sport 125 Michael Rasmussen: Ik weet zeker dat Rabo de waarheid niet spreekt Huntelaar op recordjacht De Schelde en DZK kansrijk in zwemcompetitie Klaas-Jan Huntelaar kan woensdagavond geschiedenis schrijven bij Oranje. Als de spits doel treft in de vriendschappelijke interland tegen Duitsland, dan heeft hij tegen 24 verschillende landenploegen ge scoord. De 2 9-jarige Huntelaar heeft op dit moment net als Patrick Kluivert en Dennis Bergkamp tegen 23 landen doel getroffen. 2012 was het jaar waarin een van de meest succesvolle bondscoaches uit de geschiedenis via de zijdeur vertrok waarin de laatste bondscoach die plaatsing voor een eindtoernooi miste, zijn opvolger was Louis van Gaal (rechts). gen leiden, maar niemand met har de bewijzen op tafel kwam. Het was ook het jaar waarin we uren, dagen en weken discussieerden over de ideale spits van Oranje. De vraag Van Persie of Huntelaar werd in het land bijkans vaker ge steld dan de kwestie Rutte of Samsom. Het was voor Oranje geen goed jaar, dat is ook duidelijk. De ploeg arnhem - Voormalig teambaas Theo de Rooij en ploegleider en toenmalig directielid Erik Breukink wisten pas op 25 juli 2007 dat Michael Rasmussen zich voor de Ronde van Frankrijk van dat jaar niet in Mexico had voorbe reid. Op die dag vernamen zij dat de Deense wielrenner had gelogen over zijn verblijfplaatsen voor de Tour. Dat hielden ze maandag voor het gerechtshof van Arnhem vol. In december wordt de zaak vervolgd. Rasmussen werd vanwege zijn fraude als geletruidrager uit de Tour gehaald en vervolgens door de Raboploeg ontslagen. De ren ner houdt vol dat de ploegleiding op de hoogte was van het feit dat hij de internationale wielrenunie UCI had misleid door zijn 'where abouts' onjuist in te vullen. „Ren ners gaan wel eens vaker ver weg faalde op het ultieme moment en duikelde op de wereldranglijst. Oranje is zeker geen wereldtop meer. Maar na al die teleurstellin gen is op het eind van 2012 wel iets anders teruggekeerd. Er is weer hoop, vertrouwen en vooruit, ook een beetje trots. De verjongingskuur is ingezet, nie mand is meer zeker van zijn plek en de vaak verguisde eredivisie is trainen", zei De Rooij. „Ik heb het Theo laten oplossen", probeerde Breukink zich overal buiten te hou den. Ook ploegarts Geert Leinders wist van niets. Rasmussen had maar één conclusie: „ik weet zeker dat ze de waarheid niet spreken." Op 18 december komt zijn advo caat mr. Brantjes met getuigen naar Arnhem. Rasmussen werd in 2008 door de kantonrechter in Utrecht een ont slagvergoeding van ruim zeven ton toegewezen. Renner en wieler ploeg gingen tegen dat besluit in beroep. Rasmussen eist 5,8 mil joen euro. Na een eerder wel- les-nietesspelletje in mei stelde voorzittend raadsheer mr. Knott- nerus Rabo nu in de gelegenheid getuigen te laten verhoren. Verte genwoordigers van de ploeg ver klaarden dat ze nooit hebben ge weten dat Rasmussen zich ge- het reservoir waaruit de bonds coach put. Soms slaat hij door in zijn keuzes en uitleg, maar zolang de resultaten prima zijn en het ge luk hem op deze manier blijft ver gezellen, kan Van Gaal rustig zijn gang gaan. Woensdagavond Nederland-Duits- land, het wordt alweer de derde klassieker in een jaar tijd. De twee voorgaande edities gingen kans- woon in Italië voorbereidde, iets dat tijdens de Tour uitkwam om dat de Italiaanse tv-commentator Davide Cassani, die de Deen half juni had zien trainen in de Dolo mieten. Breukink sprak Rasmus sen op 6 juni in Bergamo. Kort voor de Tour kwam uit dat de Deen de UCI te laat had gemeld dat hij in Mexico was geweest. Daarbij bleek dat hij volgens zijn whereabouts daar al vanaf 4 juni zou zijn geweest Breukink viel niets op, liet alles bovendien aan De Rooij over, die Rasmussen een boete van 10.000 euro gaf. De leu gens van de Deen leidden na zijn uitsluiting vreemd genoeg niet tot woedende reacties bij zijn ploegge noten. Volgens Breukink dachten zij vooral aan de financiële conse quenties. „We gaan een hoop geld verliezen", was de reactie die hem het meest was bijgebleven. (Bert van Marwijk, links) en het jaar foto's anp loos verloren. In de periode dat bruggen bouwen een hype is, leek het een ideale wedstrijd om te zien of het gerenoveerde Oranje een sprong voorwaarts zou kun nen zetten. Maar 2012 zou 2012 niet zijn als er niet alsnog wat tus senkwam. In dit geval een vracht aan blessures. Passender kan het jaar vol grilligheden niet worden afgesloten. middelburg - De Zeeuwse zwem- clubs DZK en De Schelde deden goede zaken in de zwemcompeti tie. Na twee wedstrijden staat DZK op de vierde plaats in de A-klasse. Die klassering geeft aan het eind van de competitie recht op promotiewedstrijden. De Schel de uit Temeuzen staat in de B-klas- se op de tweede plaats. De beste vijf clubs promoveren naar de A-klasse. In Vlissingen haalden Ruden de Ridder (DZK) en Manon Aerssens (Schelde) op de 200m wissel en de 100m vrij de limiet voor het NK ju nioren, in februari in Amsterdam. Casper Zwier (DZK) zwom de li miet op de 400m vrij. Ploeggenoot Noa Eversdijk mag starten op de 100m vrij. Jomme Bruijnzeel (Schelde) voldeed aan de limiet op de 100m vrij, net als Thijmen van de Beek van ZCK. dinsdag 13 november 2012 AMSTERDAM Aegon stopt in 2014 als hoofdsponsor Ajax Verzekeringsbedrijf Aegon stopt in de zomer van 2014 als hoofdspon sor van Ajax. Dat is een jaar eerder dan was afgesproken. Aegon ver dwijnt in 2014 van het shirt van de landskampioen. De verzekeraar blijft daarna minstens twee jaar als partner aan Ajax verbonden. Ae gon betaalt sinds 2008 jaarlijks tus sen de 10 en 12 miljoen euro aan de eredivisieclub uit Amsterdam, af hankelijk van de prestaties van het eerste elftal. De afspraak wordt nu al bekend gemaakt zodat Ajax op zoek kan naar een nieuwe sponsor. RIJSWIJK Armstrong ook uit bestuur Livestrong Lance Armstrong is uit de raad van bestuur van Livestrong gestapt. De wielrenner wil de organisatie nega tieve publiciteit besparen. De Amerikaan richtte in 1997 Lives trong op. De stichting haalt geld op om de strijd tegen kanker te kun nen bekostigen. Nadat het Ameri kaanse antidopingagentschap Usa- da een maand geleden het rapport over het dopingnetwerk rond Armstrong onthulde, trad de oud-renner al terug als voorzitter van de stichting. Nu zijn alle ban den met Livestrong verbroken. GENT Brons Guitho de Wolff in Cup of Flanders Guitho de Wolff van Turn'87 uit Oostburg pakte in de Cup of Flan ders een bronzen medaille op het onderdeel dubbele minitramp. Na twee series in de Topsporthal Vlaanderen in Gent stond De Wolff gelijk met de Amerikaan Co dy. Dankzij een goede laatste serie verwees hij Cody naar de vierde plaats. In dezelfde categorie werden Max Engelen en Mattijs van der Meulen elfde en dertiende. Beiden zijn clubgenoten van De Wolff. AXEL Rijckaert vervangt Leonhart bij Axel Erik Rijckaert gaat na het vertrek van Michel Leonhart naar GPC Vlis singen voorlopig als interim-trai ner verder bij Axel. Rijckaert was in het verleden al hoofdtrainer van de zondag-tweedeklasser en fun geerde de afgelopen anderhalf jaar als assistent van Leonhart. Dinsdag gaat het bestuur bespreken hoe de club het seizoen af moet maken. Rijckaert zou dispensatie van de KNVB moeten krijgen om tot het einde van dit seizoen eindverant woordelijke te mogen blijven. HEINKENSZAND Fertoute na dit seizoen weg bij Heinkenszand Adil Fertoute is bezig aan zijn laat ste seizoen bij voetbalvereniging Heinkenszand. De oefenmeester heeft aangegeven na drie seizoe nen toe te zijn aan een volgende uitdaging. Fertoute startte met Heinkenszand als promovendus in de derde klasse van het zaterdag voetbal en wist in zijn tweede sei zoen via de nacompetitie te promo veren naar de tweede klasse. Daar in staat Heinkenszand momenteel op de laatste plaats, maar Fertoute zal het seizoen gewoon afmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25