Vernedering De Schelde in Zeeuwse derby 3 6 Schoondijke komt goed weg Monsterscore voetbalsters IJzendijke Spanning in hockeycompetitie terug na verliesparty Rapide tegen Shot maandag 12 november 2012 de thuisclub alsnog de zege. Breskens-Corn Boys 2-0 (0-0): Breskens had van meet af aan het beste van het spel, maar moest lang wachten voordat het zijn over wicht in treffers tot uitdrukking kon brengen. Na bijna een uur zorgde Ned de Looze voor de be vrijdende 1-0. Met een fraaie lob besliste De Looze tien minuten la ter het duel. In de slotfase drong Corn Boys nog aan, maar veel zo den zette dat niet aan de dijk. Vogelwaarde-Hoofdplaat 3-0 (1-0): Hoofdplaat opende sterk, maar het was Vogelwaarde dat in de loop van de eerste helft steeds beter werd. Na twintig minuten spelen liet Rick Moens de 1-0 aan tekenen. Moens zorgde tien minu ten later ook voor 2-0. In de twee de helft liep de thuisclub door een doelpunt van Dennis van Passel nog verder weg. Hoofdplaat toon de daarna nog wel karakter, maar kon de score geen draaglijker aan zien geven. SDO'63-Sluis 1-2 (1-0): Voor de rust ging het duel tussen de num mers tien en acht gelijkop, maar na de rust had Sluis het beste van door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Dankzij een nipte 3-2-zege op Graauw behield Schoondijke de leiding in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Breskens en Vogelwaarde bleven in het spoor van de koploper door Corn Boys (2-0) en Hoofdplaat (3-0) op een nederlaag te trakte ren. Groede verslikte zich op eigen veld in Koewacht (0-5) en zag de achterstand op Schoondijke groeien tot acht punten. Schoondijke-Graauw 3-2 (1-0): Graauw was het grootste gedeelte van de wedstrijd de bovenliggen de ploeg en verloor alleen maar omdat het de kansen niet benutte. Tegen de verhouding in opende Andrew Wesbeke in de eerste helft voor de thuisclub de score. Na de hervatting werd het 1-1 door Dimitri Heijerman en vervol gens 2-1 door een eigen doelpunt van Jeroen Heijens, vooraleer He ijerman met zijn tweede doelpunt voor 2-2 zorgde. Tot vijf minuten voor tijd leek dat de eindstand te worden. Met een rake kopbal be zorgde verdediger Baltus Verhage het spel. 1-0 werd het in de eerste helft via Martijn Ivens, maar nadat Nick Hubregtse na een uur voor 1-1 had gezorgd kantelde de wed strijd in het voordeel van Sluis. Bennie Pladdet deelde SDO'63 in de 88e minuut de nekslag uit. Groede-Koewacht 0-5 (0-1): Groe de moest een verrassend ruime 0-5-nederlaag incasseren. In de eer ste helft ging het duel nog redelijk gelijk op en kon alleen Sander Gel derland scoren. Na de rust gaf Groede de doelpunten gemakke lijk weg. Sander Gelderland en Le- roy van Waesberghe (2x) voerden de score snel op naar 0-4. Jeffrey Buijze zorgde daarna voor het slot akkoord: 0-5. Terhole-Kwadendamme 0-2 (0-2): Beide ploegen in de onder ste regionen van de vijfde klasse le den veel balverlies en konden aan vallend slechts zelden gevaarlijk worden. Kwadendamme was de minst slechte van de twee. Door een eigen doelpunt van Sietse de Waal werd het halverwege de eer ste helft 0-1. Niet veel later bepaal de Roel de Jonge de rust- en eind stand op 0-2. door Eddy van der Hooft en Aector Dooms TERNEUZEN - ln de tweede klasse van het vrouwenvoetbal (zondag) moest Temeuzen een nederlaag in casseren tegen koploper OW'67. Op eigen veld werd het na een 1-3-ruststand 2-5. In de vierde klas se won Axel de thuiswedstrijd te gen DSE 2 met 6-3. Eén klasse la ger verloor Vogelwaarde met 5-1 van MOC'17, de nog altijd ongesla gen koploper, en ging Hulsterloo met 5-0 onderuit in de uitwed strijd tegen Halsteren. De vrouwen van IJzendijke vijzel den in de tweede klasse van het za terdagvoetbal hun doelsaldo op door met maar liefst 17-0 hekken sluiter RWH te verslaan. In de vijf de klasse won Koewach met 3-2 de derby tegen Zaamslag. Zondag. Tweede klasse. Terneu- zen-OW'67 2-5: Temeuzen be gon zwak aan het duel met lijstaan voerder OW'67 en keek na amper vijftien minuten spelen al tegen een 0-3-achterstand aan. Daarna herstelden de Zeeuws-Vlaamse vrouwen zich en ontspon zich een gelijkopgaand duel. Nog voor de rust werd het 1-3 door Sibel Asanov en na de hervatting bracht Manon de Rooy de achterstand uit een strafschop terug tot 2-3. In de laatste twintig minuten trok OW'67 het duel echter definitief naar zich toe met nog eens twee treffers: 2-5. Vierde klasse. Axel-DSE 2 6-2 (1-2). Annelies Baauw 1-0 (strafschop), 1-1, 1-2, Linda van Meurs 2-2, Dominica 3-2, Sandra Beun 4-2, Linda van Meurs 5-2 en 6-2. Vijfde klasse. MOC'17-Vogelwaarde 5-1 (2-1). Doelpunt Vogelwaarde: Tes sa Cornelissens (1-1). Halsteren-Hulsterloo 5-0 (2-0). Zaterdag. Tweede klasse. RWH-IJzendijke 0-17 (0-10): Een week voor de topper tegen Zwervers heeft IJzendijke vernieti gend uitgehaald tegen het onder- aanstaande RWH. In Ridderkerk was het eenrichtingsverkeer. Rosanne Lammers scoorde een ze venklapper. De ruststand was 0-10 De rest van de productie werd ver deeld onder Carmen Foks (4), Kel ly van Leeuwe (4), Lora van den Hemel en Kylie van de Velde. Vijfde klasse. Koewacht-Zaamslag 3-2 (1-0). Iris Kint 1-0, 2-0, Karin Schel- lekens 2-1, Chelsea van Wolvelaer 3-1, Sophie de Schepper 3-2. IJzendijke 2-Nieuwland 2-0 (0-0). Anne Bodin 1 -0 (strafschop), Lisa van Iwaar- den 2-0. door Peter Snelders HULST - De spanning is terug aan de kop van de ranglijst in de vier de klasse van de hockeycompeti- tie. Koploper Rapide verloor met 1-0 bij nummer drie Shot Daar door krijgt Olympia, dat met 3-2 van Tempo won, aansluiting. Een klasse hoger sleepte Walcheren in de slotseconden een gelijkspel in de wacht tegen DES. Bij de vrou wen incasseerde Rapide verlies. Vrouwen. Tweede klasse. Pol- lux-Rapide 3-0 (1-0): Qua veldspel was Rapide niet veel min der dan de thuisploeg. Pollux- dwong wat meer af en zag dat na 25 minuten beloond worden met een treffer. Toen de thuisploeg na de rust op 2-0 kwam was de strijd grotendeels beslist. Vijf minuten la ter werd het 3-0. In de slotfase schoot Rapide bij zowat de enige kans die het kreeg tegen de paal. Derde klasse. Mannen. Walche- ren-DES 2-2 (1-1): Walcheren had in deze thriller over geluk niet te klagen toen het in de slotseconden door een van richting veranderd schot van Jesse van der Zanden op 2-2 kwam. Na zes minuten nam DES de leiding. Rond het half uur bracht Jonathan van der Zanden de stand in evenwicht. Ruim tien minuten na de hervatting kwam DES opnieuw aan de positieve kant van de score. Vierde klasse. Olympia-Tempo 3-2 (3-0): In het uitduel had Olym pia in een knotsgek duel met 7-4 verloren van deze hekkensluiter. Nu was de thuisploeg in de eerste helft beter bij de les en drukte een veldoverwicht uit in een voor sprong van 3-0. Door Douwe Boer booms werd het vrij snel 1-0. Hal verwege de eerste helft zorgde Thi- De Schelde ging voor de tweede keer op rij onderuit. Voordien had de ploeg vier keer gewonnen. De waterpoloërs van De Schelde hebben de uitwedstrijd bij DZK verloren. In het Vrijburgbad in Vlissingen leed de Terneuzense formatie een zware 10-1-neder laag tegen de Walcherse koplo per in de eerste klasse van het district. door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - Bij het begin van de wedstrijd wees niks op de 10-1-af- straffing van De Schelde tegen DZK. Na afloop van de eerste pe riode stond er een 1-0-stand op het scorebord. Direct na het begin van de tweede periode maakte Sven Schieman de gelijkmaker. Dit bleek meteen ook het hoogtepunt van de kant van De Schelde. Na de gelijkmaker schakelde DZK een tandje bij en werd het verschil snel groot. Vijf minuten na de 1-1 stond het zelfs al 7-1. Voor aanvoer der Niek Kampman van De Schel de was het een wedstrijd om snel te vergeten. „Na een aardig begin zag je al heel snel dat we het niet bij konden houden. We speelden niet als een team. Daardoor heb ben we te veel zinloze meters moe ten zwemmen. Dat kan je tegen zo'n sterke tegenstander niet doen. Dan word je afgemaakt op conditie." Die conditie is misschien wel hét grote verschil geweest tussen de twee teams volgens Kampman. „Zij trainen vier keer in de week. Wij hoogstens twee keer en vaak zelfs maar één keer per week. Dat verschil is te groot om te kunnen verwachten dat we zouden win- nen. Het verschil had wel wat klei ner kunnen zijn, maar op den duur lieten we het lopen. Ergens wel logisch, want we konden echt niet meer." Ook speler/trainer Bas Wesdorp besefte dat het verschil tussen de twee hoogst spelende Zeeuwse teams groot is. „We hebben kun nen zien dat we het niveau niet hebben om goede tegenstand te bieden. We hebben het één perio de vol kunnen houden, maar moesten daarna onze meerdere er kennen. Het lag niet eens zozeer aan ons niveau. We hebben ge speeld naar onze mogelijkheden. Normaal gesproken is dat genoeg om te winnen. Tegen dit sterke DZK worden er andere dingen van je gevraagd. Slim spelen, snel in formatie komen bij een tegen aanval en zelf ook aan aanvallen toe kunnen komen. Dat zijn zaken waar we vandaag les in hebben ge kregen. Daar word je in het water op den duur wel een beetje moe deloos van. Een grote achterstand in combinatie met die moedeloos heid heeft er voor gezorgd dat de score zo kon oplopen." Over de doelen voor dit seizoen is zowel Kampman als Wesdorp heel duidelijk. Beide mannen gaan nog altijd voor een plaats bij de eerste drie in de eerste klasse van het dis- bault de Croocq voor 2-0 en net voor de pauze werd het 3-0. Arjen de Vries werkte op aangeven van Eric Vroon een door hemzelf opge zette aanval af. Toch liet een te slap spelend Olympia zich bijna verrassen. Een fel startend Tempo kwam mede door een gele kaart aan Olympia-zijde terug tot 3-2. Shot-Rapide 1-0 (1-0): Rapide kwam al na drie minuten op ach terstand. Het middenveld van die ploeg liet zich verrassen bij een af geslagen aanval. Daarna probeerde Rapide wel iets terug te doen, maar moest toch het beste van het spel aan Shot laten. In de tweede helft was het niet veel beter. De or ganisatie viel weg bij de bezoekers en mede daardoor speelde Rapide meer tegen zichzelf dan tegen de thuisploeg. In de slotfase was Shot nog dicht bij 2-0. Tot twee keer toe trof het de paal. Jordi van Guyse gaat samen met zijn kinderen zegevierend op de meet af in de Jeff Thuy Memorial. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84