op koers in eredivisie SAR tussen hoop en vrees 381 sport Savok deelt de lakens uit tegen Mikro Electro Dl*iebailderS bllJVd! Eversdijk oppermachtig in ATB Wolphaartsdijk De Booij en De Booy stelen de show in Axel maandag 12 november 2012 Zeges voor Dallinga/Frans Bevers en Martens Cleaning door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok handhaafden zich in de eer ste klasse door een 3-1-zege op de derde plaats. De Sterre won met 4-0 bij Sic Pugno. Voorwaarts en IJVC leden een 3-1-nederlaag. De mannen van Voorwaarts (3-1) en De Sterre (4-0) verloren eveneens. Savok-Mikro Electro/Roosen- daal 3 3-1 (25-19, 25-9, 22-25,14-25): De Sasse formatie deelde in de eer ste twee sets de lakens uit, maar in casseerde in het derde bedrijf een onnodige nederlaag. Wellicht dat het verloop van de tweede set daaraan debet was. Lieke Vergeer serveerde daarin naar een ïo-o-voorsprong, Savok liep uit naar 19-1 en won met veel over macht. In de laatste set werkte het verlies in de derde set heel even door. Nadat een 6-5-achterstand was opgehaald, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Sic Pugno-De Sterre 0-4 (20-25, 15-25, 21-25,10-25): Voor de derde keer dit seizoen een bonuspunt voor De Sterre, dat geen moment in de problemen kwam. De Zeeuws-Wamingen bestookten de thuisploeg met een lastige opslag en profiteerden van een hoge fou- tenlast aan Brabantse kant. Dege lijk en collectief sterk spelend wik kelde De Sterre in elke set af naar een ruime zege. Ardito-Voorwaarts 3-1 (21-25, 25-19, 25-11, 25-23): Voorwaarts had uitzicht op een vijfde set, maar legde het af tegen een over schot aan ervaring. De Axelaars be gonnen sterk en wikkelden in de eerste set in de slotfase af naar door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK - Matthijs Evers- dijk heeft zich inmiddels als moun- tainbiker bij de beloften opge werkt tot nationale subtopper. Die status maakte hij waar in de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. De renner uit Wilhelmina- dorp won zaterdag in Wolphaarts- dijk op één been. Eversdijk nam meteen de leiding en reed Danny Sleeckx, winnaar van de eerste twee wedstrijden, op AXEL - Met fraai uitgevoerde proe ven stalen de amazones Zoe de Booij en Anneke de Booy zaterdag de show in de dressuurwedstrijd van RSV Axel. In de klasse L2 schreven zij ook ieder een rubriek op hun naam. Zoe de Booij lijkt zonder proble men over te stappen van de po ny's naar de paarden. De ponyin ternational uit Axel behaalde met de imposante en door zijn fraaie basisgangen opvallende schimmel- ruin Ziezo in de warmloopronde winst. Daarna stokte de midden- aanval en was Voorwaarts aan de zijkanten niet in staat om druk uit te oefenen. Ardito profiteerde daar van, kwam op voorsprong en trok ook de vierde set ten koste van een hardwerkend Voorwaarts naar zich toe. Atak'55-YVC 3-1 (25-15, 23-25, 25-23, 25-15): YVC was dicht bij een stunt tegen de nummer twee van de rangschikking. De thuis ploeg werkte na verlies in de twee de set in de slotfase van het derde bedrijf een achterstand weg. „We gingen er naar toe met het idee om ons niet weg te laten spelen", zei Meijke van der Plas. „Maar we hadden eigenlijk misschien wel twee punten moeten pakken." Next Volley/Dordrecht 3-Voor- waarts 3-1 (25-21, 25-12, 17-25, 25-18): In een rechtstreekse con frontatie met de nummer drie haalden de op de vierde plaats ge rangschikte mannen van Voor waarts geen moment hun eigen ni veau. Voorwaarts trof een tegen stander die vooral degelijk speelde. De derde set leidde hard werkend verrassend tot winst. „We hebben een punt gepakt in een wedstrijd waarin alles tegen zat", zei coach Misja Acke. Udenhout-De Sterre 4-0 (25-23, 25-16, 25-17, 25-20): De Sterre legde de koploper het vuur na aan de schenen, maar keerde slechts met complimenten voor het goede spel huiswaarts. Udenhout, dat in de voorgaande duels geen enkele set verloor, kroop in de eerste set door het oog van de naald. Daarna speelde de thuisploeg een gewon nen wedstrijd. achterstand. Ditmaal viel de Belg de tweede plaats ten deel. Sleeckx had lange tijd af te rekenen met Pim van de Swaluw uit Kwaden- damme. Die moest afhaken en ein digde als derde. Lindy van Anrooy uit Kapelle reed bij de vrouwen één grote ereronde door de Schelp- hoek bij Wolphaartsdijk. Iedere ronde reed zij een halve minuut verder weg bij de concurrentie, van wie Anneke Kemp uit Vlissin- gen en Marjolein Gernler uit Kat- tendijke tweede en derde werden. met zeventig procent de zege. De combinatie bleef Anneke de Booy uit Lamswaarde met de ruin Or- viel twee procent voor. Anneke de Booy, die sinds het begin van het indoorseizoen aan een indrukwek kende opmars bezig is, nam in de herkansing revanche. Zij liep met de mooi voorwaarts en sterk galop perende Einstein-zoon met zeven tig procent naar een nipte zege. Zoe de Booij eindigde met de Gri- baldi-nakomeling als tweede (69,99 procent). De Zeeuwse biljartteams blijven het goed doen in de eredivisie driebanden. Zowel Dallinga/Frans Bevers als Mar tens Cleaning pakt de overwin ning. Lands Welvaren/Iets An ders verliest met 6-2 van Dek ker Keukens. door joop van den Oudenhoven AMSTERDAM - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers behaalden in de eredivisie een zwaarbevoch ten zege op Van de Broek Biljarts/Hanbat: 6-2. Martens Cleaning rolde Post Luchtkanalen op in Rosmalen met 1-7. Lands Welvaren/Iets Anders kreeg in Utrecht met 6-2 klop van Dekker Keukens. Dat Dallinga/Frans Bevers het las tig zou krijgen in BC Osdorp was vooraf al bekend. Met tegenstan ders als de Fransman Jeremy Bury en de Koreaan Inwon Kang was de ploeg niet op voorhand zeker van de overwinningen. Het gevaar bleek echter uit geheel andere hoek te komen. Voor de pauze al had Glenn Hofman het knap lastig MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden leden in de eer ste divisie wederom een neder laag. Tegen Herwaarden werd het 2-8. Bij de gasten uit Veghel bleken Vincent del Priore en Pascal van Gemert niet te kloppen. Jan-Henk Bomhof klopte de vorig seizoen nog voor Arnemuiden uitkomen de Frank Boute. Ook het dubbel werd door de mannen van Arne muiden binnengehaald. Mare Hac- kenberg en Riny Kasse konden niet tot een individuele overwin ning komen. In de tweede divisie trad SAR/Neckermann.com aan tegen aanstaand kampioen Tempo Team. Zonder de kersverse vader Dennis Verdurmen gingen de Kloosterzandenaren met 2-8 on deruit In Amsterdam kon alleen Simone de Klerk tot twee zeges ko men. Ze versloeg John Uijleman LUXEMBURG Goud Walhout in Luxemburg Judoka Chantal Walhout heeft za terdag goud gewonnen tijdens de open Luxemburgse kampioen schappen. Ze deed dat in de klasse +63 kilo onder zeventien jaar. De pas veertienjarige Walhout, die uit Sint-Annaland afkomstig is en traint bij Judo Goes, won in de fina le van de Belgische Isabeau Vander- haeghe. Ze won met een golden score. Clubgenote Denise de Korte werd derde in de klasse -63 kilo onder ze ventien jaar. tegen Dick van Uum. Toch kon hij de winst nog net binnenhalen- met: 44-50. Op de andere tafel on dervond Jean Paul de Bruijn de kracht van Frans van Schaik, die volgens teamcaptain Jan Kikken zo langzamerhand een angstgeg- ner is voor Frans Bevers. Vorig sei zoen dwong Van Schaik Peter de Backer een gelijkspel af waardoor de Amsterdammers de winst mee namen uit Sluiskil. Nu werd De Bruijn het slachtoffer. Toch bleven de gevolgen beperkt, omdat Frédéric Caudron in slechts negen tien beurten afrekende met Bury en Leppens opponent Kang eron der hield, al kostte dat wel vijftig beurten. Martens Cleaning ging in Ros malen met de eer strijken. Jens van Dam begon slecht aan zijn par tij tegen Marcel van Berkel, maar hervond zich in de veertigste beurt bij een stand van 27-23 in zijn voordeel. Dertien beurten la ter had hij hieraan 23 punten toe gevoegd. Jean van Erp deed het juist andersom. Liep weg van de Duitser Ronny Lindemann tot 39-28 om vervolgens stil te vallen. Lindemann kwam terug in de strijd en dwong Van Erp een gelijk en Chris Walbrecht. Johan 't Hooft en invaller Bart Magnus ble ven zonder zege. De spanning is in deze poule om te snijden. Met nog twee wedstrijden te gaan staan de Zeeuws-Vlamingen een punt ach ter op de veilige vierde plaats. TTC Middelburg ging met 2-8 hard onderuit tegen kampioen Ta- naka. Alleen Thomas Groenewoud kon een enkelzege bijschrijven. Hij versloeg Jeroen Cristianen. Samen met Soren de Witte werd ook het dubbelspel binnengehaald. De Wit te en Emiel de Rijke konden tegen Cristianen, Rob Verschuren en Erik van Opstal niet tot een over winning komen. De Middelbur gers stevenen af op een veilige vier de plaats in de derde divisie. De jongens van TTC Middelburg gaan richting het kampioenschap in het landelijk B. Furst Heerlen werd met 1-9 naar huis gestuurd. Mathijs Claus, Jordin Heijens en HARFSEN Endurorijder Hage schuift een plekje op Endurorijder Stefan Hage uit Goes is in de stand om het Open Neder lands kampioenschap enduro bij de inters in de klasse E 2 opgescho ven naar de vijfde plaats. Tijdens de zevende wedstrijd in Harfsen eindigde Hage op het geva rieerde terrein een zesde plaats. De winst ging naar Hans Vogels uit Best Door het uitvallen van Rem- co Doornwaard uit Oldebroek schoof de Goese KTM-rijder wel een plaatsje op in de stand. Hage heeft 120 punten. spel af Na de pauze stelden Ray mond Ceulemans met 50-22 (op nieuw ijzersterk met een moyenne van 1.724) tegen Huub Wilkowski en Martin Spoormans met 50-27 tegen landgenoot Wesley de Jaeger orde op zaken. De ploeg staat nu op de derde plaats. Voor Lands Welvaren/Iets An ders viel weinig eer te behalen te gen Dekker Keukens dat in zijn sterkste opstelling aantrad. Voor de pauze tekende zich al een slecht scenario af voor de Bevelan ders. Kees Wittens kreeg een onge nadig pak slaag van een fantas tisch spelende Jef Philipoom, die met series van elf in de vijfde beurt en twaalf in de voorlaatste beurt in dertien beurten (moyen ne 3.846) aan de finish was: 50-13- Henk Habraken leek tegen Ger- win Valentijn eenzelfde lot bescho ren toen het na 27 beurten 39-17 stond voor de thuisspeler. Habra ken gooide echter de deur in het slot voor Valentijn om met series van zes en zeven terug te komen, maar het gat bleek toch te groot: 50-43. Na de pauze redde Ronny Daniels de eer tegen John Tijssens en verloor Francis Forton kansloos van Martin Horn. sggBaggtzageaaagagBS^^ supersub Jelle Versteeg bleven on geslagen in het enkelspel. Alleen het dubbelspel ging verloren. Met nog twee wedstrijden te gaan be draagt de voorsprong op de num mer twee Papendrecht nu zes pun ten. In het landelijk C speelden de jongens van TTC Middelburg 2 ge lijk tegen Shot Zwijndrecht 2. Levi Caljouw boekte twee zeges. Yolin- da Davidse en Patrick Janssen voegden hier een punt aan toe. Kim 't Hooft uit Middelburg greep zondag met haar team Ho- tak'68 net naast de play-offs, met de nationale titel als inzet. Hotak verloor met 4-3 bij Heerlen, maar had een riant uitzicht op een 4-3-overwinning. Dat had genoeg geweest voor de play-offs. Nu ein digde de ploeg uit Hoogerheide exact gelijk met SKF (Veenendaal) en Westa (Wessem.) SKF kwam na het tellen van games als beste uit de bus. mBoammÊmMiammÊmmmimKmaBUBSsaa» ARNHEM Derde plaatsen voor Pleijte en Paardekooper Tim Pleijte en Erwin Adan kwa men zaterdag prima voor de dag bij de Papendalcross. De beide atle ten van Dynamica eindigden bij de wedstrijd over 8200 meter als der de en vierde. Pleijte kwam tot een tijd van 25.10 minuten, Adan liet een tijd van 26.56 noteren. Bij de korte cross (2400 meter) deed Lars Paardekooper van zich spreken. De uit Goes afkomstige at leet maakte na blessureleed zijn rentree en finishte in een tijd van 6.36 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 86