3i Kloetinge is ploeg van havenwerkers Zaamslag zakt weer verder weg maandag 12 november 2012 Terneuzense Boys kwam dit seizoen voor de derde keer niet tot scoren in een competitiewedstrijd. 'Ik heb de spelers gezegd dat ze met meer lef moesten voetballen. We kregen kansen, maar toen de tweede goal viel was de wedstrijd gespeeld' Trainer Eddy van er Hooft van Terneuzense Boys Ruud Hoogesteger probeert zijn directe tegenstander uit te spelen. na Bart van Fraeyenhove uit de re bound bijna scoorde. Niet veel la ter kopte opnieuw Wielenga de stand naar 0-2. Evert Jan van Op- dorp en Robert Rijnberg vielen hierna bij de thuisclub in. Robert Rijnberg werd in de slotfase afge troefd door Joey Kleijn, die met zijn schot de jonge doelman Den nis Rijnberg verraste: 0-3. „Die bal had hij misschien moeten hebben. Bij de tweede treffer stond hij op het verkeerde been. Hij heeft ook goede reddingen verricht", oordeel de Van der Werff, die als keeper in het betaalde voetbal uitkwam voor FC Zwolle, Sparta en Dor drecht. foto Peter Nicolai Terneuzense Boys-VVGZ 0-3 (0-1). 37. Frank Wielenga 0-1, 57. Frank Wie lenga 0-2, 82. Joey Kleijn 0-3. Scheids rechter: D. Alssema (Goes). Gele kaart: Tim Faassen (Tern. Boys), Hooftman (WGZ). Aantal toeschouwers: 250. door Rudy Boogert KLOETINGE - Diederik Hiensch moest er een beetje bij lachen toen hij de 2-1-overwinning op Achilles Veen zwaarbevochten noemde. Dat was niks nieuws, be sefte de trainer van Kloetinge. De term zwaarbevochten heeft im mers betrekking op alle wedstrij den van zijn team. Om de toppers in de hoofdklasse te verontrusten is meer nodig, maar tegen ploegen uit het rechterrijtje is het voldoen de om driepunters te scoren. Zoals zaterdag. Winnen bij ASWH en Excelsior Maassluis ligt nog niet binnnen de mogelijkheden van Kloetinge. „Misschien in een thuiswedstrijd", probeerde Hiensch. „Maar als we die wedstrijden blijven verliezen, komt de druk op thuiswedstrijden als deze te liggen." Daar gaat Kloe tinge vooralsnog goed mee om. Ook in het vijfde thuisduel bleef de ploeg ongeslagen: drie zeges (eerder op Heinenoord en Alexandria'66) en gelijke spelen te gen Stedoco en Nieuw-Lekker- land. Voor al die punten werden de no dige zweetdruppels geplengd. Op de 0-0 tegen Stedoco na vielen de beslissende doelpunten allemaal pas in de laatste minuten. Ook za terdag tegen Achilles Veen. Het zegt iets over de havenwerkers mentaliteit bij Kloetinge, maar ook over het onvermogen om 's een makkelijke driepunter bij te tellen. Daarvoor mist Kloetinge (mede door langslepend blessure leed) voorlopig de aanvallende kwaliteiten. Voor het publiek is het wel leuk. Niet zozeer door het flitsende veldspel, maar wel door de span ning die tot het laatste fluitsignaal gewaarborgd is. Nee, dus niet van wege het veldspel. Dat vond Hiensch zelf ook. „Ik zie sommige spelers groeien. Michel Maaskant wordt steeds stabieler, Bjom Quar- tel komt weer in vorm en Maarten van Rosevelt wordt beter. Maar qua veldspel moeten we nog verbe teren." De eerste helft was daarvan een mooi voorbeeld. Het zag er eigen lijk niet uit. Kloetinge wilde wel opbouwen volgens het boekje, maar dat lukte voor geen meter. Natuurlijk werkte de woeste wei de van Kloetinge niet mee, maar dan nog blonk het team uit in slor digheid. Dat leverde veel foute passes op, om die te herstellen volgden veel overtredingen en uit angst om die zelfde passes weer fout te geven werden er veel terugspeelballen op de keeper en lange ballen in het niets gegeven. Niet toevallig vielen de (twee) doelpunten voor rust uit dode spel momenten. Na dertien minuten was Jeroen van Leijsen bij een cor ner attent bij de tweede paal (0-1). Die corner werd weggeven door dat Jaap Esser een foute pass gaf. Kort voor rust krulde Mats Wil- lemse een vrije trap van een meter of twintig laag langs de muur in het doel van Achilles Veen (1-1). Na rust had Kloetinge minder ru zie met de bal. Het inbrengen van Corné Schilperoort lag daaraan mede ten grondslag. Kloetinge speelde het laatste half uurtje bovendien tegen tien man na een rode kaart voor Roel van Delft (natrappen bij Jaap Esser). Het viel niet mee de muur van Veen te slechten. Eén van de wei nige geslaagde combinaties was na 81 minuten doeltreffend. Maarten van Rosevelt speelde Daan Esser op de rand van de zestien meter in. Esser draaide goed weg en schoot de bal met links langs de keeper. Vlak voordat de bal de doellijn passeerde, gaf invaller Rick Mulder het laatste tikje. MIDDELBURG - Zaamslag leed in de tweede klasse van het zaterdag voetbal de vierde competitieneder laag. Dinteloord was met 2-0 te sterk. Dinteloord-Zaamslag 2-0: Voor rust kregen beide teams de nodige kansen, maar was het Dinteloord dat op voorsprong kwam. Na een individuele actie, waarbij hij een paar spelers van Zaamslag in de lu ren legde, maakte Robbert van Op- dorp er 1-0 van. Zaamslag had na rust een optisch veldoverwicht, maar kwam in de zeventigste mi nuut met tien man te staan. Peter Doens vloerde de doorgebroken Sven Damen en moest met rood naar de kant. Ook in ondertal was Zaamslag een aantal keer gevaar lijk. In de 85e minuut viel de beslis sing. Pieter van Es gooide de wed strijd in het slot: 2-0. Bij Zaamslag viel Wesley Dieleman met een knieblessure uit. Arnemuiden-SSV'65 0-1 (0-0). Ger- ben de Wolf 0-1 Klundert-Oostkapelle 1-0 (0-0). Eric Fuanani 1-0. Rode kaart: 83. Bart van Wuyckhuyse (Oostkapelle), 92. Ralph Namrit (Oostkapelle) en Niels Punt (Klundert). Rode kaart (2x geel): Joël Pattenier (Oostkapelle). Bijzonderhe den: Ralph Namrit (Oostkapelle) krijgt twee rood van scheidsrechter Bezemer, die in de bestuurskamer ook trainer Harro Hazelaar nog op de bon slingert. Zwaluwe-Serooskerke 2-0 (0-0). Yan- nick Vos 1 -0, Bart Martha (strafschop) 2-0. VCK-Dauwendaele 0-5 (0-4). Mart de Kroo 0-1 en 0-3 (strafschop), Stefan Joosse 0-2 en 0-5, Jaap de Kroo 0-4. WC'68-Bruse Boys 1-2 (0-1). Thomas Groeneveld 0-1, Noël Zimmerman 1-1, Tommy Pronk 1-2. Duiveland-Heinkenszand 4-1 (3-0). Julius Bliek 1-0 en 2-0, Robbert de Brui ne 3-0, Massoud Osmanie 4-0, Jeroen Verschiere 4-1. DORDRECHT CPC blijft overeind tegen Oranje Wit Eersteklasser GPC heeft zaterdag uit bij Oranje Wit een punt weten te pakken: 2-2. Davy van Geersdae- le van GPC kreeg al vroeg in de wedstrijd een rode kaart. Een kwar tier later benutte Arto Dielhof een strafschop: 1-0. De Vlissingse for matie kwam in de 60e minuut na een mooie aanval langszij via Sven Ronde. Nauwelijks tien minuten la ter kopte Eelco de Lange uit een hoekschop raak. Dylan Schallier zorgde vier minuten voor tijd toch nog voor een puntendeling. HOEK Hoek 2 koestert punt tegen Heerjansdam 2 In de onderste regionen van de hoofdklasse voor reserve-elftallen speelde Hoek 2 zaterdag voor het eerst dit voetbalseizoen gelijk. Op eigen veld werd het tegen het hoog- geklasseerde Heerjansdam 2 ver dienstelijk 0-0. In de tweede helft leek de thuisclub alsnog naar een nederlaag gespeeld te worden toen Tijn Tielemans zijn tweede gele kaart ontving, maar hard werkend werk alsnog een punt veilig ge steld: 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79