Pas in april besluit alternatief theater WALCHEREN Luka en Amber spuiten graffiti in tunneltje Nieuw ontvangstbord wijst toerist Verdachte moord almanak weg naar binnenstad Vlissingen zit langer vast Giis DINSDAG 13 november 2012 17 PZC Alle wachtwoorden in een De tiendpaal staat er weer digitale kluis 18 en 19 pront bij 20 en 21 Schouwburgplan onderdeel groot pakket bezuinigingen in Middelburg door Theo Giele MIDDELBURG - Het oude plan voor een theater in het Molenwaterpark in Middelburg lijkt van de baan. Maar de vraag 'hoe nu verder?' zal pas in april volgend jaar worden beantwoord. Schrappen van het nieuwbouw- plan is opgenomen in de 'kaders', zeg maar de grote lijnen van de be zuinigingen, waarmee de gemeen teraad maandag instemde. In het oorspronkelijke voorstel stond dat in plaats van nieuw bouw de oude schouwburg zou worden verbouwd. Vorige week werd duidelijk dat de Middelburg se gemeenteraad meer alternatie ven wilde zien en niet voetstoots akkoord ging met een verbouwing van de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Daarom was de passa ge over de verbouwing al voor aan vang van de raadsvergadering ge schrapt door het college van burge meester en wethouders. Wat als 'kader in het voorstel overbleef was, dat een alternatief minstens 900.000 euro per jaar goedkoper moet zijn dan het oorspronkelijke plan van het Molenwaterparkthea- ter. Dat plan was begroot op 2,7 miljoen euro op jaarbasis. De gemeente Middelburg gaat 5,8 miljoen euro extra bezuinigen. Het hele pakket aan maatregelen wordt de komende maanden uitge werkt. In april stelt de gemeente raad, na de nodige inspraak door burgers en instellingen, de concre te bezuinigingsmaatregelen vast. En dat geldt ook voor het theater. Tot die interpretatie besloot het presidium, een overleg van de frac tievoorzitters van de politieke par tijen vorige week donderdag al. De raad sprak maandag ook over het Walplein, gelegen tussen de Lange Delft en de Nieuwe Burg. Sinds het plein is opgeknapt mo gen er alleen vergunninghouders staan. Het college van B en W stel de voor om ook anderen daar te gen betaling te laten parkeren. GroenLinks en DuurzaamRood wilden dit voorstel van tafel heb ben omdat het in strijd is met het streven naar een autoluwe binnen stad. Wethouder Chris Simons zei dat het invoeren van betaald parkeren 50.000 euro per jaar oplevert. Hij ontraadde daarom de raad af te zien van het betaald parkeren op het Walplein. Het voorstel van DuurzaamRood en GroenLinks werd desondanks met 19 tegen 10 stemmen aangenomen. Alleen WD, SGP en LPM stemden tegen. Welzijn Middelburg en De Palmenhof. Zo is het idee ontstaan het opknappen van het tun neltje in handen te geven van leerlingen van groep 7 en 8. foto Lex de Meester SINT LAURENS - De leerlingen Luka Joos en Noordweg in Sint Laurens. Ze kregen hulp vaker aangegeven dat het tunneltje eens Amber Boone van basisschool De Palmenhof van wethouder Johan Aalberts en graffiti-ar- moest worden opgeknapt. Nadat de tunnel mochten maandag beginnen met het opfleu- tiest Nick Lubbersen. Tijdens besprekingen door Rijkswaterstaat was overgedragen, is de ren van de voetgangerstunnel onder de met de dorpsvereniging Sint Laurens was al gemeente in overleg gegaan met Stichting ssssif»asosssw!Zsssssw^2Sss^^j^^^^xosiSizsasïB!5szswas^fsx>isssssm-isciss£ssszsss6se^sswisix wvxossiss^sBsee&esas^sssazxxsziwesseaases s&isz&sssttsase&wzsessBssBxx&eagsasBZttivxaz;: VLISSINGEN - Bezoekers van Vlissin gen die met de trein of het fiets- voetveer naar de stad komen of bij het station parkeren, kunnen van af donderdag op een nieuw bord zien hoe ze in de binnenstad kun nen komen. Wethouder Rob van Dooren (LPV, toerisme en recreatie) ont hult dan op het Stationsplein een toeristisch ontvangstbord met rou tes voor voetgangers en fietsers. Maar in Vlissingen zijn veel meer en bijzondere manieren om naar het centrum te gaan. Op het bord staan ook de opstapplaatsen van de zonnetrein, de watertaxi en de (gewone) stadsbus. Op het ont vangstbord staat ook toeristische informatie over markante en histo risch belangrijke gebouwen die in de binnenstad te vinden zijn. WESTDORPE - De nu 42-jarige man uit Sas van Gent, die wordt ver dacht van betrokkenheid bij de moord op de 30-jarige Michaël ten Napel in Westdorpe zit zeker nog tot eind van deze maand vast. Dat heeft de Raadkamer van de recht bank in Middelburg besloten. Ten Napel werd op 4 juli vermoord ge vonden in een poldersloot aan de Kapittelstraat in Westdorpe. Dolgelukkig waren ze in dat Goese huis met Gijs. Nu was hij nog een klein konijn, maar binnen eeri paar maanden zou hij (letterlijk) uit groeien tot een joekel van een beest. Formaat teckel. Met de reputatie van konijnen in het achterhoofd leek het de vrouw des huizes wel een goed idee om Gijs te ontdoen van zijn mannelijkheid. Tip? redactie@pzc.nl Daarvoor moest de blauwgrijze haarbal een dagje naar de dieren arts. Na een paar uurtjes belde de dierenarts. Ja mevrouw, verzin maar een andere naam voor Gijs, want Gijs is helemaal geen Gijs." Pardon? „Gijs is een vrouwtje." Zo werd Gijs gered van een onnodige operatie. En for the record: Gijs heet nog steeds Gijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17