Tern. Boys op alle fronten afgetroefd 301 sport Hoek is ook bij Stedoco te vaak naïef en kwetsbaar AZW en Spui blijven op gelijkspel steken maandag 12 november 2012 door Barry van der Hooft hoornaar - Het leek af en toe op een trainingsoefening, waarbij je met drie man op de keeper af mag gaan om het afwerken een beetje aan te scherpen. Voor veel spelers is het dan moeilijk om de juiste keuze te maken, bleek ook zater dag in de uitwedstrijd van Hoek bij Stedoco. Voor de Zeeuws- Vlaamse ploeg was het duel in Hoornaar een ideale mogelijkheid om aan het doelsaldo te werken, maar uiteindelijk verscheen er een minimale overwinning op het sco rebord (2-3). Een aparte middag in vier hoofdstukken. DE AANPASSINGEN (1) Natuurlijk slaakte Eric Hellemons een zucht van opluchting. „Van de laatste vier wedstrijden hadden we er één gewonnen", zei de trai ner. „Dan mag je dit een belangrij ke overwinning noemen." Hij liet zijn ploeg tegen de num mer twaalf van de ranglijst in een ander systeem voetballen. Twee in plaats van drie spitsen en een extra middenvelder. Waarom? „Aan de ene kant omdat we Kyle Doesburg voorin missen. Aan de andere kant omdat we wat meer zekerheid moesten inbouwen. Soms zag dat er goed uit, soms ook niet. We hebben nog te veel momenten waarop we te weinig controle hebben." Een voorsprong is bij het wisselval lige Hoek niet in veilige handen. De ploeg kwam via Jorrit D'Haese- leer op voorsprong, maar drie mi nuten later was het na matig verde digen alweer gelijk (1-1). Na rust liep Hoek in een zee van ruimte uit naar 1-3, maar na een fenome nale knal van Willem Looijen in de kruising (2-3) knepen de billen weer tegen elkaar. Hellemons: „We missen te veel kansen. En we zorgen er te vaak voor dat de tegen stander in een situatie kan komen waaruit gescoord kan worden. Dat zit in het karakter van deze ploeg en daar ga ik ze deze week op aan spreken." Raymond Wolff DE INVALLER Aan het begin van dit seizoen leek Raymond Wolff nergens op te hoe ven rekenen. Volgens Hellemons was hij niet fit genoeg en dus speelde de aanvallende middenvel der weken achtereen in het twee de elftal. Door blessures kwam Wolff weer in beeld. Twee weken geleden viel hij in tegen Heinen- oord, zaterdag gaf hij een nieuw vi- Karakteristiek 9 Stedoco-Hoek 2-3 (1-1). 17. Jorrit D'Haeseleer 0-1, 20. Roel de Kruyk 1-1, 57. Regilio Pinas 1-2, 66. Tho mas van Renterghem 1-3, 70. Wil lem Looijen 2-3. Scheidsrechter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Ro de kaart (2x geel): 87. Sander Vink (Stedoco). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Roysel James, Tim de Meers man (52. Raymond Wolff), Regilio Pinas (69. Lionel Fitsch), Thomas van Renterghem; Guillaume Clin- ckemaillie en Jorrit D'Haeseleer. sitekaartje aan Hellemons. Na 52 minuten loste hij de opnieuw te genvallend spelende Tim de Meers man af. Vijf minuten later stond Wolff met een schijnbeweging én steekpass aan de basis van de 1-2 van Regilio Pinas. Tien minuten la ter schoot Thomas van Renter ghem ook nog de 1-3 binnen. Het leek de basis voor een zege met grote cijfers, maar daarna liet Hoek juist weer zien hoe naïef en kwetsbaar het kan zijn. Verder dan 2-3 kwam Stedoco echter niet DE AANPASSINGEN (2) Jordi de Jonghe begon het seizoen als eerste doelman, werd na een fout tegen Excelsior Maassluis een week later vervangen door Stijn van der Kelen en leek zitvlees te kunnen kweken op de bank. Zater dag waren de rollen ineens weer omgedraaid. Van der Kelen zat op de bank, De Jonghe was ineens weer eerste keus. Hellemons: „We hebben twee keepers die gelijkwaardig zijn. Tij dens de voorbereiding kreeg Stijn de voorkeur, maar hij raakte ge blesseerd. Jordi begon het seizoen, maar na drie wedstrijden hebben we Stijn een kans gegeven. De laat ste weken keepte hij matig en te wisselvallig." De Jonghe keepte prima tegen Ste doco en was bij de twee tegentref fers kansloos. Hij blijft voorlopig weer staan. „Ja", zei Hellemons, „want een keeper moet je niet ie dere week wisselen." DE BOZE MOEDER De wisseling van de wacht onder de lat ging niet onopgemerkt voor bij op het complex in Hoornaar. Voor de wedstrijd werd keepers trainer Rudy van Beveren al aan zijn mouw getrokken door de fa milie Van der Kelen, na afloop schoot de verontwaardigde moe der ook Hellemons aan. De trainer hield het kort en wandelde verder. Een moeder die verhaal gaat halen omdat haar zoon is gepasseerd; dat zie je niet vaak in de hoofdklasse. Maar wel bij Hoek. Terneuzense Boys komt er tegen WGZ niet aan te pas. De Zeeuws-Vlaamse ploeg verliest met 3-0. Terneuzense Boys staat na tien wedstrijden op de twaalf de plaats in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. door Aector Dooms terneuzen - Soms moet je je als trainer neerleggen bij de suprema tie van de tegenstander. Oefen- meester Eddy van der Hooft deed het zaterdag na de 0-3-nederlaag van Terneuzense Boys tegen WGZ. „We zijn dit seizoen nog niet zo kansloos geweest", zei hij na afloop. WGZ-trainer Johan van der Werff vond dat de Zeeuws-Vla mingen wel erg veel respect had den getoond. „Ik had begrepen dat Terneuzense Boys een voetballen de ploeg heeft, maar de ploeg was er alleen op uit om ballen tegen te houden. Alleen vlak na rust zette ze even druk gezet en toen had de gelijkmaker kunnen vallen." Van der Hooft verwees naderhand ook naar die fase. „Ik heb de spe lers gezegd dat ze met meer lef moesten voetballen. We kregen kansen, maar toen de tweede goal viel was de wedstrijd gespeeld." De ploeg uit Zwijndrecht was op alle fronten te sterk. Terneuzense Boys bleek niet opgewassen tegen het goed op elkaar ingespeelde team, waarbij spelers moeiteloos de vrije man vonden. Van achteruit verstuurde uitblin ker Rob Kanters de passes, op het middenveld werd de thuisclub overvleugeld en via de rechterkant dook verdediger Jerry Heeze als extra aanvaller op. Tim Faassen had zijn handen vol om de Boys verdediging te organiseren tegen de beweeglijke aanval. WGZ speelde als een echte titel kandidaat, maar wist door de be perkte ruimte aanvankelijk geen echte opening te forceren in de door Terneuzense Boys opgetrok ken muur. Het overwicht leverde wel een aantal hoekschoppen op, waarbij het hele Boysteam zich in het strafschopgebied terugtrok. Van der Werff: „Heb ik zelden zo gezien. Dan vraag je om proble men. Mijn laatste verdediger stond halverwege op hun helft." Uit een hoekschop van Aron de Keijzer kopte verdediger Frank Wielenga aan de tweede paal raak: 0-1. Terneuzense Boys moest de verdedigende tactiek laten varen. Uit één van de spaarzame aanval len kreeg Johnny de Jaeger een hal ve kopkans. Na rust kwam Terneu zense Boys feller uit de startblok ken en oefende het meer druk uit op de minst gepasseerde verdedi ging van de eerste klasse. Marco Faassen dwong bij zijn eer ste doelpoging WGZ-doelman Ge rard van der Borst tot een redding. Een inzet van Ruud Hoogesteger caramboleerde tegen de paal, waar- MIDDELBURG - Het duel tussen de hekkensluiters Apollo'69 en Spui in de derde klasse A van het zater dagvoetbal eindigde in een 2-2-ge- lijkspel. Ook AZW kwam niet ver der dan een gelijkspel tegen Kapel- Ie: 1-1. Koploper Nieuwdorp had geen enkele moeite met Domburg: 0-6. Apollo'69-Spui 2-2: Spui kwam op 0-1 via Jordy Seghers. Vlak na rust trok Robin Korsuize de stand weer gelijk. Een foutje van de Apollo-goalie zorgde ervoor dat Jel- mer de Pooter Spui naar een nieu we voorsprong schoot. Spui mocht meteen verder met tien man doordat Yorick Koekkoek een tegenstander van achter onderuit haalde. Ver in de blessuretijd be zorgde Sander Nagelkerke de thuis ploeg de verdiende 2-2. AZW-Kapelle 1-1: Een gelijk op gaande wedstrijd waarbij de thuis ploeg op voorsprong kwam. Mi chael van Mol was het eindstation na een goedlopende Axelse aanval. Vier minuten later werd het 1-1. Hans Tolhoek gaf het laatste zetje. Over en weer kregen AZW en Ka- pelle genoeg kansen, maar ge scoord werd er niet meer. Domburg-Nieuwdorp 0-6 (0-3). Ri chard Koops 0-1 (eigen doelpunt), Mark Nieuwenhuijse 0-2, Roderiek Gaakeer 0-3, Yannick van As 0-4, Teun Rentmeester 0-5 en Turan Dogan 0-6. De Meeuwen-Nieuwland 2-0 (1-0). Dion Melis 1-0 en Eddy Matthijse 2-0. MZVC-De Noormannen 3-1 (1-1). Pa trick Joossens 1-0, Mark Minderhoud 1-1, Rens de Visser 2-1 (eigen doel punt) en Kevin Krieger 3-1. DFS-'s Heer Arendskerke 5-0 (2-0). Kevin Veerhoek 1 -0 en 2-0, Jeroen Grefkens 3-0, Marus Bom 4-0 en Koen van de Berge 5-0. Kloetinge-spits Tom Blomaard zoekt de aanval in het duel met Achilles Veen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78