Passend slot van een grillig voetbaljaar 241 sport Interland mist alle glans Dubbeititei voor Einde zwarte periode in Roose ving geluiden op dat KNWV vóór het kitesurfen zou stemmen tenmskoppel Granoiiers/López zicnt voor Erik Pieters dinsdag 13 november 2012 LONDEN - De Spaanse tennissers Marcel Granollers en Mare López hebben in Londen de dubbeltitel veroverd op de ATP World Tour Finals. Het als zesde geplaatste duowas in de finale te sterk voor Mahesh Bhupathi en Rohan Bo- panna uit India: 7-5 3-6 10-3. Granollers en López hadden in de groepsfase gewonnen van de voor Nederland uitkomende Jean- Julien Rojer en diens Pakistaanse partner Aisam-Ul-Haq Qureshi. Ze waren ook te sterk voor de als eerste geplaatste Amerikaanse tweeling Bob en Mike Bryan. Granollers (26) en López (30) zege vierden eerder dit jaar in Rome en Gstaad. Op de grandslamtoer- nooien en de Olympische Spelen stelden ze teleur. Alleen op de US Open overleefden ze de eerste schifting. Granollers en López wer den de eerste Spaanse winnaars van het eindejaarstoernooi sinds Juan Gisbert en Manuel Orantes in 1975. Komend weekeinde staan ze met Spanje in de finale van de Daviscup tegenover Tsjechië. NOORDWIJK - De klassieker tussen Nederland en Duitsland heeft op voorhand een hoop van zijn glans verloren. Net als een jaar geleden in Hamburg wordt Oranje op nieuw geteisterd door blessures. Ook bij de Duitsers regent het dit keer afzeggingen. Al die afzeggin gen zullen in de komende dagen de discussie over het nut van vriendschappelijke interlands in beide landen ongetwijfeld weer aanwakkeren. In Duitsland" gingen er al eerder stemmen op om in de ze periode van het seizoen niet te gen toplanden te oefenen. Nadat er afgelopen weekeinde bij Nederland al een streep was ge gaan door de namen van Wesley Sneijder, Maarten Stekelenburg, Je- remain Lens en Luciano Narsingh, meldden gisteren Robin van Persie door Rik Elfrink EINDHOVEN - De wereld lag aan zijn voeten. Een transfer naar New castle en het EK lonkten. In plaats daarvan werd het ruim een jaar re valideren. Twee keer een breuk van zijn middenvoetsbeentje bete kende voor Erik Pieters een verlo ren periode. „Toch heb ik nog een prijs gepakt in die tijd hoor, herin nert hij de verslaggevers even aan een korte oprisping. „Tijdens de door ons gewonnen bekerfinale was ik gewoon fit", ziet hij de mi sère nog positief in. Pieters koestert het bestaan van profvoetballer. Afgelopen weekein de nam hij voor het eerst sinds april weer deel aan de groepstrai ning van PSV. Hij brak dertien maanden geleden in een thuiswed strijd tegen FC Utrecht zijn voet en moest meer dan vier maanden revalideren. Ruim een maand na zijn rentree was er een nieuwe breuk tijdens het uitduel met RKC. „Als ik maar kan ballen, ik denk voorlopig niet aan een trans en Kevin Strootman zich nog eens af. De Duitse bondscoach Joachim Löw kan in de Arena geen beroep doen op Mesut Özil en Miroslav Klose. Zij zijn al de zevende en achtste speler die wegvallen. Özil heeft spierklachten, terwijl Klose griep heeft. Eerder werden Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos, Jéróme Boateng, Holger Badstu- ber, Sami Khedira en Marcel Schmelzer van de lijst geschrapt. Het duel tussen de twee rivalen is daarmee opnieuw zwaar gedeva lueerd, net als twaalf maanden ge leden toen het uitgeklede Oranje compleet werd weggespeeld door Duitsland (3-0). Voor de Nederlandse bondscoach Louis van Gaal is de situatie niet nieuw. Met de resultaten gaat het prima in zijn tweede regeerperio- fer of mijn toekomstige positie in het elftal. Ik heb zoveel gemist. Ik wil gewoon weer lekker trainen en wedstrijden spelen." Zover is het nog niet. Pieters werkt nog een aantal weken trainingen af en gaat dan via Jong PSV wed strijdminuten maken. Na de win terstop keert hij terug op het hoog ste niveau. „Het voelt nu goed, ik heb geen last meer. Risico's ne men is onzin, een paar weken extra eruit maakt ook niks meer uit. Per week gaat de belasting om hoog. Dan komt er vanzelf het mo ment dat je de technische staf aan kijkt om weer wedstrijden te spe len." Contact met bondscoach Louis van Gaal is er nog niet geweest. „Ik moet het straks allemaal weer bewijzen. Veel mensen dachten dat Braafheid of Drenthe de opvol ger van Van Bronckhorst zou wor den. Ik heb het eerder ook kunnen afdwingen. En Newcastle: „Voorlo pig ga ik daar alleen naar toe om dat mijn maatje Tim Krul daar zit" de, maar Van Gaal mist bij elke in terland een vracht aan spelers. Te genover alle tegenvallers staat wel de rentree van Arjen Robben. Van Gaal heeft zijn selectie aangevuld met doelman Jeroen Zoet, Stefan de Vrij, Ruben Schaken, Bas Dost en Jordy Clasie. Om de spelers na het weekeinde niet nodeloos te belasten trainden assistent-bondscoach Danny Blind en keepertrainer Frans Hoek giste ren alleen met Ibrahim Afellay, Ur- by Emanuelson, Nigel de Jong en de keepers Tim Krul, Kenneth Ver meer en Jeroen Zoet op het veld van Quick Boys in Katwijk. De Duitse coach Löw heeft Lewis Holtby (Schalke), Sven Bender (Le- verkusen) en debutant Sebastian Jung (Frankfurt) als vervangers op geroepen. Met de derde klassieker tegen Duitsland in een jaar tijd, zet Oranje een punt achter een be wogen jaar. 2012 was het jaar van de extremen, het jaar van de vrije val gevolgd door de we deropstanding. 2012 was het jaar van de machtsoverdracht en het jaar waarin wanhoop en hoop elkaar kruisten. door Ceon ten Voorde NOORDWIJK - Zijn aanwezigheid zondagavond bij NOS Studio Voet bal zal ongetwijfeld op toeval heb ben berusL Maar het had wel iets symbolisch: Bert van Marwijk, die zich weer even op het landelijke podium meldde, zo aan de voora vond van Nederland-Duitsland. Door alle euforie rond 'Louis en de zijnen' zou je bijna vergeten dat er dit jaar een EK is geweest. En dat de vorige wedstrijd tegen 'die Mannschaft' in de groepsfase het einde inluidde van het bonds- coachschap van Van Marwijk. Vier dagen later na de definitieve uitschakeling tegen Portugal kon digde de grote baas Bert van Oost veen in de catacomben van het sta dion in Charkov een onderzoek aan naar het falen van Oranje. Hij bedoelde eigenlijk dat er een grote schoonmaak zou komen. Door de ontluisterende eliminatie en het onderlinge gekonkel in de spelers groep had het Nederlands voetbal immers enorme imagoschade gele den. Niemand hield nog van Oran je, dat in allerlei populariteitspolls nog sneller was weggezakt dan de WD van nu. En zie eens hoe datzelfde Oranje, aan het eind van het jaar, weer fon kelt alsof het EK iets is uit een ver verleden. Op de ruïnes van het be schamende toernooi heeft de nieu we bondscoach Louis van Gaal de eerste stellages van zijn koninkrijk gebouwd. Groot was de scepsis toen de man, die als laatste bondscoach een groot eindtoernooi miste, werd aangesteld. De zelfverzekerde, bijna hautaine manier waarop hij in Zeist zijn tweede ambtsperiode aankondigde, deed het ergste vre zen. Maar een paar maanden later neemt bijna iedereen de nukken van Van Gaal voor lief, aangezien het WK in Brazilië na vier zeges op rij al op de radar is verschenen. Zo snel kan het gaan in een jaar waarin het uithangbord van ons voetbal alle kanten op wapperde in de storm, maar ons nu weer fris en fruitig de weg wijst naar nieu we tijden. Kortom: 2012 was een bijzonder jaar. Het was het jaar, waarin een van de meest succesvolle bonds- coaches uit de geschiedenis via de zijdeur vertrok. Het was het jaar waarin de aanvoerder en schoon zoon Mark van Bommel in stilte met hem meeging. Het was het jaar waarin allerlei reconstructies over het EK een eigen leven gin- door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De Vlissingse kite- surfster Katja Roose is verbaasd over het stemgedrag van het Neder landse watersportverbond tijdens de ledenvergadering van de Isaf, de mondiale zeilfederatie. „Ik had ge luiden opgevangen dat het KNWV zaterdag vóór het kitesurfen zou stemmen als olympische sport", zei ze maandag. „Ik weet niet wat de redenen zijn om toch voor het windsurfen te kiezen. Ik houd me ook verre van die politiek." Roose volgde zaterdag de vergade ring in de Ierse hoofdstad via inter net. „Ik heb het echt van minuut tot minuut bijgehouden", liet ze weten. En nadat de 114 aanwezige stemgerechtigden kozen tussen ki tesurfen en windsurfen, viel Roose van haar stoel. „Ik had het écht niet verwacht." Achterafis men in de zeilwereld heel ongelukkig over de gang van zaken. Het bestuursvoorstel van de Isaf om windsurfen vanaf de Olym pische Spelen van 2016 te vervan gen door kitesurfen had in mei niet direct overgenomen mogen worden door het Internationaal Olympisch Comité. De leden moes ten eerst nog hun goedkering ge ven. Maar zij gaven die niet. Met 51 tegen 49 procent werd het voorstel van tafel geveegd. „Dat het verschil zo klein was, geeft wel aan dat de zeilwereld ver deeld is", zei Roose. „Eigenlijk vindt iedereen dat zowel het wind- als het kitesurfen in Rio de Janeiro op het programma moet staan. Maar omdat dat niet kan, is de meerderheid voor het windsurfen Het is een beetje conservatief" De wereld van Roose, die haar baan al had opgezegd en fulltime sporter was geworden, viel zater dag in duigen. Over haar toekomst denkt ze nu na. „Misschien stap ik wel over naar het windsurfen", zei ze. „Vrijdag ga ik weer voor het eerst trainen. Ik zal dan in elk geval ook op een surfplank gaan staan. Kijken hoe dat voelt." De Zeeuwse, die nu enkele dagen in Italië verblijft, weet niet wat de gevolgen zijn voor haar A-status bij NOCNSF. „Ik weet niet beter dan dat ik in 2013 die A-status gewoon heb. Ik heb hem immers verdiend op het afgelopen WK. Maar het is mij niet bekend of er iets in de klei ne lettertjes staat waardoor ik mijn toelage ineens niet meer zou krij gen." De Vlissingse verwacht overigens dat in 2020 het kitesurfen alsnog olympisch wordt. Volgens haar geeft de tweespalt van zaterdag wel aan dat men er bijna klaar voor is. Michael Rasmussen en zijn advocaat Andre Brantjes op weg naar de rechts zaal in Arnhem. foto Jerry Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24