wij zijn van u Hoogste baas BBC moet gaan buitenland 19 FEESTDAGEN CIA-directeur Petraeus weg door ontrouw of toch weer de FBI? VOORDEELWEEK maandag 12 november 2012 een massa volgers op Twitter. Rossi is lid van de Katholieke Cha rismatische Beweging die de kerk wil vernieuwen. Essentieel voor de Braziliaan is een andere benade ring van gelovigen: met moderne programma's, dynamische optre dens, sociale media. Het maakt niet uit hoe, als ze maar komen. Dat het aanslaat, blijkt wel uit de opkomsten: Rossi trekt op speciale bijeenkomsten soms meer dan een half miljoen mensen. Bij het bezoek van paus Benedic- tus XVI, in 2007, mocht hij ander half miljoen landgenoten op een openluchtmis vermaken met zijn 'optreden'. De hoge heren hadden hem wel heel vroeg in het pro- gramma.gezet om niet af te doen aan de verschijning (veel later) van de kerkvorst zelf. Hoewel velen de broodnodige ver nieuwing die Rossi belichaamt ver welkomen, hebben hij en zijn me destanders nog een lange weg te gaan. De aanhangers van de geves tigde orde nemen vaak nog een kri tische houding aan. Onder hen de aartsbisschop van Sao Paolo, Odi- lo Scherer. „Priesters zijn geen en tertainers", liet hij ooit weten. „Een mis mag geen show wor den." Toch is Marcelo Rossi het be langrijkste wapen van de kerk in de strijd om te overleven. Uit volle borst (uiterst links) wordt met Marcelo Rossi meegzongen. foto AP Padre Rossi moedigt zijn toehoor ders aan na een van de eerste missen in zijn nieuwe Moeder van God-kerk in Sao Paolo. foto AP Een cd met verzameld werk (links) van de populairste priester van Brazilië. Moeder van God-kerk In de nieuwe Moeder van God- kerk in Sao Paolo kunnen 5000 mensen zitten. Er zijn 15.000 staan plaatsen. Onoverdekt is er nog eens ruimte voor 80.000 gelovigen, zij kunnen de dienst volgen op grote tv-scher- men. Priester Marcelo Rossi heeft zelf bij gedragen aan de kerk met royal ty's van zijn cd's. Bij de kerk staat een kruisbeeld met een hoogte van tweeënveertig meter. Politicus onschuldig in pedofilieschandaal BBC-directeur-generaal George Entwistle heeft zaterdag ontslag genomen wegens een valse be schuldiging in het gezaghebben de programma Newsnight. Dat was al in opspraak vanwege de van kindermisbruik beschuldig de BBC-ster Jimmy Savile. LONDEN - Het schandaal rond kin dermisbruik door de Engelse tele- visieheld Jimmy Savile en mogelij ke betrokkenheid van politici bij misbruik in een kindertehuis in Wales heeft zaterdag de kop gekost aan de hoogste baas van de BBC, George Entwistle. Zijn positie werd onhoudbaar na dat het vaak onderscheiden journa listieke vlaggenschip van de Britse omroep, het actualiteitenprogram ma Newsnight, wederom ernstig te kort schoot. Als gevolg van een tweet die de uitzending moest pro moten kwam de voormalige pen ningmeester van de Conservatieve Partij, Lord Alistair McAlpine, in het verdachtenbankje. Ook hij zou zich aan kinderen hebben vergre pen. Een slachtoffer van meerdere vergrijpen meende tenminste dat het ook om McAlpine ging. Het te levisieprogramma identificeerde de politicus niet, maar zijn naam circuleerde op internet. De Britse regering gelastte vorige week een nieuw onderzoek naar pedofilie in de jaren '70 en '80 in kinderhuizen in Noord-Wales. Slachtoffers voelen zich nu tekort gedaan. Zij hebben geen vrede met een onderzoek uit 2000 van een voormalige rechter van het hooggerechtshof, Sir Ronald Wa- terhousë. Hij constateerde grote misstanden in de tehuizen, maar zag geen bewijzen voor geruchten over een pedofielennetwerk waar in ook politici actief zouden zijn. Newsnight interviewde een van die Welshe slachtoffers en zond dat uit op 2 november. Nadat Lord McAlpine op internet als een da der was neergezet, zocht hij vrij dag zelf de publiciteit om de aantij gingen krachtig te ontkennen. Zijn aanklager gaf toe zich te hebben vergist en trok zijn beweringen in. Het zou niet om McAlpine gaan, maar om een andere Conservatie ve politicus, wiens naam circuleert in de schandaalpers. Er was al kritiek op Newsnight om dat men een kritisch programma over de duistere kanten van Jim my Savile op de plank had gelegd. Waarschijnlijk uit vrees voor nega tieve publiciteit rond de vorig jaar overleden tv-ster. Het BBC-icoon uit de jaren "60 tot '80 zou zich destijds hebben vergrepen aan zo'n 300 schoolmeisjes. In deze zaak is gisteren opnieuw iemand opgepakt. Het zou gaanom de 75-jarige Wilfred De'ath, de produ cer van een radioshow van Savile. Bij de BBC is een radicale schoon maak nodig, zei voorzitter Chris Patten van de BBC Trust gisteren. De Trust is bestuursorgaan van de de Britse publieke omroep. Patten achtte 'structurele veranderingen' noodzakelijk. De BBC was'al een groot intern onderzoek gestart. zie onze website:buitenland Entwistle: BBC vol getalenteerde en integere mensen door Mark van Assen NIJMEGEN - Ze zullen stiekem best een beetje gegniffeld hebben bij de FBI. Ben je bezig met een alle daagse afluisteroperatie, stuit je zo maar op CIA-directeur David Pe traeus, die vreemdgaat met zijn biografe Paula Broadwell. Dat moet je natuurlijk melden, want een chantabele inlichtingen chef is een groot gevaar voor de na tionale veiligheid. Maar in het licht van de eeuwige rivaliteit tus sen de grote binnenlandse (FBI) en buitenlandse (CIA) veiligheids diensten van de VS is dit een mooi cadeautje voor de Feds. Officieel is er helemaal niks aan de hand tussen de beide agencies. Het zijn de grootste vrienden, de sa menwerking verloopt buitenge woon soepel en kritiek op eikaars werkwijze, nee joh, ben je gek. Helaas is er niemand die dit ge looft. Toen de CIA in 1947 werd opgericht omdat eigenlijk nie mand wist wat er in de rest van de wereld gebeurde, verslikte FBI-di- recteur J. Edgar Hoover zich in zijn dagelijkse lunch in het Mayflo wer Hotel in Washington. Nóg een inlichtingendienst? Dat was toch zijn werk? In de jaren die volgden, probeer den beide diensten hun werkter rein uit te breiden ten koste van dat van de concurrent. Dat leverde een groot aantal gênante momen ten op, met als tragisch dieptepunt de aanvallen op New York en Was hington van 11 september 2001. Toen de ergste schrik voorbij was, alle 2977 doden waren geteld en er oorlogen waren begonnen tegen Irak en Afghanistan, bleek dat de CIA informatie had achtergehou den waarmee de FBI de aanslagen mogelijk had kunnen voorkomen. Er ging daarna een grote bezem door beide organisaties, met als doel ze beter te laten samenwer ken. Dat is deels gelukt, maar deels ook niet. Onder het bewind van George W. Bush konden we een ambtenaar nog horen verzuchten dat 'we hopen dat er een manier wordt gevonden om de diensten meer het land te laten beschermen in plaats van zichzelf. Petraeus (zoon van een Friese va der) is inmiddels afgetreden, on der het aanbieden van excuses aan zijn land, de CIA en zijn vrouw. De eerste geruchten over een op zetje van de FBI doen alweer de ronde. De CIA was al in zwaar weer geraakt door het gehannes rond de dood van de Amerikaanse ambassadeur in Libië, eerder dit najaar. Het vertrek van zijn direc teur maakt de ellende compleet. \mmm .Zfvë--' - <ws Boek vóór 19 november een Kerst- en/of Oud Nieuwreis en ontvang tot 25 korting p.p.!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9