37 Van Guyse oppermachtig m De Bminvis gaat onderuit Korfballers Zaamslag laten zege glippen Scheldesport boekt eerste overwinning maandag 12 november 2012 K -v: De waterpoloërs van De Bruinvis speelden zaterdag een lastige en veel te harde wedstrijd in Bergen op Zoom. De ploeg uit Sas van Cent verloor met 8-6 van De Krabben. Voor De Bruinvis scoorden Edwin Hoste en Ad Jan Hoste beiden twee keer. Tim Boeb en Danny Soetens waren goed voor de overige treffers. Sjakko Bekkers is namens DZK eerder bij de bal dan Bas Wesdorp van De Schelde. hoopt dan ook dat dit voorlopig de laatste Zeeuwse derby is ge weest. „Wij gaan voor promotie. Ik denk niet dat De Schelde daar ook voor in aanmerking komt." foto Lex de Meester Scores DZK: Jasper Rouwendaal, Mar- tijn Mechielsen en Jordy de Noot 2, Le vy Kort, Bas Mechielsen, Sjoerd Leijnse en Lennard Swennen 1 Score De Schelde: Sven Schieman. trict. „Daar is nog niks aan veran derd sinds het begin van de com petitie. We hebben de eerste vier wedstrijden gewonnen. We moe ten niet direct in paniek raken nu door Wim de Vos HEIKANT - Vorige week nog eindig de Jordi van Guyse uit het Bel gische Stekene op de derde plaats bij de senioren in de Moerschans- cross van Hulst. De 29-jarige Belg gaf daarmee al aan een redelijke crosser te zijn. Zaterdag in de bos sen van de grensstreek tussen Hei kant en zijn woonplaats Stekene nam hij de maat van zijn tegen standers in de JeffThuy Memorial. Van Guyse is afkomstig uit een sportief gezin. Het lopen is hem min of meer met de paplepel inge goten. Immers, zijn vader Rudy van Guyse is op 54-jarige leeftijd ook nog altijd actief en weet ook altijd goede resultaten neer te zet ten. Zaterdag eindigde Van Guyse senior in Heikant met een vijfde plaats als beste van de dertigplus sers. Bovendien is Jordi's jongere broer Jarno van Guyse een redelijke wiel- we er twee hebben verloren. Dat is helemaal niet nodig." Voor DZK was de zege op De Schelde de zesde overwinning op rij. Coach van DZK, Sjaak Leijnse, C^ZK55!8aa®^5SÖ«5SSS8SIS^^ renner die uitkomt bij de elites zonder contract. Kortom, de fami lie Van Guyse uit Stekene draait goed mee in het sportwereldje aan beide zijden van de grens. „Ik ben nu lid bij atletiekclub Waasland in Sint-Niklaas. Die doet mee aan een redelijk aantal wedstrijden in Nederland. Zelf loop ik ook graag aan deze kant van de grens", vertelde Van Guyse. De jonge Belg won een kleine twee maanden geleden in Terneu- zen ook al derde Tamoil jubileum- loop van atletiekvereniging De Schelde. „Net als hier in Heikant was ik daar ook samen met mijn vader. We trekken er regelmatig op uit om te trainen. En dit doen we graag zeker ook omdat we allebei kans zien om goede resultaten te behalen." In Heikant, waar zo'n 120 deelne mers aan de start stonden voor de loop over 12200 meter, werd het dus een zegetocht voor Jordi van Guyse. Op de onverharde paden in de bossen voelde hij zichzelf als een vis in het water. De Belg won in tijd van 42.23 minuten. Voor de overige deelnemers restte er niets anders dan de strijd om de tweede plaats. Sander Verminck, ook een Belg en steevast deelnemer aan Zeeuws-Vlaamse trimlopen, won dat duel met een achterstand van ruim anderhalve minuut op Van Guyse. Er waren zo'n 240 deelnemers aan de verschillende afstanden. Voor organisator TC Heikant was dit op nieuw een behoorlijke belangstel ling. Het is inmiddels het dertigste seizoen dat er in het dorp trimlo pen worden georganiseerd, die op initiatief van Jeff Thuy op poten zijn gezet. Sinds het overlijden van Thuy zijn de lopen naar hem ver noemd. Overigens leverden alle af standen zowel bij de mannen als vrouwen een Belgische zege op. OOST-SOUBURG - Alsof de gedachte aan winst op Atlas hen opjoeg ver loren de korfballers van Zaamslag in de slotfase de rust en het over zicht, waardoor titelkandidaat At las uit Ritthem in de zaalcompeti tie toch nog met 13-11 won. Vijftig minuten lang bokste Atlas op tegen de taai verdedigende be zoekers. Zaamslag stond tot acht minuten voor tijd op twee punten voorsprong. Toen ging het alsnog mis. „Alsof de bal in onze handen brandde", overzag coach Wim Voorneveld de gehaastheid die de zijn ploeg de kop kostte. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink 3, Linda Hamelink 2, Marnix de Bat, Debby Carpentier en Karin Verheifte 1. Luctor-Fortis 5:12-11. Scores Luctor: Karlijn den Hollander, Eline Jansen en Adri de Jonge 3, Pieter Kousemaker 2, Talitha de Blaeij 1. TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport hebben in de over gangsklasse de eerste zege (53-45 tegen Volharding) beet. De man nen van Scheldesport verloren met 64-71 van Pendragon 2 in de eerste klasse rayon zuid. Vrouwen Scheldesport-Volhar- ding 53-45 (30-18). De thuisploeg boekte een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie. Volharding blijft op nul punten staan. In de eerste helft legde de ploeg van coach Martin van Ham de basis voor de winst. Na de eerste periode bedroeg de marge tien punten. Omdat Schel desport maar over zes speelsters beschikte, was het oppassen voor de foutenlast. In de derde periode kwamen de Goese vrouwen tot vijf punten (43-38) terug, omdat de concentratie bij de Zeeuws-Vla mingen verslapte. „Maar ik heb nooit het gevoel gehad dat we het nog uit handen zouden geven", zei centerspeelster Marjolein Kruijsse. In de vierde periode liep Scheldesport weer uit naar een marge van acht punten: 53-45- De productie werd verdeeld onder Danielle van den Heuvel met elf punten alsmede Marjolein Kruijs se en Anneke de Clerck (beiden met tien punten). Mannen Scheldesport-Pendra- gon 2 64-71 (33-38): Geen beste wedstrijd van de Terneuzenaren, die goede zaken hadden kunnen doen in de staart van de ranglijst. Het lengtetekort deed zich volgens Scheldesportcoach Marco Oppe- wal voelen. „We verzuimden insi de-te gaan, zodat de tegenstander gedwongen wordt om fouten te maken." Ook de fastbreak lukte niet bij de thuisclub. Pendragon, dat geen wissels had, werd het te gemakkelijk gemaakt. Matthijs Kingma haalde, net als de laatste weken, zijn niveau. Hij was ook topscorer met vijftien punten. Ook jeugdspeler loep Hofman speelde een verdienstelijk duel. VLAARDINGEN Jens van Dam geeft zijn visitekaartje af In de derde Grand Prix van het sei zoen plaatste Jens van Dam zich met overmacht voor de volgende ronde en wist Michael Vink uit Groede een ronde te overleven om daarna te worden geëlimineerd. Jens van Dam begon in de prepre kwalificaties en gaf zijn visitekaart je af met twee overwinningen met fraaie cijfers. Van Jordy de Kruyf werd gewonnen met 25-15 en 1.190 en van Wim Stroet met 25-8 en 1-315 gemiddeld. AXEL Landau koploper bij NK jeugdschaken De jeugdschakers van Landau zijn op het NK voor C-teams alleen aan de leiding gekomen. In Amersfoort leverde het Axelse team met Quin- ten Ramacker, Tibo Maes, Lowie Tomme, Bas de Feijter en Lydia Dubbeldam een uitstekende presta tie door Promotie Zoetermeer (2,5-1,5) en Santpoort (3-1) te ver slaan. Het C-team van Landau be gint aan de laatste speelronde (8 de cember) met een matchpunt voor sprong op de concurrentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85