Personeel Neckermann in onzekerheid over banen 20| zeeland Werkgeversservicepunt groot succes Overleg over toekomst van Varenscentrum i» Grenspalen dinsdag 13 november 2012 1 W Tiendpalen markeerden vroeger de belastingblokken van de landeigenaren. Op de paal staan een nummer, corresponderend met het betreffende tiendblok, de letters ZT (Zeeuwse Tienden) en een nummer dat aangeeft om welke paal het ging in het blok. door Henk Boot SINT JANSTEEN - Bij Necker- mann.com in Sint Jansteen en Ter- neuzen hebben 262 personeelsle den te horen gekregen dat ze 'po tentieel boventallig' zijn. Dat wil niet zeggen dat ze ook alle maal zonder werk geraken. Ze kun nen namelijk solliciteren naar 41 volletijdsfiincties bij het voormali ge postorderbedrijf. Daardoor zou het banenverlies tot 172 medewerkers (130 volletij dsba- ben) 'beperkt' kunnen blijven, zo als de directie eerder had aange kondigd. Niet uit te sluiten valt, zo vrezen personeelsleden, dat som mige medewerkers in hun nieuwe functie minder uren krijgen of aan de slag kunnen blijven in een lage re loongroep, omdat de 41 banen goeddeels parttime worden inge vuld. De bonden zijn niet blij met deze gang van zaken. „Want in fei te zitten er nu meer mensen in on zekerheid dan strikt genomen, noodzakelijk is", aldus Peter Rosen- daal van De Unie. Er blijven bij Neckermann een kleine 300 man werken, die met zijn allen 251 volletijdsbanen bezet ten. „Er is sprake van gelatenheid dat het zo loopt De financiële po sitie van Neckermann.com is zwak. Het heeft dringend een kapi taalsinjectie nodig, anders ziet het er voor de overblijvende perso neelsleden ook slecht uit. Sommi gen werken hun hele werkzame le ven bij het bedrijf Maar elders in de regio zijn de kansen op ander werk helaas klein", aldus Unie-be stuurder Rosendaal. Neckermann.com is in gesprek met een Nederlands bedrijf, dat de aandelen wil overnemen. Het voor malige postorderbedrijf kan het volgens directeur Kurt Staelens fi nancieel uiterlijk tot eind decem ber uitzingen. „Maar hoe eerder we een deal hebben, des te beter het is." Personeelsleden krijgen na ontslag, afhankelijk van de duur van hun dienstverband, enige tijd een aanvulling tot' honderd pro cent op hun ww-uitkering. door Nadia Berkelder GOES - Dit jaar heeft het Werkge versservicepunt Oosterscheldere- gio ruim 225 bijstandsgerechtigden aan een baan geholpen. Dat is meer dan was afgesproken. Het Werkgeversservicepunt Oos- terschelderegio is een instantie die werklozen vanuit de bijstand aan een baan probeert te helpen. Er is ook een Werkgeversservicepunt Zeeland, maar dat is bedoeld voor mensen met een WW-uitkering. In totaal zijn dit jaar ruim vijfhon derd mensen door de gemeenten aangemeld bij het servicepunt Daarvan hadden er in september dus 228 een baan gekregen, voor 205 mensen werd toen nog ge zocht, voor 77 mensen is besloten de zoektocht (tijdelijk) te staken. Vaak gaat het om mensen die al lang aan solliciteren zijn, zegt coör dinator Rozemarijne de Beatty. „Van mensen in de bijstand be staat vaak een negatief beeld, maar het zijn vaak gemotiveerde men sen die graag aan de slag willen. Ze hebben al zó veel brieven ge schreven zonder resultaat; wij kun nen dat kruiwagentje zijn waar door ze wel aan de slag komen." Het servicepunt bemiddelt men sen zoveel mogelijk naar regulier vast werk, zegt De Beatty. „We hebben ook wel werkervarings plaatsen, want soms is het nodig dat er even een tussenstap ge maakt wordt, maar we bieden mensen geen compleet coachings- traject aan. Het gaat om mensen die goed bemiddelbaar zijn." De mensen die aangemeld worden bij het servicepunt hebben vaak er varing als productiemedewerker of in licht administratief werk. „Mensen die - nu het crisis is - snel hun baan kwijt raken, het gaat vaak om laaggeschoold werk." Ze krijgen via het servicepunt een baan aangeboden die zo dicht mo gelijk bij hun ervaring ligt. „Maar dat is niet altijd mogelijk." Wim Roose (links) en Hans Bostelaar zijn druk bezig met de Tiendpaal. door Wout Bareman TERNEUZEN - Havenbedrijf Zeeland Seaports en de gemeente Terneu- zen gaan met het bestuur van het Varenscentrum praten over de toe komst Door bezuinigingen van met name de gemeente groeit het tekort van het centrum. Het havenbedrijf stelt zich nu nog coulant op, maar is niet van plan de komende jaren de dalende bij drage van de gemeente te compen seren. Vooral Christenunie en SGP maakten zich afgelopen week in de begrotingsvergadering sterk voor handhaving van de gemeente lijke subsidie van 40.000 euro per jaar. B en W willen die de komen de jaren halveren. CU en SGP we zen erop dat de derde haven van Nederland niet zonder een voor ziening als het Varenscentrum kan. Er stappen jaarlijks een kleine 3800 bezoekers binnen, vaak zee lieden die maanden van huis zijn en maar al te graag gebruikmaken van de voorzieningen. Het is ook een trefpunt van (oud-)binnen- vaartschippers. De gemeenteraad toonde z'n goede wil en steunde het voorstel van TOP/GB om de korting van 5000 euro per jaar te rug te brengen tot 2500 euro, zo dat het centrum er de komende ja ren maar 10.000 euro bij inschiet. Standaard doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20