Een lekker kleurtje 'op z'n gezond' 2ol zeeland Party Openingsborrel Ter Duin Dakloze kan met voldoen aan eisen' Overeenstemming over perceel nieuw ziekenhuis door Emile Calon Spray-tanning Zierikzee dinsdag 13 november 2012 Spray-tanning Zierikzee is gevestigd in kleding zaak Two Mili's aan de Appelmarkt 2 in Zierik zee. Te bereiken via: 0111-451170 of 06-50616744. Ook in Two Mili's wordt op af spraak gewerkt door Esme Soesman Kleding en spray tan ning lijkt een wat vreemde combinatie, maar dat is het voor ei genaresse Lia Schnitz- ler van de Zierikzeese dameskle dingzaak Two Mili's eigenlijk niet. Het waren namelijk vooral klan ten in de winkel die haar inspireer den om achter in de zaak aan de Appelmarkt een spray tanningstu- dio te openen. „Ik hoor het men sen zo vaak zeggen: wat zou dit leuk staan als ik een beetje een kleurtje had." Met spray tanning is dat in 10 tot 15 minuten voor elkaar. Met een speciaal apparaat wordt een zoge naamd DHA tanningvloeistof ver neveld op de huid. DHA staat voor dihydroxyacetone. „Dat is een natuurlijke grondstof die ge wonnen wordt uit suikerbieten of suikerriet", aldus Schnitzler. De kleur houdt zeven tot tien dagen. „Ga maar uit van een week. Daar na kan het vlekkerig worden en moet je het er afscrubben." Dat scrubben is trouwens van tevoren evenmin overbodige luxe. Om de spray tan zo lang mogelijk te be houden kan de huid het beste van tevoren (regelmatig) worden ge- scrubd. Maar dan heb je ook wat, vindt Schnitzler - die zichzelf verschillen de keren heeft laten spray tannen bij de aan de Oosterscheldestraat gevestigde airbrush tanning salon 'Ik hoor het mensen zo vaak zeggen: wat zou dit leuk staan als ik een beetje een kleurtje had' Sans Soleil. „Voor een feestje, voor Beach Boom. Ik heb er goede erva ringen mee. Mensen geven ook aan: ik voel me gelijk lekkerder met een kleurtje en die reactie krij gen ze ook van anderen? Hé, ben je op vakantie geweest. Je ziet er goed uit." Voor Schnitzler die al tien jaar een kledingzaak heeft in Zierikzee is constante vernieuwing een must. „Om de anderhalf jaar sowieso een nieuw verfje of behangetje. Je moet mensen warm houden, ze al tijd weer zien te prikkelen. Daar om is dit ook zo leuk. Als onderne mer moet je steeds weer iets probe ren. En dit verwacht niemand", licht ze haar motivatie toe. In Zee land zijn de spray tanningstudio's dun gezaaid, in de Randstad daar entegen is de bruiningsmethode hot. „Je kunt geen blad openslaan of je ziet het. In de Randstad is het een hype." Voor Claudia Boerma van salon Sans Soleil was dat bijna drie jaar geleden reden om spray tanning naar Schouwen-Duiveland te halen. Zeeland was destijds min of meer een blinde vlek. „Ik ben zelf best wel een zonaanbidster, maar je hoort steeds vaker over de schadelijke effecten van de zon en Omdat het vernevelen in een tent plaatsvindt, werken beide bedrijven tevens op locatie. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk een sprayparty thuis te houden. zonnebanken. Dit is een leuk alternatief" Niet alleen voor bruid jes en andere feestgangers maar ook voor mensen met de huidziek te vitiligo kan spray tanning een ideale oplossing zijn om (tijdelijk) een egale kleur te krijgen - schetst zij. Of er genoeg gegadigden voor twee spray tanning studio's op Schouwen-Duiveland zijn, durft Boerma niet te zeggen. „De tijd zal het leren." Schnitzler verwacht van wel. „Ik denk dat Claudia an dere mensen trekt. Wij krijgen hier bijvoorbeeld veel toeristen." BURGH-HAAMSTEDE - Grand Hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede houdt dinsdag 20 november een openingsborrel ter gelegenheid van het feit dat het nieuwe hotel inmiddels 100 dagen is geopend. Dat gebeurt precies twee jaar na het slaan van de eerste paal op 20 november 2010. Om dat te voeren kunnen belangstellenden om voor 20 euro 10 per persoon een drie gangendiner nuttigen of, voor dat zelfde symbolische bedrag, een nachtje in het hotel slapen. Maar er kan ook alleen worden gebor reld. Ter Duin zorgt voor een hap je, drankje, livemuziek en er wor den ook rondleidingen gegeven. Het officiële programma duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Meer informatie via: www.grandhotelterduin.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en de gemeen te Middelburg zijn het zo goed als eens geworden over de verkoop van de grond voor de bouw van een nieuw ziekenhuis 'Vlissingen- Noord' nabij de Mortiere. Het gaat om een perceel tussen de autosnelweg A58 en de woonbou levard dat in de gemeente Vlissin- gen ligt, maar eigendom is van de gemeente Middelburg. Volgens het ADRZ is er met de ge meente Middelburg zo goed als overeenstemming bereikt Eind no vember praten vertegenwoordigers van de twee gemeenten en het zie kenhuis verder. Om de bouw van het ziekenhuis mogelijk te maken moet de ge meente Vlissingen de bestemming van de grond wijzigen van 'agra risch' naar 'maatschappelijk - me disch centrum'. Afgelopen zomer is het zogeheten 'voorontwerp be stemmingsplan ADRZ-Vlissingen- Noord ter inzage gelegd. Tot eind juli kon daarop gereageerd wor den. De gemeente Vlissingen werkt nu aan de definitieve be- stemmingsplanwijzigirig. Naar ver wachting wordt dat op 20 decem ber door de Vlissingse gemeente raad behandeld. VLISSINGEN - Mark van Dorpen (48) is dakloos en krijgt van de So ciale Dienst Walcheren tot en met medio januari de tijd om werk en onderdak te regelen. Van Orionis, de werkmaatschappij van de Socia le Dienst, moet hij echter werken. Hij moet zich elke ochtend om 08.00 uur melden en werken met zaagmachines. Van Dorpen wil werken, zo verze kert hij. Hij snapt echter niet dat de ene instantie hem drie maan den de tijd geeft om zijn zaken op orde te krijgen. Terwijl de andere instantie vindt dat hij moet wer ken. Daar komt ook nog eens bij dat Orionis het niet accepteert dat hij later dan 08.00 uur aanwezig is. Te laat komen kan betekenen dat hij gekort wordt op zijn uitkering. Door de grote toeloop van daklo zen bij de daklozenopvang het Witte Huis in Vlissingen moet Van Dorpen al enkele weken bui ten slapen. Hij mag zich elke och tend om 07.30 uur melden bij het Witte Huis voor een ontbijt en om zich te verschonen. Eerder kan niet omdat de deur van die instel ling niet eerder open gaat. Daar door lukt het Van Dorpen niet om elke ochtend om 08.00 uur op zijn werk te zijn. Hij wijst er ook op dat het onverstandig is om men sen die 's nachts buiten slapen te laten werken met gevaarlijke ma chines. „Wie buiten verblijft slaapt slecht en is niet fit genoeg om zul ke machines te bedienen." Raadslid Trix de Roos (SP) vindt het zeer bizar wat er gaande is. Zij vindt dat Orionis zich wat soepe ler moet opstellen en vindt ook dat het werkbedrijf er niet verstan dig aan doet om mensen die de nacht buiten doorbrengen, te laten werken met gevaarlijke zaagmachi nes. Zij hoopt dat het college van B 8c W dat dak- en thuislozen niet langer gedwongen worden om werk te verrichten voor hun uitke ring. Volgens het raadslid is Van Dorpen niet de enige dak- en thuisloze die door de strenge re gels van Orionis in de problemen komt. „Het gaat in totaal om vier mensen die door die strenge regels in de knel komen." Het bestuur van Orionis wilde maandag niet reageren. Lia Schnitzler aan de slag in de spray-tanningstudio achterin de Zierikzeese kledingzaak Two Mili's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44