Vuurtoren Breskens weer in bedrijf ZEEUWS-VLAANDEREN Bronzen 'Betekop' uitgebreid Jongen gedwongen geld op te nemen SAS VAN GENT - Het leek zondagmiddag, op de elfde van de elfde, al bijna echt carnaval in Sas van Gent. Onder begelei ding van een dweilband en verklede mensen als toeschou wers, onthulde burgemeester Jan Lonink (links) lachend de uit breiding van het bestaande carnavalsmonument, de bronzen 'betekop', aan de Westkade. Het nieuwe onderdeel bestaat uit vijf glazen zuilen, gemaakt door fabriek Sas Glas. Elke zuil staat voor elf jaar carnaval in Sas van Gent. De 'muur' is een cadeau van Comité 5x11 dat in 2011 de festiviteiten rond 55 jaar carnavalsvereniging de Betekoppen organiseerde. Met de onthulling van het monument is het jubileumjaar afgesloten. Bennie de Putter van de Betekoppen, is blij met het resultaat. „Het is een mooi monument geworden. Het geeft de geschie denis van carnaval in Sas weer en het laat zien dat carnaval be langrijk is voor ons." foto Camile Schelstraete MAANDAG 12 november 2012 pz*j 13 Klep valt, kat in het bakkie 14 en 15 Stichting neemt gebouw over, buitenkant toren wordt opgeknapt en licht komt terug door Wilma Valk BRESKENS - De vuurtoren in Bres kens blijft staan én krijgt weer licht. Dat meldt de Stichting Vuur toren Breskens, die de toren vol gend jaar overneemt van de huidi ge eigenaar: de Belgische overheid. De gietijzeren, achtkantige vuurto ren aan de Panoramaweg heeft geen nautische functie meer. Het zag er dan ook een hele poos droe vig uit voor het markante gebouw. Er dreigde zelfs sloop. Een groep bezorgde burgers vere nigde zich vorig jaar en kreeg al snel de garantie dat de toren, als 'waardevol cultureel erfgoed', waar schijnlijk zou blijven staan. De toren, gebouwd in 1869, is ei gendom van de Belgische over heid. Dat is een uitvloeisel van een traktaat uit die tijd. Het gebouw valt daardoor onder beheer van de 'permanente commissie voor de Scheldevaart'. Die knapt de buitenkant van de to ren nu nog één keer op, zodat die er de komende twintig jaar weer tegen kan. Dat is niet voor zijn tijd: de laatste 'grote beurt' dateert van 1992, toen het gebouw onder meer een nieuwe verflaag kreeg. Ook het licht, dat vorig jaar okto ber doofde, gaat weer branden: niet meer rood en groen, zoals voorheen, maar wit. Daarna draagt de commissie de toren over aan de stichting. Die stelt zich ten doel ook de bin nenkant van de toren een opknap beurt te geven. Daarna moet de to ren voor uiteenlopende doelein den gebruikt kunnen worden: op bijvoorbeeld maritiem, cultureel en educatief gebied. Voor de opknapbeurt wordt na drukkelijk gehoopt op bijdragen van inwoners en bedrijven in Bres kens. De stichting heeft een reke ningnummer geopend waarop bij dragen gestort kunnen worden: 170688941, op naam van Stichting Vuurtoren Breskens. www.vuurtorenbreskens.nl De vuurtoren bij Breskens GOES - Een 17-jarige jongen is vrij dagavond gedwongen geld te pin nen op de Grote Markt in Goes. De jongen werd rond 21.15 uur met een vriend belaagd door een groepje mannen in de buurt van de Oostwal. Hij werd mishandeld: het groepje wilde geld zien. De jongen is op de grond gevallen en geschopt en geslagen. Zijn vriend kon er op dat moment vandoor. Omdat hij geen geld bij zich had, dwongen de mannen hem geld te pinnen op de Grote Markt. Vol gens de politie bedreigden ze hem zo ernstig dat hij uit angst voor re presailles meeging. Even later hield de politie op de Oude Vismarkt een 35-jarige man aan. Hij wordt verdacht van de straatroof en is ingesloten. De man ontkent betrokkenheid bij de roof De politie is op zoek naar, getui gen, vooral naar twee vrouwen waarmee de jongen op de Grote Markt contact heeft gehad. Ze heb ben kort met het slachtoffer ge sproken, net voor of net na de overval en de politie wil graag we ten of zij kunnen helpen bij het onderzoek. De jongen was niet in staat een duidelijk signalement van de daders te geven. Ook is niet helder hoeveel mannen hem over vielen. Volgens de politie ging het om een 'behoorlijke groep'. HULST Patrick Roelands als party-dj genomineerd Patrick Roelands van Het Feest in Hulst is genomineerd als best opko mende party-dj 2012 van Neder land. Samen met vier anderen strijdt hij om deze felbegeerde prijs. Er kan nog via www.party- awards.nl op hem gestemd wor den. Klikken op stemmen en dan op DJBEE. Patrick ziet deze nomi natie als een waardering voor zijn werk als dj de afgelopen jaren. AXEL Gewonde bij botsing onder invloed Op de Nassaustraat in Axel raakte zaterdagochtend rond 3.20 uur een 45-jarige fietser gewond toen hij werd aangereden door een 49-jari- ge automobilist uit Axel. Het slacht offer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht De 49-jarige Axelse automobilist bleek onder invloed van alcohol te zijn en kreeg een rijverbod van acht uur opgelegd en een proces verbaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69