Alle wachtwoorden in een digitale kluis i8| zeeland Notaris Oonk 'Dakloze kan niet voldoen aan eisen' Mla Overeenstemming over perceel nieuw ziekenhuis Ondernemersplein Walcheren School Zierikzee dicht vanwege asbestvezels dinsdag 13 november 2012 door Emile Calon VUSSINGEN - Mark van Dorpen (48) is dakloos en krijgt van de So ciale Dienst Walcheren tot en met medio januari de tijd om werk en onderdak te regelen. Van Orionis, de werkmaatschappij van de Socia le Dienst, moet hij echter werken. Hij moet zich elke ochtend om 08.00 uur melden en werken met zaagmachines. Van Dorpen wil werken, zo verze kert hij. Hij snapt echter niet dat de ene instantie hem drie maan den de tijd geeft om zijn zaken op orde te krijgen. Terwijl de andere instantie vindt dat hij moet wer ken. Daar komt ook nog eens bij dat Orionis het niet accepteert dat hij later dan 08.00 uur aanwezig is. Te laat komen kan betekenen dat hij gekort wordt op zijn uitkering. Door de grote toeloop van daklo zen bij de daklozenopvang het Witte Huis in Vlissingen moet Van Dorpen al enkele weken bui ten slapen. Hij mag zich elke och tend om 07.30 uur melden bij het Witte Huis voor een ontbijt en om zich te verschonen. Eerder kan niet omdat de deur van die instel ling niet eerder open gaat. Daar door lukt het Van Dorpen niet om Laat nu uw huis binnen en/of buiten schilderen en maak kans op €2000,- retour. Vraag uw Winterschilder naar de voorwaarden. Schildersbedrijf P. Nieuwenhuijzen Klaproosstraat 5 4341 JW Arnemuiden Tel. 0118-601388 www.schildersbedrijfnieuwenhuijzen.nl Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Tel. 0118-591658 www.schiboo.com Schildersbedrijf Buitelaar - Pouwer Herculesweg 41 4338 PL Middelburg Tel. 0118-413611 www.buitelaar-pouwer.nl Schilders - Afwerkingsbedrijf van Iwaarden BV Ampèreweg 6 4338 PT Middelburg Tel. 0118-640400 www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl Je hebt op internet tegenwoordig zoveel accounts dat je zelf niet meer weet waar je je geregistreerd hebt en wat je wachtwoord was. Dat kan je nu bijhouden, in die digitale box." Mark van Dorpen bij een van de slaapzalen van het Witte Huis. „Alle bed den zijn bezet. Ik kan hier 's nachts niet terecht." foto Lex de Meester elke ochtend om 08.00 uur op zijn werk te zijn. Hij wijst er ook op dat het onverstandig is om men sen die 's nachts buiten slapen te laten werken met gevaarlijke ma chines. „Wie buiten verblijft slaapt slecht en is niet fit genoeg om zul ke machines te bedienen." Raadslid Trix de Roos (SP) vindt het zeer bizar wat er gaande is. Zij vindt dat Orionis zich wat soepe ler moet opstellen en vindt ook dat het werkbedrijf er niet verstan dig aan doet om mensen die de nacht buiten doorbrengen, te laten werken met gevaarlijke zaagmachi nes. Zij hoopt dat het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen in actie komt en dat dak- en thuislozen niet langer ge dwongen worden om werk te ver richten voor hun uitkering. Volgens het raadslid is Van Dor pen niet de enige dak- en thuislo ze die door de strenge regels van Orionis in de problemen komt „Het gaat in totaal om vier men sen die door die strenge regels in de knel komen." Van Dorpen heeft zich ziek gemeld maar moet vandaag, dinsdag, op gesprek ko men bij Orionis. Het bestuur van Orionis wilde maandag niet reageren. Bij Sauer Oonk Notarissen kunnen particulieren voor 200 euro vijfjaar lang een digitale kluis met een inhoud van 100 megabyte huren. „Niemand had toegang tot de e-mail van een overleden ondernemer. Daar is nu een veilige oplossing voor." door Emile Calon Op Facebook, Linkedln, Google+ en andere so ciale media staan nog tal van profielen van overleden mensen. Het lukt fami lieleden lang niet altijd die te ver wijderen omdat ze de inlogcodes niet kennen. Uit een onderzoek van uitvaartverzekeraar Nuvema blijkt dat 61 procent van de Neder landers wil dat zulke profielen di rect worden verwijderd na hun overlijden. Sauer Oonk Notarissen uit Vlis singen biedt klanten een digitale kluis aan waarin ze hun accounts kunnen opslaan. Maar ook docu menten en zelfs een videobood schap, aldus notaris Marcel Oonk. Die video kan na het overlijden op het Facebook-profiel geplaatst wor den. Klanten kunnen op elk moment inloggen om die gegevens aan te passen. Oonk: „Je hebt op internet tegenwoordig zoveel accounts dat je zelf niet meer weet waar je je ge registreerd hebt en wat je wacht woord was. Dat kan je nu bijhou den." Wie voor dit systeem kiest krijgt een digitale sleutel die toe gang geeft tot die kluis. De notaris krijgt een reservesleutel die hij na overlijden overdraagt aan de erfge namen. Dat notarissen nu ook een oplos sing bieden voor de digitale nala tenschap vindt Oonk logisch: „Wij adviseren mensen altijd wat ze kunnen regelen voor het geval dat ze komen te overlijden. Dat gaat veel verder dan alleen een akte. Mensen hebben tegenwoordig ook een digitaal bestaan." Ook bij leven is de kluis handig, al dus de notaris. Iedereen die een computer heeft, heeft ook docu menten en andere informatie digi taal. In een dergelijke kluis wordt alles centraal en veilig bewaard. Zo ontstaat overzicht en is informatie makkelijk terug te vinden. Belang rijk voordeel in vergelijking tot op slag in systemen als iCloud en Dropbox is dat de servers, aldus Oonk, in Nederland staan. „Eén in Twente en één in de Randstad." Oonk stond vorige week met de di gitale kluis op de netwerkbeurs Contacta in Goes. Volgens hem is er ook vanuit het bedrijfsleven be langstelling voor het systeem. „Een bedrijf kan het personeel een dergelijke digitale kluis aanbieden als service van de zaak." Maar ook kan zon kluis* dienen om jaarstukken, collectieve verze keringen en andere documenten in op te slaan. „Als iemand een vol macht of een levenstestament heeft gemaakt, zorg ik ervoor dat de aangewezen persoon toegang krijgt tot die kluis. Zo kunnen reke ningen betaald worden en is er toe gang tot wachtwoorden en verze keringspolissen." „Onlangs sprak ik met een onder nemer die tijdelijk het bedrijf van zijn broer over moest nemen. Nie mand wist welke zakelijke bankre keningen hij had. Niemand had toegang tot zijn e-mail. Daar is nu een veilige oplossing voor." tips: walcheren@pzc.nl De Amerikaanse kapper Jeff Reiisi gaf zondag en maandag les in nieu we kniptechnieken aan kappers van Maison Christian aan het Damplein in Middelburg. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en de gemeen te Middelburg zijn het zo goed als eens geworden over de verkoop van de grond voor de bouw van een nieuw ziekenhuis 'Vlissingen- Noord' nabij de Mortiere. Het gaat om een perceel tussen de autosnelweg A58 en de woonbou levard dat in de gemeente Vlissin gen ligt, maar eigendom is van de gemeente Middelburg. Volgens het ADRZ is er met de ge meente Middelburg zo goed als overeenstemming bereikt. Eind no vember praten vertegenwoordigers van de twee gemeenten en het zie kenhuis verder. Om de bouw van het ziekenhuis mogelijk te maken moet de ge meente Vlissingen de bestemming van de grond wijzigen van 'agra risch' naar 'maatschappelijk - me disch centrum'. Afgelopen zomer is het zogeheten 'voorontwerp be stemmingsplan ADRZ-Vlissingen- Noord ter inzage gelegd. Tot eind juli kon daarop gereageerd wor den. De gemeente Vlissingen werkt nu aan de definitieve be stemmingsplanwijziging. Naar ver wachting wordt dat op 20 decem ber door de Vlissingse gemeente raad behandeld. ZIERIKZEE - De J.L. de Jongeschool in Zierikzee heeft de deuren geslo ten nadat uit onderzoek is geble ken dat in één van de werkruimtes van de school sprake is van een te hoge concentratie aan asbestvezels in de lucht. Het gaat om onderzoek dat vrijdag en zaterdag is uitgevoerd nadat bleek dat er mogelijk sprake was van besmetting. Woensdag wor den de lessen aan 't Vrije hervat. Tot die tijd wordt gewerkt aan het hermetisch scheiden van het 'be smette' deel van de school met de rest van het gebouw. Leerlingen krijgen vandaag een sportdag als al ternatief programma aangeboden €2000)- RET0UR!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18