'Red ons, padre Marcelo, 8| Zware aardbeving teistert Birma Woede in Spanje na zelfmoord KRAS.NL maandag 12 november 2012 YANGON - Door een zware aardbe ving in Birma zijn gisteren zeker deitien personen om het leven ge komen. Veertig mensen zijn met verwondingen naar een zieken huis gebracht. Dat heeft de charita tieve organisatie Save the Children gisteren laten weten. De vrees is dat het aantal slachtoffers nog zal stijgen. De beving had een kracht van 6,8 op de schaal van Richter, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die aardbevingen we reldwijd in de gaten houdt. Het epicentrum lag nabij de plaats Shwebo, zo'n 6o kilometer ten noordwesten van Mandalay, de op een na grootste stad van Birma. In Shwebo is volgens lokale media een nog niet afgebouwde brug in gestort. Tientallen huizen, over heidsgebouwen en scholen zijn be schadigd. Twee mensen kwamen om doordat twee kloosters waarin zij zich bevonden, instortten. Dat was in Kyaukmyaung. Door het he le land zijn historische boed dhistische pagodes beschadigd. Zes mensen kwamen om in de plaats Sint Ku. Birma wordt vaker geteisterd door aardbevingen. Vorig jaar kwamen in maart 75 mensen om bij een be ving langs de grens met Laos en Thailand. De ramp van gisteren komt een week voor het staatsbe zoek van de net herkozen Ameri kaanse president Barack Obama. imSSOSmmÊmtmBBSSSmaUÊItmÊÊKKmBUBÊKS MADRID - De Spaanse regering wil vandaag spoedmaatregelen nemen om banken te stoppen huiseigena ren met grote schulden uit hun huis te zetten. Een storm van ver ontwaardiging is opgegaan na de zelfmoord van een Spaanse vrouw die niet meer in staat was haar hy potheek te betalen. Ze heeft vrijdag een eind aan haar leven gemaakt door uit het raam te springen. Op dat moment wa ren deurwaarders op weg naar bo ven om haar uit te zetten, aldus de autoriteiten. Het incident had plaats in het noorden van Spanje, in een voor stad van Bilbao. De 53-jarige vrouw, wier identiteit niet is vrijge geven, was getrouwd en had een 21-jarige dochter. Volgens een loka le rechter moeten de wetten om trent hypotheken worden aange past om dit soort tragedies in de toekomst te voorkomen. Het is de tweede keer dat iemand in Spanje ogenschijnlijk zelfmoord pleegt vanwege een op handen zijnde uit zetting. Vorige maand werd de 53-jarige José Miguel Domingo dood gevonden op zijn binnen plaats, vlak nadat deurwaarders waren verschenen om hem uit te zetten. Sinds de economische cri sis zijn in Spanje 400.000 mensen hun huis uitgezet. Diensten Marcelo Rossi swingen, miljoenen katholieken hebben weer aandacht voor de kerk De katholieken in Brazilië lopen met hem weg. Marce lo Rossi geeft een nieuwe in vulling aan oude tradities. Het wijwater komt de gelovi gen met emmers tegemoet. door John Jas Hij zingt, danst, schrijft, acteert, is jong én draagt missen op. Mar celo Rossi (43) is de priester met de status van popster die zich heeft ontwikkeld tot visite kaartje van de rooms katholieke kerk in Brazilië. Niet altijd naar te vredenheid van zijn bazen, maar daar hebben de 100.000 gelovigen in zijn splinternieuwe kerk in Sao Paolo geen boodschap aan. Rossi brengt hen swingend de spi rit van Jezus, die menigeen kwijt was geraakt bij de missen van veel van zijn collega's. 'Red ons lieve pa dre Marcelo, wij zijn van u', klinkt het als de priester zich met micro foon als een wervelwind over het podium beweegt. Zijn sprongen worden door zijn publiek gekopieerd, soms overgiet hij ze met emmers water die hij net heeft gewijd. „Mijn job is het de jeugd terug te brengen naar de kerk", zegt Rossi. De katholieke kerk in Brazilië heeft, net als in de rest van de we reld, een groot probleem. De kud de wordt steeds kleiner. En de laat ste tijd gaat dat steeds harder. Lie ver gaan de gelovigen naar de ac tief wervende pinkstergemeente, naar de cafés of naar het strand. In kathedralen zitten - ook op zon dag - soms minder mensen in de bankjes dan dat er priesters bij het altaar staan. De traditionele dien sten worden saai gevonden. In het land met de meeste katho lieken ter wereld voelt nog maar 65 procent van de 192 miljoen in woners zich deel van deze kerk. In 2000 was dat nog bijna 75 procent. de muziek. Als begenadigd zanger wendde hij zich met liedjes tot zijn volgelingen. Inmiddels heeft hij twaalf cd's op zijn naam staan en is hij een zeer bekende Brazili aan. Van 'Muziek om de Heer te lo ven' gingen er vier miljoen over de toonbank, Rossi is genomineerd geweest voor een Latino Grammy. De songs hebben uiteraard een reli gieuze achtergrond, maar spreken ook niet-kerkelijken aan omdat ze leunen op popmelodieën en hip hop. Meezingen gebeurt vaker wél dan niet bij liedjes als Deus Podero- so (Almachtige God), Cura Me (Heel mij) en Nossa Senhora Do Brasil (Onze Dame van Brazilië). Voor zowel gelovigen als niet-gelo- vigen is Rossi's charisma in de kerk en op tv niet te missen. De priester komt soms niet weg na zijn diensten. „Padre zing voor ons, lees voor ons, blijf nog even bij ons", roepen de aanwezigen. Maar de starpower van Rossi be perkt zich niet tot kerk en geluids dragers, hij publiceerde diverse boeken. Zijn laatste werk, Agape, gaat over goddelijke liefde en was in eigen land de bestseller van 2011. Daarnaast speelde de atleti sche zielenherder van 1.90 meter al in twee films, beide hadden met het geloof te maken en werden ui termate goed bezocht, en heeft hij Een bevlogen man als padre Marce lo is dus hard nodig. Begonnen als aerobics-instructeur meldde hij zich als 21-jarige aan bij het seminarie. „Ik had me als tie ner afgewend van het geloof', ver telt de priester in een interview. „Maar dat was in een tijd dat alles politiek was binnen de kerk. Er werd door priesters en bisschop pen volop gedebatteerd over de theologie van de bevrijding. Na een tijdje besefte ik dat er juist daarom veel werk te doen was." Rossi wilde dat er weer gecommu niceerd werd met de gelovigen zelf. De jonge pastor zag ook voor zich hoe dat moest gebeuren: via het grootste aanbod van Nederland: keuze uit bijna 90 kerst- en nieuwjaars- reizen per Comfort Class bus of vliegtuig vele gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland volledig verzorgd tijdens de feestdagen: inclusief verblijf in goede hotels, ontbijt, feestelijke diners en excursies vele data met 100% vertrekgarantie waarom zou je meer betalen 3 dgh Kerstshoppen in Düsseldorf Vertrek: 30/11 t/m 21/12 I-W 12QI 4-sterren hotel, voordelig naar dé kerststad van Duitsland. Verzorging o.b.v. ontbijt. Zie www.kras.nl/12308 4 dgn Berlijn en Potsdam Vertrek: 23/11 t/m 14/12 Beleef de prachtig verlichte highlights van Berlijn en Potsdam." Verzorging o.b.v. ontbijt. Zie www.kras.nl/12299 6 dgn Lüneburger Heide Vertrek: 22/12 - gegarandeerd vertrek Met 0-3. Hamburg, Bremen en het mooie vakwerkdorp Geile. Verzorging o.b.v. ontbijt en diner. Ziewww.kras.nl/12309 5 dgn Kerst in Tirol Vertrek: 21/12 - gegarandeerd vertrek lA9f 474 Combinatie van leuke uitstapj'es en langlauf/wandeltochten. Verzorging o.b.v. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/12290 8 dgn Kerst in Boedapest Vertrek: 21/12 De 'Lichtstad van het Oosten', met kerst op haar mooist. Verzorging o.b.v. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/12297 7 dgn Thüringen Saksen Vertrek: 22/12 - o.b.v. ontbijt en diner Vier de kerstdagen in kunst- en cultuursted Leipzig en Dresden. Verzorging o.b.v. ontbijt en diner. Zie www.kra_s.nl/12301 8 dgn Zwitserland Italië Vertrek: 21/12 Combinatie van 2 landen met o.a, Lugano, Milaan en Como. Verzorging o.b.v, ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/12326 8 dgn Kerst in Wenen Vertrek: 21/1-2 - gegarandeerd vertrek 5641 Met o.a. Wenen, de abdij van Melk en Schloss Schönbrunn Verzorging o.b.v. ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/12291 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15=p„ m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke 0f 1)-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8