester z#i&gg&xB&sxazi •5SSS5328S853S5KïS3SSSS<5! RITTHEM - Het bruist weer in het dorpshuis van Ritthem. Een paar maanden nadat Albert en Joke van der Meule het dorpshuis hebben overgenomen, vinden er weer re gelmatig activiteiten plaats. Dit weekend staan een concert en een kerstmarkt op het programma. Vooral de country- en western- avond was een hoogtepunt, vin den Albert en Joke van der Meule. „Mensen moesten buiten wachten om binnen te komen." Het dorps huis is inmiddels ook aangewezen als fietscafé. Zo weten ook toeris ten het dorpshuis nu te vinden. Op 16 november vindt er een con cert plaats van Nederlands groot ste accordeonorkest Concertina. Deze Zeeuwse accordeonvereni ging is in juni 1990 opgericht door de huidige dirigent Harry Schroe- vers. Concertina heeft inmiddels deelgenomen aan diverse festivals en concoursen. Het concert begint om 20.00 uur. De avond is om streeks 22.00 uur afgelopen. De en tree is gratis. Op 18 november is er een kleine kerstmarkt in het dorpshuis. Die wordt voor de eerste keer gehou den. De markt duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Ook is er een kerstcafé met glühwein en wafels, en zijn er stands van KIKA en voor een goed doel op Kreta. Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Boot Schilders Postbus 258 4460 AR Goes Tel. 0113-230145 www.bootschilders.nl Meester De Koeijer BV Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand Tel. 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl Schilders - en Afwerkingsbedrijf Franse Johan Frisostraat 26 4434 AC Kwadendamme Tel. 0113-649361 www.schildersbedrijffranse.nl Schildersbedrijf Saman Valckenisseweg 41-43 4411 BP Rilland - Bath Tel. 0113-551339 www.saman-schilders.nl Directeur Jan Pilaar van Glashandel Melieste poseert bij de OCG-trofee, de prijs die elke drie jaar wordt uit gereikt aan één van de leden van het Ondernemers Contact Goes voor een bijzondere prestatie. Melieste mag zich nu Beste ondernemer van Goes noemen. Glashandel en Glasslijperij Melies te in Goes won recent de OCG-on- dememerstrofee. Directeur Jan Pi laar is er blij mee. „Ik vind dat we hem wel hebben verdiend." door Luc Oggel ijn naam is Jan Pi laar, ik ben al 28 jaar glashandelaar, ik speel ook gitaar, ik doe wel eens raar, maar ik sta altijd voor de klan ten klaar'. Ja, directeur Jan Pilaar van Glas handel en Glasslijperij Melieste in Goes mag graag rijmen. De recla meslogans voor zijn bedrijf verzint hij ook zelf, soms 's nachts in bed. Zoals deze: 'Met een glazen deur een strak interieur'. Die komen dan in advertenties. Want adverte ren, dat is één van de geheimen van het succes van het bedrijf, be zweert Pilaar. En gewoon normaal blijven doen, zegt hij, ook in tij den van crisis. „De laatste jaren wa ren onze beste ooit." Het feit dat Melieste in een moeilij ke markt toch heel goed heeft ge presteerd, was ook de reden dat het bedrijf eind vorige maand de OCG-trofee in de wacht sleepte, de prijs die de leden van het On dernemers Contact Goes elke drie jaar toekennen. Hij prijkt in de hal van het bedrijf aan de Livingstone- weg op bedrijventerrein De Poel. Daar is de in 1936 opgerichte glas handel nu zo'n vijftien jaar geves tigd. Er werken in totaal achttien mensen. Hoewel glas volgens Pilaar een rela tief goedkoop product is, ('schep een emmer vol zand, verhit het, giet het uit en je hebt glas'), is dat simpele en goedkope product stie kem hele goede business. „We heb- ben dit jaar al ruim drieduizend of fertes gemaakt en ook een aan toonbaar hoge klanttevreden heid", zegt Pilaar, terwijl hij een stapel ingevulde enquêtekaartjes laat zien. De vakjes 'goed' en 'uit stekend' zijn inderdaad erg vaak aangekruist. Het bedrijf vraagt klanten steevast de kaartjes in te vullen na elke klus, om op die ma nier te monitoren wat er even tueel nog beter zou kunnen. „Mijn vader, die ook ondernemer was (hij richtte Pilaar bouwmaterialen, het huidige Logus op, red.) zei al tijd al: 'Je moet gaan voor je klan ten, het geld komt vanzelf wel'. Ons credo is dan ook 'goede servi ce, nette prijs', maar we kunnen niet gratis werken. Als we niks mo gen verdienen haken we af, ook dat is onderdeel van de filosofie. Als we een scherpe offerte doen waar we bijna niks aan overhou den en iemand anders gaat daar dan nog eens ver onder zitten, dan houdt het op." Ondanks dat er soms 'nee' wordt verkocht, is het hartstikke druk. „We hebben een groep werknemers die alleen maar bezig is met het plaatsen van hard- 'Mijn vader zei al: je moet gaan voor je klanten, het geld komt vanzelf wel' door Theo Giele MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en de gemeen te Middelburg zijn het zo goed als eens geworden over de verkoop van de grond voor de bouw van een nieuw ziekenhuis 'Vlissingen- Noord' nabij de Mortiere. Het gaat om een perceel tussen de autosnelweg A58 en de woonbou levard dat in de gemeente Vlissin- gen ligt, maar eigendom is van de gemeente Middelburg. Volgens het ADRZ is er met de ge meente Middelburg zo goed als overeenstemming bereikt. Eind no vember praten vertegenwoordigers van de twee gemeenten en het zie kenhuis verder. Om de bouw van het ziekenhuis mogelijk te maken moet de ge meente Vlissingen de bestemming van de grond wijzigen van 'agra risch' naar 'maatschappelijk - me disch centrum'. Afgelopen zomer is het zogeheten 'voorontwerp be stemmingsplan ADRZ-Vlissingen- Noord ter inzage gelegd. Tot eind juli kon daarop gereageerd wor den. De gemeente Vlissingen werkt nu aan de definitieve be stemmingsplanwijziging. Naar ver wachting wordt dat op 20 decem ber door de Vlissingse gemeente raad behandeld. glazen deuren", zegt Pilaar, die zich graag als de cabaretier van het bedrijf afficheert. Humor is heel belangrijk om ook het personeel gemotiveerd te houden, weet hij. „En kijk, deze pakketten spiegel glas, die zijn over een paar dagen allemaal weg. Ik weet soms echt niet waar het allemaal naartoe gaat", lacht Pilaar. Melieste werkt ook veel samen met aannemings bedrijven, bijvoorbeeld om kan toorpanden van glas te voorzien. In de werkplaats staat allerlei ge avanceerde apparatuur, waarmee glas op alle denkbare manieren kan worden bewerkt. De grootste investering zit in een computerge stuurde CNC glasbewerkingsma- chine, die in twintig minuten een complete deur maakt van een glas plaat. In de showroom zijn alle producten te bewonderen, van dubbelglas met luxaflex ertussen tot douchecabines. 1, Glashandel Melieste is sinds kort een GBO-vakgecertifi- ceerd bedrijf en ook dat is een mooie steun in de rug, net als Hl de OCG-trofee. Er zijn ook uitbrei dingsplannen op de huidige loca tie, anderhalf jaar geleden al is daar de benodigde grond voor aan gekocht. Twee grote impressies van hoe het eruit gaat zien hangen in de vergaderkamer, met - ook weer voor de grap - het jaartal 2020 met een vraagteken erbij. „Zo hebben we iets om naar uit te kij ken", zegt Pilaar. Het gaat Melieste dus voor de wind, maar veel andere bedrijven en ondernemers hebben last van de crisis. Een 'angstcrisis', noemt Pilaar het „We horen bij de 20 pro cent rijkste aardbewoners, maar dat vergeten we. Men is bang voor de toekomst en daarom houdt men het geld in de portemonnee. Maar geld moet rollen!" www.meliesteglas.nl OVEZANDE - In het Trefpunt in Ovezande is woensdagavond vanaf 20.00 uur de jaarvergadering van de dorpsraad. De vergadering staat in het teken van duurzaam Ove zande. Ovezande is een van de drie genomineerden voor de hoofdprijs van vijftigduizend euro van Duurzaam Diekendamme. Daarnaast presenteert wijkagent Edwin Koops zichzelf, wordt een idee voor een te houden Smeden- dag toegelicht en geeft Sandra Dek ker een presentatie over de Stich ting 'Land van Börsele'. Wethou der Jan Zandee vertelt kort over het te ontwikkelen Gemeentelijk Verkeer en Vervoers Plan. •rT' MAAK KANS OP €2000)" RETOUR!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48