Ontspoord op de goede weg 13 Popronde strijkt neer in Middelburg agenda dinsdag 13 november 2012 vixeBaesssfaaxiexfxmxxessoxgimessssxssixsae^x&ïassssfstfxaw^ Vlissingse cabaretier StefFen Brinkhaus maakt zich op voor halve finale Cameretten Steffen Brinkhaus (23) uit Vlissin- gen is met zijn programma Ont spoord geselecteerd voor de hal ve finale van cabaretfestival Ca meretten in Rotterdam. Vrijdag brengt hij met drie 'concurren ten' een try-outvoorstelling in het Minitheater in Middelburg. door Aio Pankow Eigenlijk is hij er niet op uit per se in de belangstelling te staan, maar als het werkt, wordt het wel een soort verslaving. Aldus constateert StefFen Brinkhaus. Hij besloot ruim drie jaar geleden eens uit te proberen hoe het is in z'n eentje op de speelvloer te staan. Bij to neelspelen binnen een groep ben je altijd mede afhankelijk van an deren. „Enne... eh.., niet om hoog hartig te doen hoor, maar dat vind ik gewoon niet altijd even leuk", erkent hij wat schuchter. Brinkhaus ging dus solo en noem de zijn optreden tijdens het Zeeuws Eenakterfestival in 2009 dan ook Stffn Solo. Dan moest hij natuurlijk wel met iets goeds ko men. Maar tekst schrijven viel ver dorie helemaal niet mee. „Ik had een heleboel dingen in mijn hoofd, maar om het op papier te zetten... Wat wil ik nou eigenlijk vertellen? Daar worstelde ik dan mee. Gelukkig heeft Ans Schilders me geholpen. Zij heeft in overleg met mij toen de tekst geschreven en me ook gecoacht." Voor zijn performance oogstte hij al vaker lof. „Maar je bent geen echte cabaretier als je niet je eigen teksten schijft", luidt zijn stand punt en dus gaf hij zichzelf een schop. „Dat is af en toe hard nodig hoor, want ik ben gewoon een beetje lui", zegt hij met een veront schuldigend lachje, maar meteen veert hij ook op met de constate ring dat 2012 nu best een belang rijk jaar voor hem aan het worden is. 'Een belofte voor de toekomst', noemde de jury bij het Zeeuws Eenakterfestival hem dit jaar. Steffen Brinkhaus: „Je bent geen echte cabaretier als je niet je eigen tek sten schijft." foto Erik Richters Daar bracht hij een eerste korte versie van Ontspoord, het program ma waarmee nu in de halve finale van Cameretten staat. De (uitver grote) hartenkreet in Ontspoord ligt dicht bij hemzelf Hij manifes teert zich als de jonge student die overstelpt raakt door de stortvloed aan informatie die dagelijks over hem heen komt: telefoon, twitter, facebook, mails en altijd en overal reclameboodschappen. En vooral die laatste blijven in zijn geheugen hangen. Maar wat moet hij met al die informatie? Wat moet jij met de wetenschap dat in Druten en Assen de nieuwste vestigingen van de Jumbo staan? Maar ook de bi zarre manier van communiceren tussen mensen op straat. 'Hai, hoe gaat het?', 'Goed!', 'Of wil je echt horen hoe het me gaat? Dan moet je even blijven staan'. Kortom: hij put zijn inspiratie uit dagelijkse dingen, verwoordt zijn gedachten en ervaringen met veel humor, maar hoopt tevens zijn publiek te raken en te prikkelen. „Ik heb bewust gekozen voor deel name aan Cameretten. Het Leids Cabaretfestival is bijvoorbeeld meer op kleinkunst gericht. En zin gen? Ik zou het wel kunnen, maar liedjes passen gewoon niet zo bij me", zegt Brinkhaus. Uit de 65 inzendingen werd hij met zeventien anderen geselec teerd om verder te gaan in de race en inmiddels behoort hij tot de ne gen halve finalisten die het van 21 t/m 23 november in het Oude Luxor in Rotterdam tegen elkaar opnemen. Drie van hen staan za terdag 24 november in de finale in het Nieuwe Luxor. Natuurlijk wil hij winnen, maar een finaleplek zou hij al geweldig vinden. Die biedt hem immers de mogelijkheid tot eind mei een theatertoertje door Nederland te maken, want natuurlijk: hij zou er best zijn beroep van willen ma ken. Na zijn mbo Sociaal-Cultureel Werk, overwoog Brinkhaus een hbo-lerarenopleiding, maar voorlo pig werkt hij in de horeca in Vlis- singen en zet hij alles in op Came retten. Hij heeft Ontspoord uitge breid tot een optreden van circa- een half uur. Vanuit de festivalor ganisatie kreeg hij coaching van onder anderen Paul Vermolen en Ronald Goedemondt. Voorafgaand aan de halve finale moeten er 'vlieguren' worden ge maakt. Dat doet hij door middel van try-outvoorstellingen met drie van de andere kanshebbers: Tom Lash, Martijn Hillenius en Farbod Frappant. Zij traden al op in Gorin- chem, Maastricht en vrijdag dus in Middelburg. Vrijdag 16 november, Minitheater, Mid delburg, 20.00 uur. MIDDELBURG - Popronde 2012 biedt donderdag zestien bands verdeeld over dertien podia in de binnen stad van Middelburg. Het is de vijf de keer dat het rondreizende festi val ook in Zeeland neerstrijkt. Het doel van de Popronde is opko mende bands podiumervaring te laten opdoen buiten hun eigen re gio. In het verleden hebben onder anderen Racoon, Go Back To The Zoo, Marike Jager en De Staat er aan meegedaan, voordat ze lande lijk doorbraken. Tussen de popacts die donderdag Middelburg aandoen zijn, behalve aankomend talent, ook bands die zich reeds landelijk in de kijker ge speeld. Onder hen de hardrockfor- matie John Coffey, singer-songwri ter Dotan (dit jaar op het Zeeland Nazomerfestival) en Major Tom. De Popronde begint al 's middags met optredens van meidengroep Dakota in de Zeeuwse Bibliotheek en Bernard Gepken in De Drvk- Hardrockband John Coffey treedt op in Bar American. kery. Aan het eind van de avond is er een afterparty in De Spot. Opvallend nieuw podium is dit jaar Cinema Middelburg, waar de psychedelische newwaveband Mi neral Beings optreedt. Op het bio scoopscherm worden speciaal voor de muziek gemaakte beelden vertoond. Alle optredens zijn gratis toeganke lijk. De podia betalen zelf het over grote deel van de kosten. Daar naast heeft de gemeente Middel burg, tegen de heersende trend op cultuurgebied in, subsidie toege zegd. PROGRAMMA (do. 15 november) Middag 15.30, Zeeuwse Bibliotheek: Dakota 16.30, De Drvkkery: Bernard Gepken Avond 19.30, Honeypie: Dotan 20.00, Ko D'oooooooor: April 20.30, Cinema Middelburg: Mineral Beings 21.00, 't Schuttershof: Major Tom 21.00, Bar American: The Jacks 21.30, Seventy Seven: Kids With Guns 21.30, Brooklyn: MADI 22.00, Kaffee't Hof: Convoi Exeptional 22.00, Cafe Dinges: Kayser Karei 22.00, Cafe de Geere: Vine-Yard 22.30, Bar American: John Coffey 22.30, Seventy Seven: The Appeljacks 22.30, 't Schuttershof: Coppersky Afterparty 23.00, De Spot: Cirque Valentin Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Hulst Lezing sociologe en emeritus hoogle raar emancipatievraagstukken Iteke Wee- da rond het thema 'Liefde, vriendschap en levensloop'. Bibliotheek, 19.30 uur Vlissingen Film by the Sea vertoont Gouden Kalf- winnaar 'Het meisje en de dood'. Regis seur Jos Stelling is aanwezig. CineCity, 19.30 uur Zierikzee Schrïjversontmoeting met als gast Ar thur Japin. Podium De Weverij, 19.30 uur. KLOETINGE Subsidie van €40.000 voor biografie Warren Het Nederlands Letterenfonds ver leent een subsidie aan Mario Mole- graaf voor het schrijven van een biografie over de Zeeuwse auteur Hans Warren (1921-2001). Het gaat om een bedrag van 40.000 euro. De provincie Zeeland wees eerder een subsidieverzoek af. De planning is dat het boek in het najaar van 2014 verschijnt Het ar chiefwerk heeft Molegraaf, die van af 1978 Warrens partner was, al voor een groot deel achter de rug. VEERE Boek 'Geheimen van De Witte Berg' gereed Bij Uitgeverij Den Boer-de Ruiter is Geheimen van De Witte Berg ver schenen. Het boek, een verhaal voor kinderen, is geschreven door Peter van Wuyckhuyse uit Veere. Plaatsgenote Jozien Vercouteren verzorgde de bijzondere illustra ties. Meer informatie over Geheimen van De Witte Berg is te vinden op geheï- men-van-de-witte-berg.weebly. com. Daar is het boek ook te hestel len. VLISSINGEN Guimar in strijd om optreden GelreDome De 16-jarige Vlissingse zanger Gui mar maakt kans op een optreden tijdens het Mega Piraten Slot Fes tijn, zaterdag 15 december in het GelreDome in Arnhem. Hij neemt dinsdag 20 november deel aan de battles op www.sterren.nl. Het pu bliek bepaalt de winnaar. Er zijn in totaal 24 kandidaten. Zes ervan mo gen optreden in het GelreDome. Begin volgend jaar verschijnt het debuutalbum van Guimar. De cd is geproduceerd door Emile Hart kamp en Norus Padidar. Vooruitlo pend op het album komt nog dit jaar de single C'est la vie uit. HEINKENSZAND Theaterconcert in De Stenge afgelast De Culturele Raad Borsele heeft het theaterconcert Reminiscencije van EtnoSaraj moeten annuleren. De groep zou komende donderdag optreden optreden in De Stenge in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13