Terneuzen slaat weg van herstel deels in 32 Steen bijt in het stof in topper tegen Hontenisse HW'24 ziet concurrentie verder weglopen Axel nestelt zich in de middenmoot na 3-0-overwinning op Boeimeer maandag 12 november 2012 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met een 0-1-zege in de uitwedstrijd tegen Steen bracht Hontenisse de spanning in de bo venste regionen van de vierde klas se A van het zondagvoetbal hele maal terug. Luctor'88 haakte bij het tweetal aan door een 1-0-overwinning in de thuiswedstrijd tegen Oostburg. RIA W. en Philippine kwamen een 1-1-gelijkspel overeen, maar bleven de kopploegen in het vizier houden. Sluiskil viel verder terug door een 3-2-nederlaag tegen hek kensluiter IJzendijke. Biervliet en Clinge kwamen niet verder dan een bloedeloos o-o-gelijkspel. Steen-Hontenisse 0-1 (0-0): Voor de derde opeenvolgende keer kon Steen niet tot de volle winst ko men. In de topper tegen Hontenis se werkte de koploper wel hard, maar.bleek het opnieuw aan de vorm van een aantal weken terug te ontbreken. Pas na de hervatting kon Steen zich een aantal keren aanvallend uitleven, maar mét name Sander van Remortele en Robin Mariman lieten de kans op de openingstref fer liggen. In de 29e minuut werd dat de thuisclub fataal. Uit een mooi op gezette counter was het Tom Rijk die Hontenisse op voorsprong bracht De thuisploeg miste daar na de macht om nog langszij te ko men. Luctor'88-Oostburg 1-0 (1-0): Luctor'88 speelde tegen Oostburg niet zijn beste wedstrijd van dit sei zoen en mocht achteraf bepaald niet klagen met de nipte 1-0-over- winning. Nadat Roy van Leeuwen de bin nenkant van de paal had geraakt, was het Ruben de Jonge die in de 20e minuut met een rake kopbal voor een i-o-voorsprong zorgde. Dat doelpunt kon niet verhinde ren dat Oostburg in de tweede helft steeds sterker werd. In de laat ste tien minuten drongen de be zoekers dermate hevig aan dat Luc- tor nog alle zeilen moest bijzetten om geen tegengoal te moeten in casseren. door Bob Maes MIDDELBURG - HW'24 heeft de eer ste seizoenszege van vorige week geen passend gevolg kunnen ge ven in Hoogerheide. Meto was in een mat duel met 2-1 te sterk voor de zondag-derdeklasser. Ook kop loper Zeelandia Middelburg en Jong Ambon kwamen in hun wed strijden niet tot een zege. Meto-HW'24 2-1 (2-0). Vorige week pakte HW'24 nog de eerste zege van het seizoen, maar dat zorgde in Hoogerheide niet voor een 'winnig mood'. De Hulsten aren waren in de eerste helft gelijk waardig aan Meto, maar keken bij rust toch tegen een 2-0-achter- stand aan. De scherpte bij de equipe van Luc Audenaerdt ont brak en via twee persoonlijke fou ten kwamen de Brabanders in de gelegenheid te scoren. Geert Verst- Terneuzen slaagde er voor de vierde keer op rij niet in om een zege te boeken in de competitie. RIA W.-Philippine 1-1 (0-0): De wedstrijd tussen RIA W. en Philip pine was er geen om lang over na te praten. In de open wedstrijd kre gen beide ploegen kansen, maar echt goed gevoetbald werd er niet. Joram Scheele bezorgde RIA W. kort na de rust een voorsprong, maar niet veel later was het Den nis de Nooijer die de 1-1 liet aante kenen. Philippine drong RIA W. daarna steeds verder terug op ei gen helft, maar tot meer doelpun ten leidde dat niet. Hulsterloo-Patrijzen 1-3 (1-1): Hulsterloo begon gretig aan het duel met Patrijzen, maar verloor gaandeweg zijn greep op de wed strijd. Na tien minuten spelen opende Eric Goossens de score, maar nog voor de rust werd het 1-1 door Roy Haerkens. In de tweede helft drukte Patrij zen door. De stand kwam op 1-2 na een slechte terugspeelbal door Edwin Capello. Didier Ghijs teken de vervolgens de derde treffer na mens de bezoekers aan. Biervliet-Clinge 0-0: Clinge had in het duel met Biervliet aanvanke lijk een licht veldoverwicht, maar veel goede mogelijkheden leverde dat niet op. Nadat de rust met 0-0 was inge gaan, probeerde Biervliet nog wel het initiatief te nemen, maar spec taculair werd de wedstrijd nooit. Omdat zich geen echt uitgespeelde kansen voordeden was en bleef het 0-0. IJzendïjke-Sluiskil 3-2 (1-0): IJzen dijke was de gehele wedstrijd de bovenliggende partij, maar moest tot twee minuten voor het eind van de wedstrijd wachten voordat het zeker werd van drie punten. Hoewel de thuisclub voor de rust een veelheid aan kansen kreeg kon alleen Arjan Quaak scoren. Het bleef vervolgens 1-0 tot de ze ventigste minuut, maar daarna volgden de doelpunten elkaar snel op. 1-1 werd het door Ali Eryürük, - 2-1 door Martijn Rijckaert en 2-2 door Shegbert van Uytrecht. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd was het inval ler Bas Wiersum die IJzendijke de verdiende winst bezorgde. Terneuzen komt voor de vierde keer op rij niet tot een overwin ning in de competitie. Tegen Moerse Boys speelt de ploeg van trainer Alexander van Keu len met 1-1 gelijk. Het vertoon de spel geeft weinig hoop voor de toekomst. door Jack Begijn TERNEUZEN - Zou de praatsessie van afgelopen week iets uitgehaald hebben? Dat was de grote vraag die de Terneuzen-supporters bezig hield. Want na een goed start en slecht vervolg moesten de spelers en trainers van Terneuzen eens in de spiegel kijken. Een plaats in het rechter rijtje was Terneuzen on waardig vond men. In de wed strijd tegen Moerse Boys moest daarom de weg naar herstel inge zet worden. En daar slaagde Ter neuzen slechts deels in. Het be zoekende Moerse Boys werd welis waar op 1-1 gehouden, maar het vertoonde spel gaf weinig hoop voor de toekomst. Toch zag trainer Alexander van Keulen lichtpunt jes. „Vandaag stond er een collectief Dat was in de voorbije periode an: ders. Ik heb passie gezien en veel inzet. Hier kan ik iets mee voor in de toekomst." Voorafhad Van Keu len aangekondigd maatregelen te nemen. Welke werd duidelijk op het wedstrijdformulier, waarop doelman Dennis Wondergem en verdediger Roel Alberti als reserve stonden vermeld. Wondergem had het gezicht van een oorwurm. „Natuurlijk baal ik", zei hij na af loop, lurkend aan een sigaretje. „De trainer had aangekondigd AXEL - Axel mag zich na zondag een goede middenmoter in de tweede klasse van het zondagvoet bal noemen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg boekte tegen Boeimeer de derde competitie-overwinning. Het werd in het Axelse Bos 3-0. De thuisploeg kende een slecht be gin. Er werd onrustig en slordig ge speeld. Die fase duurde een half uur, maar daarna kwam de schwung erin bij Axel. Het leidde tot een comfortabele 2-0-voor- sprong bij rust. In de 38e minuut rondde Roy van Ham af na goed voorbereidend werk van Kjell Van- derhaeghen. Drie minuten voor rust werd het 2-0 via Mervin Nie- mantsverdriet „Dat was een opste ker", zei trainer Michel Leonhart. Na de pauze domineerde Axel de wedstrijd volledig. De ploeg liet al leen te veel kansen onbenut. Pas in de 72e minuut werd het 3-0 via een invaller Siem Gans. „Het was een dikverdiende zege", vond Leon hart. Leonhart zat voor het laatst op de bank bij Axel. Hij stapt per direct over naar GPC Vlissingen. maatregelen te nemen. Ik ben daar het slachtoffer van. Voor de rest lijkt het me verstandig hier niet te veel over te zeggen." Trainer Van Keulen begreep de teleurstelling bij Alberti en Wondergem. „Maar als zij, net als alle andere spelers, goed in de spiegel gekeken heb ben, dan weten ze dat zij in de af gelopen weken ver onder hun ni veau hebben gepresteerd. Dennis en Roel zijn in de voorbije periode veelvuldig in de fout gegaan. Ik moest iets doen. En wie A zegt, moet ook B zeggen." Door de ingreep kwam Kees Duite- meijer in de plaats van Roel Alber ti in het hart van- de verdediging naast Niels Burm te spelen en werd Sander van Buren weer in de basis opgenomen als vleugelverde diger. Hidayet Ertoy verving Den nis Wondergem onder de lat Op het eerste kwartier na speelde Ter neuzen in de eerste helft goed ge organiseerd en liet het de bal snel rondgaan. Het overwicht werd uit gedrukt door een doelpunt van Remco van Leeuwen. Kort daar voor werd een schot van Jarno Waebeke van de lijn gehaald door een Moerse Boys-speler. In de tweede helft tapte Moerse Boys uit een ander vaatje en zette het Ter neuzen met de rug tegen de muur. Peter Kuijstermans van Moerse Boys miste voor open doel, maar was later wel succesvol. Via een Terneuzen-verdediger bracht hij zijn ploeg langszij: 1-1. „Weer krij gen we zo'n rotgoal tegen", keek Van Keulen terug op de wedstrijd. „Typerend voor Terneuzen. Na tuurlijk is Moerse Boys een goede ploeg, maar echt uitgespeelde kan sen hebben zij niet gehad. Als Do- raten en Jordi van de Bossen maak ten van die mogelijkheden dank baar gebruik. Die fouten zorgden voor een deuk in het zelfvertrouwen van HW'24. Ook in de tweede helft kwamen de Hulstenaren slap voor de dag, maar dwong het wel meer kansen af. Jari Vyaene bracht zijn ploeg weer in de wedstrijd, door twintig minuten voor tijd de 2-1 uit een vrije trap te maken. Verder kwam het niet meer, waardoor HVV'24 de concurrentie verder zag weglopen. De hekkensluiter heeft nu weer een punt minder dan Gastel. Internos-Zeelandia Middelburg 1-1 (1-1). 36. Jerfy Booy 0-1.40. Patrick Schalk 1-1. Gastel-Jong Ambon 2-2 (1-2). 20. Jel- le Oomen 1-0. 26. Luc de Jong 1-1 (ei gen doelpunt). 45. Atilla Cavus 1-2. 60. Pascal van Caam 2-2. Niek van Sprundel scoort namens Aardenburg in het duel met BSC. Zijn ploeg zou op eigen veld met 6- foto -1 verliezen. Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80