Ke ld Gifbeker moet leeg bij Aardenburg sport 133 RCS onderuit tegen Roosendaal Goes haakt aan in hoofdklasse Arjan Human maakt er drie maandag 12 november 2012 Ondanks een 2-0-nederlaag tegen koploper Roosendaal bleef RCS op de zesde plaats de beste Zeeuwse tweedeklasser in het zondagvoetbal. Robin Franken scoorde zowel voor als na rust. de 1-0 binnen voor Temeuzen in het duel met Moerse Boys. De Zeeuws-Vlamingen zouden met 1-1 gelijkspelen foto Peter Nicolai Aanvoerder Remco van Leeuwen schiet tegen de West-Brabantse opponent. minique Verlinde attenter was ge- i weest, hadden we vandaag zelfs kunnen winnen." Direct daarna i bekende de trainer dit wel door I een roze bril te zien. Want achter- af mocht Terneuzen niet klagen met de puntendeling. „We hebben een roerige week achter de rug", vond Alexander van Keulen. „Die had ik graag afgesloten met een overwinning. Maar toch heb ik een goed gevoel voor het vervolg van de competitie. Onze ambities stellen we niet bij. We gaan straks voor de derde periodetitel en een zo'n hoog mogelijke klassering op de ranglijst." Terneuzen-Moerse Boys 1-1 (1-0). 26. Remco van Leeuwen 1-0, 61. Peter Kuijstermans 1-1. Scheidsrechter: J. Nij- sen (Middelburg). Rode kaart: Daan van de Broek (Moerse Boys). Gele kaart: Kees Duitemeijer, Jarno Waebe- ke (Terneuzen). door Aector Dooms AARDENBURG - Een cruciaal mo ment in de wedstrijd tussen Aar denburg en BSC (eindstand 1-6) was zondag de rode kaart van Dwight van Hulle. De speler van Aardenburg kreeg na een uur een tweede gele kaart, waardoor de Zeeuws-Vlamingen met tien man verder moesten. Kort daarvoor was BSC op een o-2-voorsprong gekomen, nadat Niek van Sprundel de lat had ge troffen. Daarna moest Aardenburg de gifbeker helemaal leeg drinken, want de Roosendalers stapten met een 1-6 zege van het veld. Van Hulle vocht de beslissing van de tweede gele kaart door scheids rechter J. Senders uit Veldhoven aan. „Het was zeker geen gele kaart. Ik ging een duel aan met de tegenstander. Ik raakte de bal, die ook wegsprong. De eerste gele kaart was wel terecht", was zijn reactie na afloop. De scheidsrech ter vond dat de Aardenburger on besuisd inkwam en daarvoor te recht de gele kaart kreeg. De teleurstelling was groot bij ie dereen die Aardenburg een warm hart toedroeg. Interim-trainer Peter Huls sprak van onnodig ver lies. „De ploeg heeft genoeg kwali teit. Positief is dat we kansen af dwingen. Alleen moet je scoren. BSC deed dat wel. Na het wegstu ren van Dwight kregen ze natuur lijk nog meer ruimte, omdat we bleven aanvallen. De 2-0 verdedi gen was geen optie." Huls, die tot half januari dispensatie van de KN VB heeft, wil graag het seizoen bij Aardenburg afmaken. „Ik wil ze compacter laten spelen. Nu speel den we voor rust nog te veel de lange bal." De Zeeuws-Vlamingen begonnen voorzichtig aan de wedstrijd. BSC kwam in de beginfase op een 0-1- voorsprong door Daniël Dekker uit een afgeslagen hoekschop. Daarna pakte Aardenburg de draad op en creëerde vier, vijf kan sen. Zo testte Van Sprundel BSC-doelman Marc van Merrien- berg en miste een lob van de spits uit een moeilijke positie over de doelman net het doel. Onder impuls van Steven de Croo- ck, Van Sprundel en Dwight van Hulle, die van achteruit steeds meer inschoof, maakte men jacht op de gelijkmaker. Binnen een kwartier kreeg Aardenburg nog een aantal kansen. Zo slalomde Van Sprundel tegen de achterlijn knap langs twee Roosendaalse ver dedigers en legde de bal panklaar voor Tijl Tournois, maar de inzet was te slap. Ook De Croock werd in stelling gebracht door Van Sprundel. De thuisclub ging na rust meteen in het offensief Dat leidde tot de mooiste aanval van de wedstrijd, ingeleid door Van Hulle. Via De Croock werd Van Sprundel vrijgespeeld, maar de an ders zo trefzekere spits schoot van dichtbij de bal tegen de lat. Daarna maakte BSC via Steven van Gende- ren een fraaie goal. Een minuut la ter werd Van Hulle weggestuurd, waarna BSC uitliep naar een geflat teerde 1-6 overwinning. Bij 0-4 scoorde Van Sprundel tegen. „Ik ben ervan overtuigd dat we ons handhaven in de tweede klasse", meende Van Hulle, die door een schorsing wellicht de derby tegen Axel mist. Aardenburg-BSC 1-6 (0-1). 9. Daniël Dekker 0-1, 61. Steven van Genderen 0-2, 67. Maikel Ubbink 0-3, 72. Daniël Dekker 0-4, 76 Niek van Sprundel 1-4, 79. Matteo Castro 1-5, 86. Bas van Hulst 1-6. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Rode kaart: Dwight van Hulle (Aardenburg), na twee keer geel. Gele kaart: Bert de Bruyckere (Aarden burg), Marc van Merriënberg, Patrick Deenen, Marten Condstandse (BSC). Aantal toeschouwers: 100. door Koen de Vries GOES - De kogel is door de kerk. Na vier mislukte pogingen hebben de voetballers van Goes in de hoofdklasse de eerste thuiszege te pakken. Tegen Schijndel lukte zon dag alles wat in de eerdere duels misging: 5-0. Dankzij de zege ver ruilt Goes de laatste plaats voor de voorlaatste en heeft de ploeg tal van concurrenten in het vizier. Goes begon zoals gebruikelijk goed, maar viel al snel weer terug. Net toen het wat minder ging, schoot Gert Jan Tierie zijn ploeg met een schitterende knal vanaf 25 meter naar 1-0. „Een toevalstref fer", vond de bescheiden Schouwe- naar. „Als je van die afstand tien keer schiet, gaan er negen over." Wat betreft Tierie was zijn treffer exemplarisch voor de wedstrijd. Goes had nu eindelijk wel eens de wind mee. De kersverse hoofdklas ser scoorde belangrijke treffers op momenten dat het net wat min der ging en bleef soms met kunst en vliegwerk tegentreffers be spaard. Zo achterhaalde keeper Matthew Lentink een minuut voor de openingstreffer met de moed der wanhoop vlak voor de lijn een boogballetje en tikte hij net na rust een vrije trap prachtig uit de winkelhaak. Uit de tegenaan val maakte Rick de Punder de 2-0. Goes etaleerde een niet eerder ver toonde vechtersmentaliteit. „We hebben deze week voor het eerst drie keer getraind en hebben daar bij veel met elkaar gesproken", ver telde trainer Gérard de Nooijer. „We moesten er feller opzitten. Het heeft nut gehad. Niemand heeft verzaakt." De ploeg legde zich in die oefenses sies ook toe op vaste patronen. De Nooijer zag ook daarvan resultaat. Yves Nyemb, de spits die vorig sei zoen zo veel scoorde maar deze jaargang nog niet uit de verf kwam, maakte de 3-0 en 4-0. Met name de 4-0 was van grote klasse. Nyemb zette tijdens een rush van af het middenveld met fraaie schijn- en passeerbewegingen drie man in de wind en verschalkte ook de doelman. De 5-0 was van invaller Ray Kroon. Goes-Schijndel 5-0 (1-0). 13. Gert Jan Tierie 1-0, 56. Rick de Punder 2-0, 61. Yves Nyemb 3-0, 64. Yves Nyemb 4-0, 76. Ray Kroon 5-0. Scheidsrechter: M. de Lang (Wolvega). Gele kaart: Yves Nyemb, Gert Jan Tierie (Goes), Danny Verbakei, Mickey van Hooft (Schijndel). Aantal toeschouwers: 400. MIDDELBURG - VC Vlissingen blijft bovenin meedraaien in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Walchenaren kenden zondag een weifelend begin in Oosterhout, maar trokken de overwinning wel naar de eindstreep. TSC werd met 2-3 verslagen. Na een snelle achterstand kreeg Vlissingen ook nog een strafschop tegen. Die werd gepareerd door doelman Joan van Belzen. Arjan Human maakte nog voor de rust gelijk. Daarna zorgde dezelfde spe ler voor de 1-2. Een veerkrachtig TSC kwam vervolgens op gelijke hoogte. Het slotakkoord was we derom voor Human. Hij besliste het duel met zijn derde treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81