Crisis of niet: Sint is weer in aantocht i8l zeeland Carnaval De Jongeschool sluit de deuren voor asbest Pieten dinsdag 13 november 2012 Sinterklaas komt zaterdag naar Zierikzee met maar liefst tachtig Pieten. Daar zitten de nodige specialisten onder. In ieder geval van de partij zijn een Fotograaf piet, een Boerenpiet en een Postpiet. Sint en zijn Pietenschaar zijn zaterdag de hele dag in Zierikzee. In Zierikzee staat het Sinterklaasfeest in het teken van 'carnaval'. Wat dat precies inhoudt, is zaterdag vanaf 13.30 uur uur te zien in Schouwen-Duivelands centrumstad. door Piet Kleemans Het mag dan crisis zijn, Sinterklaas is in aantocht en er wor den volop inkopen gedaan in Schou- wens koopcentrum Zierikzee. De consument, zegt Miranda van der Klooster van speelgoedwinkel In- tertoys, is wel wat langer bezig met uitzoeken en kiezen en let heel goed op de prijs. „De bordspe len verkopen beter dan de spel computers." Dat neemt niet weg dat computer spel Skylanders bijzonder populair is bij de Sinterklaasinkopers. Wat volgens Van der Klooster ook op valt is vooral jongens momenteel zeer gecharmeerd zijn van knutse len en dat meisjes veel belangstel ling hebben voor sieraden en ma- ke-up. Van der Kloosters: „En rose frutseldingetjes, daar zijn ze ook gek op." Hoewel het nog enkele weken duurt voordat het pakjesavond is, wordt nu al massaal ingekocht voor het feest. „Er worden nu veel 'schoencadeautjes' ingekocht en ik denk dat er volgende week nog heel drukke dagen gaan komen, bij ons in de winkel." Van der Klooster staat samen met zeven parttime medewerkers en één full timer in de startblokken. Van het feit dat het Havenplein voor de helft open ligt, zegt Van der Klooster niet zo bijster veel 'Ik denk dat er volgende week nog heel drukke dagen gaan komen bij ons in de winkel' last te hebben. Kees Verkerke van ondernemersvereniging Haven kwartier en uitbater van winkel voor interieuraccessoires en hou ten speelgoed Knock on Wood zegt weinig tot niets te merken van de crisis. „Ik heb het hartstik ke druk." Wat Verkerke opvalt - en wat hem droevig stemt - is dat er maar weinig winkels in Zierik zee een echte Sinterklaasetalage hebben gemaakt. „Het zijn er echt maar een paar", aldus Verkerke. Hij meldt veel belangstelling voor kinderkeukens en poppenhuizen. Wat Verkerke jammer vindt, is dat Sinterklaas zaterdag vanaf de ha ven niet via de winkelstraten in het Havenkwartier naar het Haven plein gaat maar via Nieuwe Haven en Havenpark naar het Haven plein gaan Dat heeft volgens Taco Meeles van de organiserende Stichting Intocht Sinterklaas Zierikzee alles te ma ken met het vervoermiddel van de Goedheiligman. De Sint wordt - begeleid door maar liefst tachtig Zwarte Pieten - per koets getrok ken door Zeeuwse trekpaarden, vanaf het Luitje naar het Haven plein vervoerd. „En daar zijn de winkelstraten in het Havenkwar tier gewoon net iets te smal voor", zegt Meeles. „Daarom is gekozen voor de route via de Nieuwe Ha ven en het Havenpark." Bij de organisatie van de intocht 2012 kreeg de stichting heel wat lo gistieke problemen te overwin nen. Eén ervan is de in volle gang zijnde reconstructie van het Ha venplein in hartje Zierikzee. „Ge lukkig is de straat aan de kant van restaurant het Poorthuys nog niet opengebroken en kunnen we via die kant naar het Havenplein. Nee, het is inderdaad niet erg handig, maar we hebben gewoon geen al ternatief', zegt Meeles. Op het Ha venplein verrijst een podium. Dat wordt zo neergezet dat de Sint met de rug naar de rommel zit. Muis Leeuw schotelen de bezoe kers van de Zierikzeese intocht van Sint Nicolaas een speciale show voor. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De J.L. de Jongeschool in Zierikzee heeft voor drie dagen de deuren gesloten nadat uit on derzoek is gebleken dat in één van de werkruimtes van de school sprake is van een te hoge concen tratie aan asbestvezels in de lucht. Woensdag worden de lessen aan 't Vrije weer hervat Tot die tijd wordt gewerkt aan het hermetisch afscheiden van het 'be smette' deel van de school met de rest van het gebouw. Vanwege on der meer de geluidsoverlast waar mee deze klus gepaard gaat, is be sloten de school dicht te doen. Leerlingen krijgen vandaag- een sportdag als alternatief program ma aangeboden. Ouders zijn zon dag telefonisch geïnformeerd. Gis teravond is een informatieavond gehoudenj waarbij ook de GGD aanwezig was. Maandag en vrijdag zijn leerlingen opgevangen op de Jan Wouter van de Doelschool. Gisteren hebben zo'n twintig van de kleine honderd leerlingen van die mogelijkheid gebruik gemaakt. De tijdelijke sluiting volgt op een vorige week gehouden onderzoek waaruit naar voren kwam dat mo gelijk sprake zou zijn van norm overschrijding, schetst algemeen directeur Clemens Pronk van de Schouwen-Duivelandse Radarscho- len de voorgeschiedenis. Daarop is vrijdag en zaterdag meteen vervolg onderzoek ingesteld en is aanslui tend besloten de sanering direct in gang te zetten. Die sanering stond al in de plan ning, maar zou aanvankelijk in een schoolvakantie worden uitge voerd. De gemeente heeft in het voorjaar, op last van het Rijk, alle scholen op Schouwen-Duiveland op asbest gecontroleerd. Bij 24 van de 29 scholen werd asbest aange troffen, maar vaak op afgesloten plekken als het verwarmingshok. Bij de J.L. de Jongeschool gaat om asbest achter het hangend plafond in een werkruimte. Een deel van de nu gevonden besmetting is waarschijnlijk een gevolg van het onderzoek zelf. De asbestverwijde ring neemt naar verwachting een week of twee in beslag. Werk aan de winkel bij de school aan 't Vrije foto Dirk-jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42