Driebanders blijven op koers in eredivisie SAR tussen hoop en vrees 38I Hockeysters Rapide stichten geen gevaar Dammers PWG slepen gelijkspel uit het vuur Eversdijk oppermachtig in ATB-wedstrijd Wolphaartsdijk maandag 12 november 2012 door Peter Snelders HULST - De hockeysters van twee deklasser Rapide waren zondag kansloos bij Pollux. De Hulster vrouwen gingen met 3-0 onderuit. Het vrouwenteam van Walcheren verloor eveneens, terwijl de man nen gelijkspeelden. Beide teams spelen in de derde klasse. Vrouwen. Pollux-Rapide 3-0: Qua veldspel was Rapide niet eens veel minder dan de thuisploeg. De ploeg zorg de echter voor te weinig gevaar voor het doel. Pollux dwong wat meer af en zag dat na 25 minuten beloond worden met een treffer. In de tweede helft was er sprake van hetzelfde spelbeeld. Toen na twintig minuten de thuisploeg op 2-0 kwam, was de strijd groten deels beslist. Vijf minuten later werd het zelfs 3-0. Hoco-Walcheren 4-2: Walcheren had in de eerste helft het beste van het spel, maar keek bij de doel- wisseling toch tegen een achter stand aan. Na tien minuten open de Hoco uit een strafcorner de sco re. Niet veel later tekende Brechtje de Schipper voor de gelijkmaker. Kort voor de rust werd het alsnog 2-1. Walcheren opende sterk in de tweede helft en kwam op gelijke hoogte door opnieuw een treffer van De Schipper. Juist op het mo ment dat Walcheren het duel naar zich toe leek te trekken sloeg Hoco genadeloos toe. Binnen enkele mi nuten scoorde dat team twee keer. Mannen. Walcheren-DES 2-2: Walcheren had in deze thriller over geluk niet te klagen toen het in de slotsecon den door een van richting veran derd schot van Jesse van der Zan den op 2-2 kwam. Daarvoor had zich een evenwichtig schouwspel afgespeeld met kansen voor beide teams. Na zes minuten nam DES de lei ding. Rond het half uur bracht Jo nathan van der Zanden op aange ven van Joost Jiskoot de stand in evenwicht. Ruim tien minuten na de hervatting kwam DES opnieuw aan de positieve kant van de score. Een zwaar slotoffènsief van Wal cheren resulteerde in de slotsecon den in de 2-2. door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK - Matthijs Evers- dijk heeft zich inmiddels als moun- tainbiker bij de beloften opge werkt tot nationale subtopper. Die status maakte hij waar in de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. De renner uit Wilhelmina- dorp won zaterdag in Wolphaarts dijk afgetekend. Eversdijk nam meteen de leiding en reed Danny Sleeckx, de win naar van de eerste twee wedstrij den, op achterstand. Ditmaal viel 'S-GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder speel den zaterdag één van de beste wed strijden van dit seizoen. Tegen het sterke PSV Dammen kwam de Be- velandse ploeg terug van een 7-1-achterstand. Het werd nog 10-10. De fikse achterstand was een ge volg van drie vlotte nederlagen. In valler Cor Boot en Jacob Provoost verloren door verrassende combina ties en Danny de Jager redde het niet tegen de Oekraïense topper Yu ri Lagoda. De heropleving begon bij Jaap Veerhoek, die toesloeg met een lokzet. Andres van den Berge verkleinde de kloof met een goede klassieke winstpartij en Niels Roe- lofsen bracht de twee teams weer op gelijke hoogte. De Kapellen-aar won zijn eerste partij van het sei zoen na een zeer gecompliceerd ge vecht. Bij een 8-8-stand leek er nog meer te halen voor PWG. Na een gelijk spel van Arjo Kousemaker leek Aart Walraven de man of the match te worden, maar de routinier uit Zoutelande moest in een teleurstel lende puntendeling berusten. De Middelburgse damclub kon te gen Damcombinatie Nijmegen goe de zaken doen in de strijd om een topklassering, maar het liep alle maal anders dan verwacht Hoewel alle Middelburgers een tegenstan der met een lagere rating troffen, werd het in Sint-Laurens 11-9 voor de Gelderse ploeg. Het was een vol komen terechte nederlaag, omdat in de meeste remisepartijen het voordeel aan de Nijmeegse kant zat Invaller Ad Trapman verloor al snel door een combinatie en toen Peter Schunselaar het in een klassie ke partij niet redde, tekenden de contouren van de nederlaag zich al af. Topscorer Daaf Kasse halveerde de marge door een degelijke winst partij en toen ook Piet Allaart in een uitgedunde stand toesloeg, werd het toch nog 9-9. Meer bord- punten zaten er voor de thuisclub niet in. Piet Nieuwenhuijzen moest zich na een mislukte omsin gelingspartij in het eindspel gewon nen geven. Zeges voor Dallinga/Frans Bevers en Martens Cleaning de Belg de tweede plaats ten deel. Sleeckx had lange tijd af te reke nen met Pim van de Swaluw uit Kwadendamme. Die moest uit eindelijk toch afhaken en werd der de. Lindy van Anrooy uit Kapelle reed bij de vrouwen één grote ereronde door de Schelphoek bij Wol phaartsdijk. Iedere ronde reed zij zowat een halve minuut verder weg bij de concurrentie, van wie Anneke Kemp uit Vlissingen en Marjolein Gemier uit Kattendijke tweede en derde werden. De Zeeuwse biljartteams blijven het goed doen in de eredivisie driebanden. Zowel Dallinga/Frans Bevers als Mar tens Cleaning pakt de overwin ning. Lands Welvaren/Iets An ders verliest met 6-2 van Dek ker Keukens. door Joop van den Oudenhoven AMSTERDAM - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers behaalden in de eredivisie een zwaarbevoch ten zege op Van de Broek Biljarts/Hanbat: 6-2. Martens Cleaning rolde Post Luchtkanalen op in Rosmalen met 1-7. Lands Welvaren/Iets Anders kreeg in Utrecht met 6-2 klop van Dekker Keukens. Dat Dallinga/Frans Bevers het las tig zou krijgen in BC Osdorp was vooraf al bekend. Met tegenstan ders als de Fransman Jeremy Bury en de Koreaan Inwon Kang was de ploeg niet op voorhand zeker van de overwinningen. Het gevaar bleek echter uit geheel andere hoek te komen. Voor de pauze al had Glenn Hofman het knap lastig tegen Dick van Uum. Toch kon hij de winst nog net binnenhalen met: 44-50. Op de andere tafel on dervond Jean Paul de Bruijn de kracht van Frans van Schaik, die volgens teamcaptain Jan Kikken zo langzamerhand een angstgeg- ner is voor Frans Bevers. Vorig sei zoen dwong Van Schaik Peter de Backer een gelijkspel af waardoor de Amsterdammers de winst mee namen uit Sluiskil. Nu werd De Bruijn het slachtoffer. Toch bleven de gevolgen beperkt, omdat Frédéric Caudron in slechts negen tien beurten afrekende met Bury en Leppens opponent Kang eron der hield, al kostte dat wel vijftig beurten. Martens Cleaning ging in Ros malen met de eer strijken. Jens van Dam begon slecht aan zijn par tij tegen Marcel van Berkel, maar hervond zich in de veertigste beurt bij een stand van 27-23 in zijn voordeel. Dertien beurten la ter had hij hieraan 23 punten toe gevoegd. Jean van Erp deed het juist andersom. Liep weg van de Duitser Ronny Lindemann tot 39-28 om vervolgens stil te vallen. Lindemann kwam terug in de strijd en dwong Van Erp een gelijk spel af. Na de pauze stelden Ray mond Ceulemans met 50-22 (op nieuw ijzersterk met een moyenne van 1.724) tegen Huub Wilkowski en Martin Spoormans met 50-27 tegen landgenoot Wesley de Jaeger orde op zaken. De ploeg staat nu op de derde plaats. Voor Lands Welvaren/Iets An ders viel weinig eer te behalen te gen Dekker Keukens dat in zijn sterkste opstelling aantrad. Voor de pauze tekende zich al een slecht scenario af voor de Bevelan ders. Kees Wittens kreeg een onge nadig pak slaag van een fantas tisch spelende Jef Philipoom, die met series van elf in de vijfde beurt en twaalf in de voorlaatste beurt in dertien beurten (moyen ne 3.846) aan de finish was: 50-13. Henk Habraken leek tegen Ger- win Valentijn eenzelfde lot bescho ren toen het na 27 beurten 39-17 stond voor de thuisspeler. Habra ken gooide echter de deur in het slot voor Valentijn om met series van zes en zeven terug te komen, maar het gat bleek toch te groot: 50-43. Na de pauze redde Ronny Daniels de eer tegen John Tijssens en verloor Francis Forton kansloos van Martin Horn. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden leden in de eer ste divisie wederom een neder laag. Tegen Herwaarden werd het 2-8. Bij de gasten uit Veghel bleken Vincent del Priore en Pascal van Gemert niet te kloppen. Jan-Henk Bomhof klopte de vprig seizoen nog voor Arnemuiden uitkomen de Frank Boute. Ook het dubbel werd door de mannen van Arne muiden binnengehaald. Mare Hac- kenberg en Riny Kasse konden niet tot een individuele overwin ning komen. In de tweede divisie trad SAR/Neckermann.com aan tegen aanstaand kampioen Tempo Team. Zonder de kersverse vader Dennis Verdunnen gingen de Kloosterzandenaren met 2-8 on deruit. In Amsterdam kon alleen Simone de Klerk tot twee zeges ko men. Ze versloeg John Uijleman en Chris Walbrecht. Johan 't Hooft en invaller Bart Magnus ble ven zonder zege. De spanning is in deze poule om te snijden. Met nog twee wedstrijden te gaan staan de Zeeuws-Vlamingen een punt ach ter op de veilige vierde plaats. TTC Middelburg ging met 2-8 hard onderuit tegen kampioen Ta- naka. Alleen Thomas Groenewoud kon een enkelzege bijschrijven. Hij versloeg Jeroen Cristianen. Samen met Soren de Witte werd ook het dubbelspel binnengehaald. De Wit te en Emiel de Rijke konden tegen Cristianen, Rob Verschuren en Erik van Opstal niet tot een over winning komen. De Middelbur gers stevenen af op een veilige vier de plaats in de derde divisie. De jongens van TTC Middelburg gaan richting het kampioenschap in het landelijk B. Furst Fleerlen werd met 1-9 naar huis gestuurd. Mathijs Claus, Jordin Heijens en LUXEMBURG Goud Walhout in Luxemburg Judoka Chantal Walhout heeft za terdag goud gewonnen tijdens de open Luxemburgse kampioen schappen. Ze deed dat in de klasse +63 kilo onder zeventien jaar. De pas veertienjarige Walhout, die uit Sint-Annaland afkomstig is en traint bij Judo Goes, won in de fina le van de Belgische Isabeau Vander- haeghe. Ze won met een golden score. Clubgenote Denise de Korte werd derde in de klasse -63 kilo onder ze ventien jaar. HARFSEN Endurorijder Hage schuift een plekje op Endurorijder Stefan Hage uit Goes is in de stand om het Open Neder lands kampioenschap enduro bij de inters in de klasse E 2 opgescho ven naar de vijfde plaats. Tijdens de zevende wedstrijd in Harfsen eindigde Hage op het geva rieerde terrein een zesde plaats. De winst ging naar Hans Vogels uit Best Door het uitvallen van Rem- co Doornwaard uit Oldebroek schoof de Goese KTM-rijder wel een plaatsje op in de stand. Hage heeft 120 punten. supersub Jelle Versteeg bleven on geslagen in het enkelspel. Alleen het dubbelspel ging verloren. Met nog twee wedstrijden te gaan be draagt de voorsprong op de num mer twee Papendrecht nu zes pun ten. In het landelijk C speelden de jongens van TTC Middelburg 2 ge lijk tegen Shot Zwijndrecht 2. Levi Caljouw boekte twee zeges. Yolin- da Davidse en Patrick Janssen voegden hier een punt aan toe. Kim 't Hooft uit Middelburg greep zondag met haar team Ho- tak'68 net naast de play-offs, met de nationale titel als inzet Hotak verloor met 4-3 bij Heerlen, maar had een riant uitzicht op een 4-3-overwinning. Dat had genoeg geweest voor de play-offs. Nu ein digde de ploeg uit Hoogerheide exact gelijk met SKF (Veenendaal) en Westa (Wessem.) SKF kwam na het tellen van games als beste uit de bus. Derde plaatsen voor Pleijte en Paardekooper Tim Pleijte en Erwin Adan kwa men zaterdag prima voor de dag bij de Papendalcross. De beide atle ten van Dynamica eindigden bij de wedstrijd over 8200 meter als der de en vierde. Pleijte kwam tot een tijd van 25.10 minuten, Adan liet een tijd van 26.56 noteren. Bij de korte cross (2400 meter) deed Lars Paardekooper van zich spreken. De uit Goes afkomstige at leet maakte na blessureleed zijn rentree en finishte in een tijd van 6.36 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68