Laatste test voor Adwin Hoondert sport 129 mhw? Groenewold zegt sorry maandag 12 november 2012 Renate Groenewold, trainer-coach van de rijders van team-Corendon, maakte op het NK vooral naam met haar stem. Die was overal goed te horen. „Bij dezen mijn excuses", twitterde ze. „Het microfoontje van de NOS deed het iets te goed! Sorry." Kjeld Nuis viert de overwinning op de 1000 meter. foto Jerry Lampen/ANP VALKENSWAARD - Het blijft een bi zar tafereel. Zware trucks die in volle vaart over een motorcrosscir cuit denderen. De negende editie van de pre-proloog van 'Dakar' op het Eurocircuit in Valkenswaard bewijst dat het evenement in trek is. Liefst dertigduizend toeschou wers staan in de aangename herfst zon te genieten van gierende ban den en brullende motoren. Een van de deelnemers is Adwin Hoondert uit Hoedekenskerke. Hij debuteert begin januari met zijn compleet Zeeuwse team in de Da kar rally. De pre-proloog is de laat ste test voor Hoondert, de chauf feur van de indrukwekkende DAF-truck 75 CF. „We hebben de wagen nog eens uitgetest in Duits land en daarna zijn nog wat din gen aangepast. We kijken nu hoe dat uitpakt." Hoondert is tevreden over de laat ste race, al zijn de twee manches op het motorcrosscircuit amper een kilometer lang. Beide keren eindigt de Bevelander met zijn be manningsleden Jacco op 't Hof (monteur) en André Hanemaaijer (navigator) in de middenmoot. Tot zijn eigen tevredenheid: „Ik vind dat het super gegaan is. Alles was in orde." Deze week wordt de truck 'réis- klaar' gemaakt en wordt alle baga ge ingepakt. De week erna gaat de truck op de boot en wordt hij afge leverd in Lima, Peru. Op 1 januari reist het Hoondert-team de wagen achterna. Op 5 januari is de start van de Dakar rally. Uitrijden is het doel van Hoondert. Dat zal zwaar genoeg zijn, verwacht de debu tant. Titelverdediger Gerard de Rooy uit Son is veruit het populairst in Val kenswaard. Bij zijn tent is het in de rij aansluiten om een glimp op te vangen van zijn Iveco Power- star. Ook teamgenoot Hans Stacey uit Best heeft aan aandacht niets te klagen. Bij trucker Geert Verhoe ven is het een stuk rustiger. De 51-jarige Veldhovenaar rijdt als kopman in een vrachtwagen voor het Team Fried van de Laar Ra cing. „Ik heb de eerste pre-proloog nog meegemaakt, destijds zonder publiek. Er werden proefopnamen door RTL gemaakt. Het is niet voor te stellen hoe dit evenement zich heeft ontwikkeld, qua belang stelling, hospitality en media-aan dacht. Het wordt alleen nog maar grootser. Dakar leeft." Als de Dakar Rally op 5 januari in het Lima begint, zal Verhoeven voor de vijfde keer present zijn. Hij maakte zijn debuut in 2005. Als bestuurder van de assistentie- 'We hebben de wagen uitgetest in Duitsland en daarna zijn nog wat din gen aangepast' truck voor Eric Verhoef reed hij van bivak naar bivak. „Mijn vrouw vond het te gevaarlijk om in de wedstrijd mee te rijden. Maar het jaar daarna was ik niet te meer houden", zegt de transportbedrijf eigenaar. In de assistentietruck van Hans Stacey reed Verhoeven van 2006 tot 2009 in de wedstrij den mee. „Ik had al wat duinen ge zien, maar toen ik die in Afrika zag, zette ik mijn truck toch even op de rem. Mijn navigator zei: 'wat ga je doen?'. Ik antwoordde: 'je wil toch niet zeggen dat we daar over heen moeten?'. Als het dan lukt, vergeet je dat nooit meer." Die ervaring zal hem helpen bij de komende editie. De eerste week in de duinen belooft heftig te wor den. „Spannend en erg zwaar. Je hebt van die gasten die meteen vol le bak gaan en risico lopen. Dat wil ik voorkomen. Finishen vind ik het belangrijkst, waar mogelijk wil ik competitief meedoen." RIJSWIJK Lance Armstrong provoceert via Twitter Lance Armstrong houdt van provo ceren. De gevallen wielrenner doet dat bij voorkeur via zijn twitterac- count. De Amerikaan stuurde een tweet met foto rond waarmee hij het vonnis over zijn dopegebruik tartte. „Terug in Austin en gewoon wat relaxen", luidde de tweet bij een foto waarop te zien is hoe Armstrong op de bank ligt met bo ven hem aan de muur zijn zeven in gelijste gele truien. De Amerikaan moest vorige maand al zijn zeven eindzeges in de Tour inleveren. LEVI Slalomzeges Myhrer en Höfl-Riesch De Zweedse alpineskiër André Myhrer heeft in het Finse Levi de eerste slalom van het seizoen uit de wereldbekercyclus gewonnen. Myhrer hield de Oostenrijker Mar cel Hirscher, vorig jaar de beste skiër over alle onderdelen, achter zich. De Duitse Maria Höfl-Riesch was zaterdag de beste bij de vrou wen. Het was haar 24e zege in haar carrière. De 27-jarige Duitse skies ter hield ondanks een heupblessu re de plaatselijke favoriete Tanja Poutiainen ruim achter zich. HAMME-ZOGGE Crosser Van der Haar derde in superprestige Lars van der Haar is zondag in de veldrit uit de Superprestigereeks in Hamme-Zogge als derde geëindigd. De winst was voor de Belg Sven Nys die op het snelle parcours een klasse apart was. Wereldkampioen Niels Albert bleef nog het dichtst in de buurt van zijn landgenoot. Van der Haar, de wereldkampioen bij de beloften, finishte kort achter Albert als derde, voor de Belgen Bart Aernouts en Kevin Pauwels. Zaterdag won Niels Albert de vijf tigste editie van de Jaarmarktcross in Niel. Nys werd derde. HEERENVEEN Verweij krijgt toch ticket wereldbeker Koen Verweij mag ondanks zijn diskwalificatie bij de NK afstanden toch deelnemen aan de komende wereldbekerwedstrijden. De schaat ser klokte op de 1500 meter veruit de beste tijd, maar werd uit de uit slag geschrapt omdat hij zijn oppo nent Pim Schipper op de kruising had gehinderd. De schaatsbond KNSB heeft echter altijd één aan- wijsplek achter de hand en gebruik te deze om Verweij te laten starten op de schaatsmïjl. Dat gaat ten kos te van Rhian Ket of Thomas Krol. BOEDAPEST Ijshockeyers plaatsen zich voor OKT De Nederlandse ijshockeyers heb ben zich zondag geplaatst voor het olympische kwalificatietoernooi in februari, waar wordt gestreden om tickets voor de Spelen van 2014 in Sotsji. De mannen kwalificeerden zich door in Boedapest het pre-OKT te winnen. Het thuisland werd na penaltyshots met 7-6 verslagen. Na de laatste periode was het 6-6, waardoor de wedstrijd moest wor den verlengd. Daarin werd niet meer gescoord, waarna Oranje de penalty shots beter nam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77