Regels voor de horeca 'Klep valt, kat in het bakkie' tube 14 Gerry Smet benoemd in Orde Oranje Nassau almanak Mantelzorg Nieuw werkschip voor Multraship in gebruik maandag 12 november 2012 Rem op wildgroei in het buitengebied door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst stelt paal en perk aan de wildgroei van horeca-activiteiten in het buitenge bied. Er komen strikte regels. Zo mogen er in de gemeente straks bijvoorbeeld niet meer dan vijf schuurfeesten per jaar worden ge houden, waarbij dan ook nog de eis geldt dat een feest geen com mercieel karakter mag hebben. Volgens de gemeente is er een ster ke toename van horeca-vestigin- gen in het buitengebied. Dat vari eert van theetuinen tot landbouw- schuren die compleet zijn inge richt voor feesten en partijen. In veel gevallen zijn die in strijd met met het bestemmingsplan en wordt de Drank- en Horecawet overtreden. Vanuit de commer ciële horeca wordt met een scheef oog naar deze ontwikkeling geke ken. Ze zien deze 'agrarische hore ca' als oneerlijke concurrentie. De reguliere horeca-ondernemers moeten voldoen aan allerlei over- heidseisen, wat vaak forse investe ringen vraagt Zulke strenge eisen worden niet gesteld aan de hore ca-activiteiten in het buitengebied. Ook zijn de prijzen voor de con sumpties (veel) lager. De gemeente vindt de kritiek 'be grijpelijk en terecht'. Vijf jaar gele den werden kleinschalige terras sen mogelijk gemaakt bij met na me theetuinen. In de praktijk blijkt een aantal van deze 'theetui nen' echter te zijn uitgegroeid naar een complete uitspanning. Er zijn er niet alleen negatieve as pecten. De horeca-activiteiten kun nen volgens de gemeente de aan trekkelijkheid van het platteland vanuit toeristisch-recreatrief oog punt verhogen en een positieve impuls geven aan de levensvatbaar heid van agrarische bedrijven. Om wildgroei te voorkomen is er nu een 'Beleidsnota (pseudo)hore- cavestigingen in het buitengebied' gemaakt. In het geval van 'ondersteunende horeca' moeten de horecadiensten deel uitmaken van een bedrijfsbe zoek, zoals een excursie of proeve- rij. Als een ondernemer alcohol wil schenken moet hij voldoen aan de wettelijke eisen. Bij 'kleinschalige horeca' gaat het om locaties aan wandel- en fiets route of toeristisch aantrekkelijke plaatsen. Er mag geen alcohol wor den geschonken. Aan zogenaamde 'besloten fees ten' in schuren worden geen voor waarden gesteld, mits het gaat om een incidentele festiviteit. HULST - Gerry Smet (57) uit Clinge is koninklijk onderscheiden tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Jan-Frans Mulder reikte de onderscheiding zaterdaga vond uit tijdens de jaarlijkse bin dingsavond van de Hulster vrijwil lige brandweer in Hotel van Leu ven in Kloosterzande. Gerry Smet was vanaf mei 1977 lid van de vrijwillige brandweer Hulst. Zaterdag nam hij na 35 jaar afscheid van het korps. Tijdens de bindingavond werden ook nog vijf andere brandweerlie den gehuldigd vanwege hun landu- rig dienstverband. Zo is bevelvoer der Adrie Robbrecht ook al 35 jaar lid van het korps, kreeg Vincent Lambert het verzilverde brand- weerkruis voor 25 jaar trouwe dienst en zijn Frank Bertram 20 Gerry Smet De dag van de Dit, de week van de Dat, de maand van de Zus en het jaar van de Zo: we hebben het er wel een beetje mee gehad, om eerlijk te zijn. Eens een keer een dag of weekje van niks, dat lijkt ons ook wel wat. Desalniettemin hebben sym pathieke acties om de lijdende mede mens en degenen die hen steunen in het zonnetje te zetten, onze onver- HfM. -Ha Sponsors 'Inclusief vervoerskosten en opvang kost het castreren of sterliseren van een kat gemiddeld 100 euro. We krij gen van de Sophia Vereeniging geld om 100 katten te helpen. Voor tenminste 100 dieren zijn we afhankelijk van sponsorbijdragen.' Marina Goossens De werkgroep Zeeuws-Vlaande- ren van de Sophia Kattenbond kreeg zaterdag een dierenambu lance van stichting Dierenlot, plus nog eens 500 euro. De werkgroep bezorgt jaarlijks meer dan 200 (verwilderde) zwerfkatten een beter leven. Zwerfkatten zijn een pro bleem. Ze veroorzaken overlast en verspreiden kattenziektes. En als ze aan hun lot worden overgelaten, komen er steeds meer. Soms wor den diertjes doodgemaakt, maar het kan ook anders, diervriendelij ker. Dat bewijst de kattenbond. Door katten te vangen, te castre ren, te steriliseren en zonodig me disch te behandelen. Daarna wor den de dieren weer teruggezet. Dat heet de methode TNR. Dat staat voor Trap, Neuter and Re turn. Verspreid door Zeeuws-Vlaande- ren zijn er zo'n twintig vrijwilli gers actief. „Maar we zijn dringend op zoek naar meer mensen die wil len meehelpen", zegt voorzitter Marina Goossens. De werkgroep zelf bestaat opvallend genoeg al leen uit vrouwen. Misschien dat vrouwen toch meer met katten hebben, denken de dames. De werkgroep zoekt actief concen traties zwerfkatten op, maar is vooral ook afhankelijk van meldin gen van mensen die zwerkatten signaleren. Zwerfkatten zoeken el kaar op en groepen van dertig of veertig dieren zijn geen uitzonde ring. Ze houden zich vaak op in de omgeving van boerderijen en cam pings, maar ook in woonbuurten vind je concentraties zwerfkatten. Met name in de buurt van cam pings leven nogal wat zwerfkatten, omdat dieren vaak door camping- gasten worden achter gelaten. foto Peter Nicolai jaar en Kim Boswinkel en Robbie van Hoije elk 12,5 jaar bij de brand weer. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl deelde steun. Zo waren wij zeer ont roerd door dat jongetje van negen, dat in huis flink mee aanpakte om zijn gehandicapte vader te verzor gen. Eén groep mantelzorgers wordt echter elk jaar weer vergeten, op de Dag van de Mantelzorg. Terwijl me nig Zeeuw achteloos gebruik maakt van hun diensten. Jawel: de dames van de garderobe. Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 „We proberen de katten te vangen met speciale kooien", zegt Marian ne Kolijn. „Die zetten we neer met eten er in. Als de kat zich in de kooi waagt, valt een klep achter het dier dicht." „En dan is het dus kat in het bakkie", vult penning meester Petra van Kerckhove aan. Nou zijn die katten ook niet gek, want die krijgen op een gegeven moment in de gaten dat het niet pluis is. Marianne: „Het moeilijk ste is om de laatste katten te van gen. We vragen de omgeving om ze geen voedsel te geven. Dan wint de honger het van de angst." Alle gevangen dieren worden naar de dierenarts gebracht om gecas treerd te worden. In een gewone auto passen hooguit twee kooien, zodat het transport een heel kar wei is. Daarom zijn de dames ook heel blij met de dierenambulance, die ze nu hebben gekregen. Daar mee kunnen minstens zes kooien tegelijk vervoer worden. De Sophia Kattenbond is onder deel van de Koningin Sophia Ver- eeniging tot Bescherming van die ren. Deze vereniging komt op voor alle dieren, geeft voorlichting en ondersteunt acties die worden ge voerd ten behoeve van dieren. De Sophia Kattenbond komt op voor (verwilderde) zwerfkatten. Het hoofdkantoor zetelt in Amster dam. De bond heeft één werk groep, in Zeeuws-Vlaanderen. Op gericht in 2009 door een groep fer vente dierenliefhebbers die zich het leed van de zwerfkatten in de streek aantrok. Marina Goossens: „We begonnen met 39, maar nu worden er jaarlijks zo'n 200 dieren door ons geholpen. Dit jaar ko men we zeker aan 230 katten." De werkgroep van de Sophia Katten bond is blij met de nieuwe die renambulance. Nu kunnen ze meer gevangen zwerfkatten tegelijk ver voeren. foto Camile Schelstraete j ik üii'iitl - Z «Sf t L -M - - TERNEUZEN - Het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multra ship blijft de vloot moderniseren. Een nieuw werkschip, de Multra- salvor 3, is afgelopen week in ge bruik genomen. De aanwinst is af gebouwd bij de werf Damen Har- dinxveld. Het 24 meter lange en ne gen meter brede schip heeft twee kranen aan boord en kan zich met behulp van spudpalen vastzetten op de bodem. De Multrasalvor 3 vervangt het werkschip Multrasal vor uit 1994 dat door Multraship is verkocht, en neemt ook de werk zaamheden van dit 'oudje' over bij de aanleg van de nieuwe, grote containerhaven London Gateway.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70