zeeland 119 Servicepunt werkgevers helpt 228 bijstandsgerechtigden aan een baan Coedheiligman op tournee Primeur voor Tholen TsLSJD© Te': 0113"323484 a u TT! i a door Nadia Berkelder GOES - Dit jaar heeft het Werkge versservicepunt Oosterscheldere- gio in Goes 228 bijstandsgerechtig den aan een baan geholpen. Dat is meer dan was afgesproken. Dat blijkt uit een overzicht van de resultaten tot en met september 2012. Het Werkgeversservicepunt Oosterschelderegio is een instantie die werklozen die in de bijstand zitten aan een baan probeert te helpen. Er is ook een Werkgevers servicepunt Zeeland, maar dat is bedoeld voor mensen met een WW-uitkering. In totaal zijn dit jaar ruim vijfhon derd mensen door de gemeenten aangemeld bij het servicepunt. Daarvan hadden er in september dus 228 een baan gekregen. Voor 205 mensen werd toen nog ge zocht en voor 77 mensen is beslo ten de zoektocht (tijdelijk) te sta ken. Vaak gaat het om mensen die al een hele tijd aan solliciteren zijn, zegt coördinator Rozemarijne de Beatty. „Van mensen in de bij stand bestaat vaak een negatief beeld, maar het zijn vaak hele ge motiveerde mensen die graag aan de slag willen. Ze hebben vaak al zó veel brieven geschreven, zonder resultaat; wij kunnen net dat krui- wagentje voor ze zijn waardoor ze wel op gesprek mogen en aan de slag komen." Het servicepunt bemiddelt men sen zoveel mogelijk naar regulier vast werk, zegt De Beatty. „We hebben ook wel werkervarings plaatsen, want soms is het nodig dat er even een tussenstap ge maakt wordt." In 2012 werden de meeste mensen geplaatst uit Goes (64), gevolgd door Schouwen-Duiveland (61), Tholen (58), Borsele (13), Reimers- waal (13) Noord-Beveland (5) en Kapelle (3). Alleen in die laatste ge meente loopt het resultaat achter bij de planning. dinsdag 13 november 2012 GOES VLISSINGEN Najaars hobbybeurs in buurthuis De Pit In buurthuis De Pit in Goes-Zuid is zaterdag een creatieve najaarsbeurs van 09.30 tot 14.30 uur. Diverse standhouders laten hun creativiteit zien. Ook zijn diverse lekkernijen te koop waaronder cup-cakes. Te vens zijn kerstspullen op de na jaarsbeurs te vinden. Voor de beurs zijn nog tafels te huur voor vijf tot 8,5 euro. Info: 0113-230590. OOSTKAPELLE Biologe verzorgt natuuurspreekuur Biologe Betty Ras houdt woensdag bij Terra Maris in Oostkapelle het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat'. Het gratis spreekuur duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Bezoekers kunnen hun eigen natuurvondsten en waarnemingen voorleggen. Het laten determineren van biologi sche objecten uit verzamelingen be hoort ook tot de mogelijkheden. OOSTBURG Auto belandt op zijn zijkant op de weg Op de Margarethaweg in Oostburg vond maandag om 04.30 uur een eenzijdig ongeval plaats. Een 29-ja- rige automobilist uit Sluis verloor de controle over het stuur, reed de sloot in en kwam met zijn auto op de zijkant op de weg tot stilstand. De auto raakte totaal vernield, maar de automobilist was niet ge wond. Hij had te veel gedronken. Man met slok op raakt zijn rijbewijs kwijt Een 51-jarige man uit Vlissingen is in maandagochtend vroeg betrapt op het rijden onder invloed. Hij werd in de Gasthuisstraat staande gehouden en moest blazen. De blaastest wees uit dat de automobi list drie maal de toegestande hoe veel alcohol had gedronken. De Vlissinger moest zijn rijbewijs inle veren. VLISSINGEN Ontvangstbord voor toeristen bij station Bezoekers van Vlissingen die met de trein of het fietsvoetveer naar de stad komen of bij het station parkeren, kunnen vanaf donderdag op een nieuw bord zien hoe ze in de binnenstad kunnen komen. Op het welkomstbord staan ook de opstapplaatsen van de zonnetrein, de watertaxi en de (gewone) stads bus. Bij NADER 9HH1 In het verhaal over de wandelrou tes op Schouwen-Duiveland, giste ren op deze pagina staat een fout. In het aparte stuk over de thema routes gaat het onder meer over een wandeling door Bruinisse. Daarin wordt gesproken over 'de Visserstraat waar de mosselsche pen lagen'. Dat is onjuist. Bedoeld is hier waarschijnlijk de Schipperslaan in Bruinisse, waar vroeger veel mosselvissers woon den. Filmhuis Fizi - te vinden in theater De Weverij - heeft ook een rol in het Zierikzeese Sinterklaasfeest Op 21 en 28 november wordt in FiZi de nieuwste Sinterklaasfilm 'Sint Diego en de Magische bron van Myra' vertoond. Kees Verkerke van Knock on Wood verbaast zich over het schamele aantal Sinterklaasetalages in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema De Zwarte Pieten doen nog een laatste schoorsteentrai ning, de manen van Amerigo wor den nog eens extra geborsteld en het Grote Boek wordt een laatste maal zorgvuldig doorgekeken om er zeker van te zijn dat alle cadeau tjes wel op de juiste plek terecht komen. Sinterklaas is in aantocht en hem wacht een uitgebreide tournee. Za terdag 17 maakt de Goedheiligman zijn opwachting in Zierikzee. Om 13.30 uur wordt hij verwacht aan het Luitje vanwaar hij per koets via de Nieuwe Haven naar het Ha venplein gaat. Daar krijgen de kin deren een Sinterklaasshow van Muis en Leeuw voorgeschoteld. Dezelfde dag brengt de Sint een be zoek aan Brouwershaven. Daar ar riveert hij per boot. In het Tonnen- magazijn is een feestmiddag en 's avonds een playbackshow. Zaterdag 24 november krijgt de Spaanse kindervriend het bijzon der druk. Hij arriveert om 13.00 uur in de Haven van Burghsluis om van daaruit door te reizen naar Burgh-Haamstede. In Big S is er kinderdisco en in dorpshuis De Schutse is een feestmiddag. Diezelfde dag brengt de Goede Sint bezoeken aan onder meer Dreischor (09.30 uur, dorpshuis), Zonnemaire (13.30 uur, dorps huis, 19.30 uur playbackshow) Oos- terland en Bruinisse waar hij om 14.00 uur wordt verwacht Bij de Muziektent wordt een spannend toneelspel opgevoerd. In Renesse arriveert de Goedheiligman om 13.00 uur bij de kerk. Vandaar gaat het in optocht naar het dorpshuis. Sint Nicolaas ziet dan ook nog kans Port Zélande te bezoeken. Als zijn schip is afgemeerd gaat hij samen met zijn Pieten naar de Ad- venture Factory waar een groot feest voor hem op touw is gezet. In Zierikzee wordt zaterdag 245 november een 'wildgeraasmiddag' gehouden op het Haringvlietplein. Bij diverse winkels kunnen kinde ren meedoen aan spelletjes en knutselactiviteiten. Nieuw in het programma is filmtheater FiZi waar op 21 en 28 november een Sinterklaasfilm wordt vertoond. Grote Kade 40-42 Goes THOLEN - Op Tholen is gisteren de eerste landbouwroute van Nederland ge opend. Deze 2,4 kilometer asfalt, exclusief voor landbouwvoertuigen, ver lost Tholen-stad van trekkers en ander zwaar materieel. De nieuwe weg is betaald door provincie, gemeente, waterschap en de EU. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43