Toegang 19 Dorpshuis Ritthem komt weer tot leven Amerikaanse kappersgoeroe geeft les in Middelburgse kapsalon Taxateurs openen samen nieuw pand Workshops voor mantelzorgers 'Kennisinstituut onontbeerlijk voor toekomst' dinsdag 13 november 2012 „Als iemand een volmacht of een levenstestament heeft gemaakt, zorg ik ervoor dat de aangewezen persoon toegang krijgt tot de kluis. Zo kunnen rekeningen betaald worden en is er toegang tot wachtwoorden en verzekeringspolissen." Marcel Oonk MIDDELBURG - De kappers van de Middelburgse salon Maison Chris tian hebben twee dagen lang les ge kregen van de Amerikaanse haar- stylist Jeff Reiisi. Hij leerde hen nieuwe technieken en leerde hen knippen met de speciale scharen die hij zelf ook gebruikt en op de markt heeft gebracht. „Dat zijn scharen met opzetstuk- ken. We kunnen met twee of zelfs drie scharen tegelijk knippen", ver telt Fazila, één van de vijf kapsters van Maison Christian. „Dankzij de technieken die hij ons heeft ge leerd, kunnen we mensen met heel fijn haar een kapsel met meer volume geven. En bij mensen met heel veel haar kunnen we ervoor zorgen dat het niet zo'n grote bos wordt", vertelde zij. Bovendien hebben de kapsters ge leerd te werken met een andere ke- ratine-behandeling die beschadigd haar herstelt Volgens Fazila is Maison Christian de eerste kapsalon in Nederland die les heeft gekregen van Reiisi, die in San Francisco woont en werkt. MIDDELBURG - Taxatie Groep Zee land, een fusie van drie taxateurs van onroerend goed, vestigt zich per donderdag 15 november in Middelburg. Het bedrijf opent een kantoorruimte aan de Nieuwstraat 36b. Het bedrijf is op 1 januari van dit jaar ontstaan door het samen gaan van Berend ten Hove Advi seur Onroerende Zaken, Hans Josiasse/Taxatie- en adviesbureau Geschiere-Josiasse en Ger Roovers/Taxatie- Adviesbureau G.N.A. Roovers. www.taxatiegroepzeeland.nl MIDDELBURG - Manteling, een orga nisatie die mantelzorgers onder steunt, houdt dinsdag 27 novem ber voor mantelzorgers een mid dag met workshops en een stads wandeling. De middag duurt van 13.30 tot 15.30 uur en is in en rond Porthos, St Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Roos Aerssens geeft lessen in creatief schrijven, Yvon ne van de Pool in speksteen-beeld jes maken en Ernst Norbert ver zorgt een stadswandeling. Aanmel den voor gratis deelname kan tot 19 november bij 0118-553530. MIDDELBURG Bromfiets gestolen uit voortuin woning In Middelburg is zondagavond laat een bromfiets gestolen. De twee- wieler stond in de voortuin van een woning aan de Vrijlandstraat. Volgens de politie moet de diefstal hebben plaatsgevonden tussen 22.00 uur 's avonds en 00.30 uur 's nachts. De gestolen bromfiets is van het merk Peugeot en van het type Vivacity. Het is een blauwe bromfiets met het kenteken 73-DXZ-1. VLISSINGEN Man met slok te veel op levert rijbewijs in Een 51-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van zondag op maan dag betrapt op het rijden onder in vloed. De automobilist werd rond half een in de Gasthuisstraat staande ge houden. Om de agenten een ver moeden hadden dat hij alcohol had genuttigd moest de man blazen. De blaastest wees uit dat hij drie maal de toegestande hoeveel alco hol had gedronken. De man moest zijn rijbewijs inleveren. OOSTKAPELLE Biologe verzorgt natuurspreekuur Biologe Betty Ras houdt woensdag 14 november bij Terra Maris in Oostkapelle het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat'. Dit gratis natuurspreekuur, in de ontvangst hal van Terra Maris, duurt van 13.30 en tot 15.30 uur. Bezoekers kunnen hun eigen na- tuurvondsten en waarnemingen voorleggen aan Ras. Het laten deter mineren van biologische objecten uit oude verzamelingen behoort ook tot de mogelijkheden. MIDDELBURG Boter maken op de kinderboerderij Kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg geeft woensdag een workshop boter maken. Wie dat wil, mag ook nog nepkoe Roos-Bel- la melken om daarmee een melk- certificaat te verdienen. Deelne mers mogen hun zelfgemaakte bo ter mee naar huis nemen. De kos ten zijn twee euro per deelnemer. De workshop duurt van 13.30 tot 15.00 uur en is bedoeld voor kinde ren van 6 tot 12 jaar. TERNEUZEN - Burgemeester jan Lo- nink van Terneuzen gaat zijn best doen om de kennis over de ar beidsmarkt, de demografische ont wikkelingen en de behoefte aan opleidingen in Zeeuws-Vlaande- ren te bundelen. Wat hem betreft komt er een soort kennisinstituut, waardoor beter kan worden geanti cipeerd op de specifieke ontwikke lingen in de regio. „Er is veel infor matie, maar die is te versnipperd en vaak niet regiospecifiek genoeg om er voor hier een bruikbare ana lyse mee te maken." Lonink denkt dat daarmee zowel het openbaar bestuur, als onderwijs en bedrijfs leven geholpen zijn. RITTHEM - Het bruist weer in het dorpshuis van Ritthem. Een paar maanden nadat Albert en Joke van der Meule het dorpshuis hebben overgenomen, vinden er weer re gelmatig activiteiten plaats. Dit weekend staan een concert en een kerstmarkt op het programma. Vooral de country- en western- avond was een hoogtepunt, vin den Albert en Joke van der Meule. „Mensen moesten buiten wachten om binnen te komen." Het dorps huis is inmiddels ook aangewezen als fietscafé. Zo weten ook toeris ten het dorpshuis nu te vinden. Op 16 november vindt er een con cert plaats van Nederlands groot ste accordeonorkest Concertina. Deze Zeeuwse accordeonvereni ging is in juni 1990 opgericht door de huidige dirigent Harry Schroe- vers. Concertina heeft inmiddels deelgenomen aan diverse festivals en concoursen. Het concert begint om 20.00 uur. De avond is om streeks 22.00 uur afgelopen. De en tree is gratis. Op 18 november is er een kleine kerstmarkt in het dorpshuis. Die wordt voor de eerste keer gehou den. De markt duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Ook is er een kerstcafé met glühwein en wafels, en zijn er stands van KIKA en voor een goed doel op Kreta. I- Grote Kade 40-42 Goes 1 ijj' lUD6 Tel: 0113-323484 a u Het lukt familieleden lang niet altijd profielen van sociale netwerken te verwijderen omdat ze de inlogcodes niet kennen. illustratie Felix Binicewicz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19