Werkgeversservicepunt groot succes Contouren definitieve ijsbaan Tholen al zichtbaar Drie inbraken in één weekeinde in Colijnsplaat almanak BEVELANDEN/THOLEN DINSDAG 13 november 2012 Dit jaar 228 mensen uit de bijstand aan een baan geholpen door Nadia Berkeider GOES - Dit jaar heeft het Werkge versservicepunt Oosterscheldere- gio ruim 225 bijstandsgerechtigden aan een baan geholpen. Dat is meer dan was afgesproken. Dat blijkt uit een overzicht van de resultaten tot en met september 2012. Het Werkgeversservicepunt Oosterschelderegio is een instantie die werklozen die in de bijstand zitten aan een baan probeert te helpen. Er is ook een Werkgevers servicepunt Zeeland, maar dat is bedoeld voor mensen met een WW-uitkering. In totaal zijn dit jaar ruim vijfhon derd mensen door de gemeenten aangemeld bij het servicepunt. Daarvan hadden er in september dus 228 een baan gekregen, voor 205 mensen werd toen nog ge zocht, voor 77 mensen is besloten de zoektocht (tijdelijk) te staken. Vaak gaat het om mensen die al een hele tijd aan solliciteren zijn, zegt coördinator Rozemarijne de Beatty. „Van mensen in de bij stand bestaat vaak een negatief beeld, maar het zijn vaak hele ge motiveerde mensen die heel graag aan de slag willen. Ze hebben vaak al zó veel brieven geschreven, zon der resultaat; wij kunnen net dat kruiwagentje voor ze zijn waar door ze wel op gesprek mogen en aan de slag komen." Het servicepunt bemiddelt men sen zoveel mogelijk naar regulier vast werk, zegt De Beatty. „We hebben ook wel werkervarings plaatsen, want soms is het nodig dat er even een tussenstap ge maakt wordt, maar we bieden mensen geen compleet coachings- traject aan. Het gaat om mensen die goed bemiddelbaar zijn." De mensen die aangemeld worden bij het servicepunt hebben vaak er varing als productiemedewerker of in het licht administratief werk. „Het zijn vaak mensen die - nu het crisis is - snel hun baan kwijt raken, het gaat vaak om laagge schoold werk." Ze krijgen via het servicepunt een baan aangeboden die zo dicht mogelijk bij hun erva ring ligt. „Maar dat is niet altijd mogelijk." In 2012 werden de meeste mensen geplaatst uit Goes (64), gevolgd door Schouwen-Duiveland (61), Tholen (58), Borsele (13), Reimers- waal (13) Noord-Beveland (5) en Kapelle (3). Alleen in die laatste ge meente loopt het resultaat achter bij de planning. www.wspoosterschelderegio.nl THOLEN - Op de Oesterputten in Tholen is maandag begonnen met de aanleg van een de finitieve ijsbaan. De contouren zijn door het graafwerk al zichtbaar. De schaatsliefhebber moet toch nog een jaar tje geduld hebben. Als het aan de Stichting STAD (Samen Thoolse Activiteiten Doen) ligt, kan er vanaf december 2013 worden ge schaatst. Om het beeld van de Oesterputten niet te veel aan te tasten, wordt de ijsbaan in gezaaid met gras. Dat gras moet de kans krij gen zich te ontwikkelen en dat lukt niet als er COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat is afgelopen week einde in drie woningen ingebro ken. Zaterdag tussen half twee 's middags en negen uur 's avonds was het raak in de Havelaarstraat. Daar werd in twee huizen ingebro ken. Bij het ene huis is een ruit ver nield om binnen te komen. De be woners missen een aantal siera den, waarvan de waarde volgens de politie niet bekend is. Bij de an dere woning kwamen de inbrekers niet verder dan de garage. Volgens de bewoners van de woning is er niets vermist. Zondag is ingebro ken in een huis aan de Tulpstraat, er is een laptop en een bedrag van ruim honderd euro meegenomen. KORTGENE Sint Nicolaas betrekt molen De Korenbloem Sint Nicolaas heeft molen De Ko renbloem in Kortgene gekozen als tijdelijke residentie op Noord-Beve land. Dat maakte burgemeester Henny van Kooten maandagmid dag bekend op de Noord-Beveland- se scholen. De Zwarte Pieten zul len vanaf maandag 26 november molenaar Jan Bakker voor de voe ten lopen. Sint blijft tot 1 december en zal kinderen ontvangen. over een paar weken al water op wordt gezet. De ijsbaan wordt aangelegd omdat op de Ves te niet elke winter kan worden geschaatst. De Veste is te diep. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Dolgelukkig waren ze in dat Goese huis met Gijs. Nu was hij nog een klein konijn, maar binnen een paar maanden zou hij (letterlijk) uit groeien tot een joekel van een beest. Formaat teckel. Met de reputatie van konijnen in het achterhoofd leek het de vrouw des huizes wel een goed idee om Gijs te ontdoen van zijn mannelijkheid. Daarvoor moest de blauwgrijze haarbal een dagje naar de dieren arts. Na een paar uurtjes belde de dierenarts. Ja mevrouw, verzin maar een andere naam. voor Gijs, want Gijs is helemaal geen Gijs." Pardon? „Gijs is een vrouwtje." Zo werd Gijs gered van een onnodige operatie. En for the record: Gijs heet nog steeds Gijs. Melieste groeit ondanks crisis 18 en 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47