'Schandalig! Dit pikken we niet' 221 zeeland De Braakman Verhuiswagen eerder bij asielzoekerscentrum PvdA wil meer 'apps' voor verkeersknelpunten Symposium over diabetes in Voetbalmuseum dinsdag 13 november 2012 door Frank van Cooten GOES - Gezinnen met kinderen ver huizen al vanaf volgende maand van het asielzoekerscentrum in Goes naar een nieuwe locatie. De effecten van de definitieve slui ting van het asielzoekerscentrum in april volgend jaar zijn dus al vanaf volgende maand merkbaar. „De kinderen gaan naar een nieu we school Daarom is het prakti scher deze gezinnen al rond de kerstvakantie te verhuizen. Dan kunnen de kinderen na de kerstva kantie direct op de nieuwe school beginnen", zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Het COA kiest bewust voor een ge- feseerde uitstroom van bewoners. „We wachten hiermee niet tot op de laatste dag. De einddatum blijft nog steeds de officiële datum van sluiting maar we werken daar gelei delijk naar toe." Half september werd bekend ge maakt dat het asielzoekerscentrum in Goes dicht gaat. Landelijk wor den een kleine drieduizend op vangplaatsen geschrapt. Het gaat, behalve Goes, om de loca ties 's-Gravendeel, Almelo en Sint Annaparochie, die alle uiterlijk per april volgend jaar dicht gaan. Dat gebeurt omdat de bezetting af neemt door een dalende instroom van asielzoekers, een kortere ver blijfsduur in de opvang en daar mee een snellere uitstroom. Het semi-permanente asielzoekers centrum in Goes opende pas an derhalf jaar geleden. Er wonen zo'n 250 inwoners die de komen de maanden op een andere locatie worden ondergebracht Het COA had een huurovereenkomst van vijf jaar met de gemeente voor de locatie naast het terrein van de Sto omtrein Goes-Borsele. Deze over eenkomst loopt af in 2013 en is per halfjaar op te zeggen. MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis houdt morgen (woensdag 14 november, Wereld- diabetesdag) een symposium over diabetes in het Voetbalmuseum te Middelburg. Topsporter Bas van der Goor, oud-volleyballer, is te gast. Hij heeft zelf diabetes. De naam van het symposium is 'Diabetes in Beweging'. Bezoekers krijgen informatie aangereikt over de verschillende behandelmogelijk- heden. Als mensen veel bewegen is het zelfs mogeüjk om minder medicatie te gebruiken. Het spui ten van insuline kan daardoor steeds langer uitgesteld worden. Diabetesverpleegkundige Igna Becks vertelt tijdens het sympo sium over het 'Dreamteam' een groep diabetes-patiënten die sa men een fitnessprogramma volgen in het ziekenhuis. Opgeven voor het symposium kan via de diabetesverpleegkundige van het ADRZ of www.adrz.nl. Vakantie-eiland Braakman zit al maanden in zwaar weer. Bewoners en cam- pinggasten weten niet waar ze aan toe zijn. Het Brabantse bedrijf Oostap- pen zou het park willen overnemen, maar ook dat is nog lang niet zeker. Wanhoop en woede tekenen de gezichten van campinggasten die verblijven op Vakantie-eiland Braakman in Hoek. Ze zeggen to taal onwetend te zijn over de toekomst van het vakantiepark, waar de gasvoorraad bijna op is en elektriciteit en water wellicht worden afgesloten. „Schandalig dat we zo behandeld worden. Dit kan absoluut niet." door Romain van Damme Als elektriciteit en wa ter niet meer wor den geleverd, begin nen we onmiddellijk een rechtszaak. Want dit pikken we niet!" Terneuzenaar Tonnie Burggraaf is spreekbuis van verontruste eigena ren van vooral stacaravans die op het Vakantie-eiland Braakman in Hoek staan. Zij verkeren al geruim- te tijd in onzekerheid over de toe komst van het park en kregen on langs te horen dat elektriciteit en water binnen afzienbare tijd wor den afgesloten. „Maar nu nog niet", zegt een woordvoerster van de Zeeuwse energiemaatschappij Delta. „We zijn in overleg met De Braakman, want er is een beta lingsachterstand. Zolang er nog overleg is over betalingsregelingen, sluiten wij niet af" Inmiddels zijn veel gastanks die normaal gevuld worden door de firma Antargaz (Cuijk) leeg. Antar- gaz wil daar niets over zeggen. Vakantiepark-beheerder André Stadt wil ook niet veel vertellen. „Want ik weet ook niets. Echt. Al twee maanden ben ik bezig om in formatie in te winnen, maar ik krijg niemand van de grote bazen te pakken." Later zegt hij tijdens een verhitte discussie met boze bewoners: „Ik mócht jullie niets vertellen. In een brief heb ik alleen maar aangege ven dat het beter is om weg te gaan als straks alle nutsvoorzienin gen afgesloten zijn. En om de waardevolle spullen uit de cara vans en huisjes te halen. Maar als jullie hier toch willen komen en verblijven, mag dat. Of het verstan dig is, is iets anders. Ik kan de vei ligheid niet meer garanderen." Door menig campinggast wordt ge hoor gegeven aan de oproep de waardevolle spulletjes in te pak ken en voorlopig niet terug te ke ren op hetvakantie-eiland waar de veertien medewerkers ook niet weten waar ze nou aan toe zijn. „Dit is te gek voor woorden", zegt Jeffrey de Kok uit Sas van Gent. „Ik heb in Sas net mijn café ver kocht en verblijf hier met mijn vrouw die ziek is en verzorging no dig heeft. Met de bedoeling vanuit hier in alle rust een huis te zoe ken. Al twaalf jaar heb ik hier een stacaravan en ik laat me niet zo maar wegjagen. Dat wil ik nog wel eens zien." Op het Braakmanterrein regeert al dagen onzekerheid én woede. Ton nie Burggraaf: „Ieder bedrijf kan failliet gaan of in de problemen ko men. Niet leuk, maar ga dan in ie der geval fatsoenlijk om met je gas- MIDDELBURG - De Provinciale Sta tenfractie van de PvdA wil meer zogeheten apps instellen die ge bruikers van smarthones informe ren over problemen op de belang rijkste verkeersknooppunten in Zeeland. Komend voorjaar komt zo'n toe passing op de mobiele telefoon be schikbaar voor de Zeelandbrug. Bij stremmingen worden weggebrui kers gewaarschuwd, zodat ze tijdig een alternatieve route kunnen kie zen. Wanneer er nu iets gebeurt op de aanrijroute van de brug, staat het verkeer vaak muurvast. Daarbij ontstaan niet zelden ge vaarlijke situaties, omdat automo bilisten keren, bij gebrek aan infor matie over de aard en duur van de stremming. De PvdA juicht de introductie van de Zeelandbrug-app toe, maar vindt niet dat het daar bij moet blijven. De fractie wil van Gedepu teerde Staten weten of er ook ver gelijkbare initiatieven te verwach ten zijn voor andere verkeersknel punten. Om te beginnen met de Sluiskilbrug, geeft de coalitiepartij alvast als voorzet. De PvdA stelt zich voor dat de app ook laat zien wanneer de brug openstaat om scheepvaart door te laten. Wegge bruikers kunnen daar dan vroegtij dig rekening mee houden. Dat veel van onze ktanten enthousiast zijn over de kwaliteit van ons netwerk, betekent niet dat we stil kunnen zitten. Daarom investeren we elk jaar ruim een miljard euro in de uitbreiding en verbetering van ons netwerk, om diensten zoals snel internet met de hoogste kwaliteit te kunnen bieden. Of het nu gaat om de uitrol van het glasvezelnetwerk, de bouw van extra datacenters voor producten en diensten 'in the cloud' of een verdere optimalisering van ons mobiele netwerk. Hoe blijft u anders bij de tijd? Het netwerk dat geeft om Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22